Sevmediğin halde hava olsun diye Filtre kahve içmek.
bol bol ingilizce kelime kullanmak.
her ortamda kültürsüzlük, seviyesizlik vb şeylerden şikayet edilmesi..aslında kendinin ne kadar da bulunmaz bir cevher olduğunu göze sokmaya çalışması çabası..
ciddi ciddi bunu zırt pırt yapması..
bir de cidden, ciddi ciddi konuşması var ki bu direkt gerizekalılık belirtisi oluyor..
her ikisinde de kaç kaç kaç..
Kalın çerçeveli siyah veya beyaz renkli gözlük takmak.
ah ben futbol izlemiyorum enbiey bakıyorum diyen insan.
gözlüğü ısırarak konuşmaktır. ekmek yoksa pasta ye, gözlüğü ne kemiriyon ?
Bağımsız fransız sinemasından iki yönetmen ismi öğrenip konuşmaya kalkıp rezil olmak.
Bir kafeye oturup sade bir kahve içerken okunan gazete.. O adamı bulursanız tarihi eser niteliğinde bir fotoğraf çekin.
Bir kafeye oturup sade bir kahve içerken okunan gazete.. O adamı bulursanız tarihi eser niteliğinde bir fotoğraf çekin.
d&r da yabancı romanların hepsini inceleyip karikatür kitabı almak.
bir siyasi ideolojiler dizisinin devamı niteliğinde lgbti,feminizm,halkların kardeşliği gibi kavramları sürekli her yerde dile getirmek,klişelerin köpeği olmak.
instagramda anlamlı sözler vb. sayfaları takip ettikten sonra insanları etkilemeye çalışmak
sosyal medya hesaplarını kitaplı selfielerle doldurmak,
sosyal medyada takma isim olarak "kitap kurdu" vb. isimler kullanmak,
sosyal medyada sürekli kitap okumakla ilgili özlü sözler paylaşmak,
kısaca; sosyal medyadan hiç çıkmayıp, tüm gün kitap okuyor gibi görünme çabası.
kalın kalın camı bile olmayan o gözlüğü ısırarak konuşmak daha doğrusu konuşmaya çalışmak.
Sosyal medyaya kahve ve yanında kitap fotoğrafı atmak.Genellikle kürk mantolu madonna olur kitapda.
metroda kitap okumak ,bu ne kardeşim .
kişinin konuşmalarında entel gözükmek için sürekli yabancı dilden kelimeler kullanması.
"Şu şu kadar film izledim." Demektir bence. Hayır da çok film izleyince kültür dopingi mi yapılıyor ?
gözlüğün sapını kemirip uzaklara bakmak.
okumadığı gazete veya kitapla dolaşmak.
insanları aşağılamak en kestirme yolu.
Bi de yabancı ülkelerden bahsederseniz al sana çakma kültürlü bir dalkavuk.
birisi size soru sorduğunda gözlüğün sapını dişleyerek düşünüyor gibi yapmak. o sapı boğazına kaçar inşallah da bir daha dişleyemezsin. mısır mı lan bu !
kedilere yemek vermek ne zamandan beri mallık ya da kültürlü görünme çabası oldu?sen zaten allah bilir vermiyorsundur bari verene laf etme.denyo seni.
Kültürlü gözükülmez, kültürlü olunur.

Bunun ayrımını yapmayı bilemeyeler, her zaman komik duruma düşerler.
her konu da bilgili olduğu sanılsın diye saçma sapan şeyler anlatmaktır. bir insan her konuda bilgili olamaz, bildiğin şeyleri anlat sonrasında sus.