bugün

genelde kendini savunamayan aciz insanların fikri olmakla beraber çocukluktan beri mahallede yetiştirme tarzından dolayı ağzına pelesenk olmuş lafları tekrarlamaktır. çoğu kişi yaptığının farkında da değildir.
şair yanılgısıdır.

(bkz: üç dil)
ergenlik döneminde yaşanan durumdur. bu dönemin dışındaki insanlar sürekli küfür ediyorlarsa ya alışkanlık olmuştur; ya ağızlarına küfür çok yakışıyordur, biri bunu ona söylemiştir, o da sırf bunun için ediyordur; ya da rahatlamak içindir. küfür rahatlatır. garip ama gerçek.

kişisel itiraf: arada sırada tamamen yorganın altına girip bağırarak küfür ederim. mükemmel bir şey. yoga kadar etkili. evet.
(bkz: cehalet)
kelime dağarcığı gelişmemiş insan davranışıdır.
küfür etmeyi marifet sanmak yanılgıdır. ama bunun eleştirisinin;

(bkz: tanrının gönderdiği peygamberi iade etmek)
(bkz: 18 lik bebeği bir nefeste hup diye içine çekmek)
(bkz: body yapan erkeklerin seksi ve kışkırtıcı olması)
(bkz: liseli çıtırın sütyenini parçalamak)
(bkz: 94 lük bir sözlük yazarıyla sevişmeyi istemek)
(bkz: hz muhammed in sabi sübyan ile evlenmiş olması)
(bkz: pkk lı da olsa insan insandır)
(bkz: kurban kesen müslümanın insan olma ihtimali)
(bkz: lanet olsun şu içinizdeki allah sevgisine)
(bkz: tc nin doğusuna gidildikçe penis boyunun uzaması)
(bkz: kuran ı okudum ve bütün hayatım karardı)

gibi başlıklar açmış, tek derdi ilgi çekmek olan provakatör bir trollden gelmesi tam bir kara mizah. bakın fikrinden, zikrinden bahsetmiyorum, başlıkların açılımında izlenmeye çalışan çakallık stratejisinden bahsediyorum. ergen bir insan evladı, bu başlıkları açıpta, yedi sülalesine küfür yiyeceğini tahmin edemiyor olabilir mi? hiç sanmıyorum... amaç zaten en şiddetli reaksiyonu alıp, küfür, hakaret pahasına popüler olmak. ama herhalde son zamanlarda nasihat ala ala, alacak yeri kalmayan birisinin psikoloji ile kısaca "yeter lan küfretmeyin. ben istediğim kadar, tahrik edici, hakaretvari başlık açayım ama siz küfretmeyin" denilmeye çalışılmış.

son olarak, küfür etmek elbette marifet değildir ama hassas konularda ki eleştirileri, düşünceleri insan gibi,hakaret etmeden karşıdakine aktarabilmek ve küfür yememek marifettir...

(bkz: ben sana celebrity olamazsın demedim)
(bkz: adam olamazsın dedim)
şu biçimde gelişecek olayıdır:

-mına koyimm ehehehehe.
-noldu olm?
-mına koydm işte ohhh.
can yücel gibi küfür edemiyorsan, küfür etmek marifet değildir dedirten,çüş oha ayıp ulan dedirten,adamı ortalık yerde rezil eden bir çeşit ayı ırkı. bir de marifet olduğuna inandıkları bu meseleyi ulu orta yerde, bir bayanın yanında, bir büyüğün yakınında haykırdıklarında dövülmemesi imkansız hale gelen, ilişkinin bir an önce kesilmesi gereken arkadaş tipi.
son zamanlarda genç kızların da içine düştüğü gaflet. özellikle sosyal medyada sıkça görülür. hiç olmayacak yerlere "amk" sıkıştırmalar, kasıntı kasıntı konuşmalar... tiksindirici.
Vardır böyle tipler.
Birde buna samimiyet derler. Onlara göre samimiyet birbirlerine ana bacı sövüp, her şeye küfür edebilmektir.

Halbuki küfür kullanmasa hayatta kalacak kadar kelime bilmemektedir. Ama o bunu kabullenemez ve küfür etmeye devam eder. Birde bunların bazıları

bu duruma ayıp amk gibi şeyler diyerek veya yazarak komik olmaya çalışır. He çok komik amk *
Ya abi hiç kullanma demiyorum bazen terapi gibi geldiği oluyor ama bütün kelime haznesi küfür olan insan var.
Ergenlerin %99luk bir kısmını temsil eden başlık.
Ciğeri beş para etmeyenlerin işidir.
Hadi yeri zamanı gelir edersin anlarım da niye her 3 kelimeden 2'si küfür?

Zaten sen yaşamını 10 kelime ile sürdürüyorsun dediğim insan(!).
bu ortamda yazılanları ciddiye alıp ana avrat küfür edenleride var çaylak olunca artık etmiyorlar illa bi yarrak yiyceklerki rahatlasınlar böyle ibneler. evet..
Evet marifet AMK .
net olacağım ayağına , marifet sanma durumudur. hayatın içinde küfür var diye, hele ergen olanları tarafından hiç çekilmeyen durumdur. evet hayatın içinde küfür var ama, ağızdan çıkan sözler, kişinin kalitesini belli eder. ciddi bir münakaşa esnasında, münakaşa edenlerin yaşıtlar olmasına rağmen, biri tarafından, birine; aferin çocuğa bak, yine de ağzını bozmadı gibisinden övgü cümleleri sarf edildiğini duymuştum. içimden de , ne büyük bir gurur bu cümle, söylenen kişi için dedim.
Küfür edilen kişiyi kendine bağlamak.
Seni bir skerim ömür boyu mutluluklar içinde yaşarsın.
Travesti ile aynı kelimeleri sarf edip sonra adamım diyenlere acıyarak bakıyorum. özellikle gençler ,biri diğerine dönüp ananı si**m deyip sonra birlikte güldüklerine şahit oluyorum. Ne namus ne şeref kalmış yazık ki ne yazık.
Küfür etmek aslında bir imkansizlik ifadesi. Cem Yılmaz anlatıyor ya bu kadar imkansız bir yerde olup bu kadar çok koyulan bir yer yok diyor askerlik anılarını anlatırken.

Üstün gelme arzusu doğuştan gelen bir durtu. Seks esasen egemen olma isteği ile gelen bir şey. Üstün olan insan en ilkel durtusu ile ustun gelmeye yonelmez cunku buna ihtiyacı yoktur.
Küfür etmek marifet değil ama Dilbilim açısından dilin bir zenginliği olduğu da muhakkak.

Evet herkeste aynı durmuyor. Dogru yerde dogru küfür edebilmek edebi bir yetenek de barındırıyor bence. Bahsettigim kişinin iç dünyasını yaşama aktarma durumu yoksa Türkçeyi 100 kelime ile konuşan adamın noktalama niyetine küfür etmesi değil.
gerçekten entel zirvaliklariniz bı yerden sonra kabak tadı vermeye başladı ne bu kendini ifade edemeyen acizin işidir bıy bıybıybıy şiirde duyunca can Yücel yapınca edebiyat biz deyince laf salatası hassiktir derler adama.
Küfüre bile bu kadar anlam yüklemeyin. içinden etmek geliyorsa et, gelmiyorsa etme. Nasıl tiplersiniz amk.
tespit güzel de, hepiniz mi kültürlü saygın insanlar oldunuz be ibneler.
Kendisini küfürleri ile kandıran ve ahlaksızın tekidir..