(bkz: entry geliyor linç de geliyor)
(bkz: selçuk geliyor gol de geliyor)
(bkz: bak bunu alın burdan)
-abi şu köy ekmeği nekdar güzel kokuyor dimi
+valla ben ekmeği süper marketten alıyorum köylülerle işim olmaz (evet bu arkadaş marketten almış)

selim hayatım hadi şu zırt mekana gidip köy kahvaltısı yapalım (evet bu arkadaşlar ise köylülerden nefret edip köy kahvaltısına gittiler)
okey tatlım hazırlan hadi.

osman koş oğlum kardeşini al yanına marulları gübre atmaya gideceğiz bugün (bu da bir köylü çocuğu )
senin yiyeceğin fix salata için hazırlık yapıyor.
hadi afiyet olsun cümleten.

edit yazım hatası
Tezek kokusuna alışana kadar olan durum.
yav arkadaş ne mal adamlar var. sizin acacağınız başlığa sokim tarağı. ulan bugün sövmeyem dedim gene bırakmadınız.
çok ironiktir ama bu köyü beğenmeyen tipler organik meyve sebze bulmak için kıçını yırtan yetmezmiş gibi dünya para veren beyin yoksunu insan müsveddeleridir.
Samimiyet dokanmıştır mideye. Alışmamış götte don durmazmış.
yıllar önce peder emekli olup köye dönmeden önce bu lafı söyleyenin üzerine yürürdüm. fakat biliyorum ki hayallerimizdeki köy yaz tatilinde gördüğümüz köy değilmiş. bunlar adamın pantolonun içindeki donu yokeder de kimsenin ruhu duymazmış. hele o boş dedikodular, fitneler, erkek olduğunuz halde kapri giymenize karışmaları, bakkala eşofmanla giderken akıl vermeleri, saç uzatınca akıl verip dik dik bakmaları, tarlanıza, bahçenize her sene 40-50 santim giren adamların ahlaksızlığı, okuyupta ne yapıcan diyen boş beleş teyzeler, 2 lira aşı parası vermemek için devletin veterinerinden köpeğini saklayanlar, ramazandan önce hiç gelmeyip ramazanda oruç tutup tutmadığınızı denetlemeye gelenler, her kahvenin önünden geçişinizde uzaylı görmüş gibi bakmaları, bir arkadaşınız gelince yedi sülalesini sormaları, ısıran köpeklerini inatla sokağa salmaları ve bunu söylediğiniz halde hala salmaları daha ne ararsan. gençlerin yüzde seksen beşinin ortaokuldan sonra veya en geç lise ikinci sınıftan terk olması. düğünlerde ortada hiç bir sebep yokken sırf yabancı olduğu için tekme tokat dövülen çocuklar, bıçaklanan şehir veya komşu köy gençleri. hepsi sığmaz buraya, yazsan ansiklopedi olur.