bugün

espri o kadar kötüdür ki gülmekten kendinizi alamazsınız..ayrıca karşınızdaki salak esprisine gülündüğünü zannederek sevinir.. (bkz: bir taşta iki kuş vurmak)
çok sevdiğiniz ama espri yeteneği fazla gelişmemiş insanların yaptığı esprilere gülmek.bi nevi saygısızlık gibi olacağını düşünürsünüz gülmemenin ve de gülersiniz.ne var yani kötü bi espriye gülmekle ölmezsiniz ama karşınızdaki kendini daha iyi hisseder belki.
şu şekilde olur: hahahahaaa
iyi bir esprinin konusu olmak...belki?
kötü bir mizah anlayışına sahip olunduğunun göstergesidir.
goradaki arif tiplemesi kötü espri yapan türk erkeği modelini temsil eder..
Kötü espriyi yapan kişiyi mağdur durumda bırakmamak için zoraki yapılan eylem.*
gülmeye sınır getirmeyen insanların, hayattan zevk almak için yaptıkları anlamsız sanılan ama çok zevkli eylem.
(bkz: yapılan espriye gülünmemesi)
+bana ayı de
-ayı
+girsin sana keman yayı
-ahahahaaaaaa çok komiksin yaa böyle orjinal esprileri nerden buluyosun şasırıyorum dogrusu.(!)(?)
kibarlık alameti olmakla birlikte en büyük sakıncası karşısındakini olumlu m otive ederek devamı yolunda tesvik etmesidir.
karşımdaki insanı bozmamak için yaptığım zor davranış. çoğunlukla gülümsemekle geçiştirilir.
zorunda kalmanın azap olduğu kabuklu yemiş.

(bkz: örnek vermek gerekirse)
sinirlerin bozulmasıdır kısaca. herkes memnundur ayrıca .espriyi yapan kişi bir nevi başarılı sayabilir kendini zira karşısındakiler gülmüştür. diğer tarafta öyle ya da böyle gülmüştür. bir kahkaha 250gr pirzola tezinden midenin de yüzü gülmüştür. hatta yazdıklarımdan dolayı ben bile gülmekteyim şu an .
ayrılsak da beraberiz'deki gündüz'ün esprilerine gülmektir.
daha önce yaşanmış hoş bir esprinin anımsatıcısı sayılabilecek hareketler bütünü...
çocukluğumda içmek zorunda olduğum bir bardak sütden bile daha çekilmez bir durumdur.
hayatta artık gülecek çok az şey bulabilmektir.
kimselere göstermeden akıttığın gözyaşlarınla, inatlaştığının belirtisidir. espri kötüdür belki evet. en kötü espri de bu hayat olsa gerek. ama gülüyorum ulan! boktanlığına rağmen gülüyorum işte!
espiridir addettendir gülünür. espirinin kalitesi düşünülmez.
r. ivedik adlı karaktere gülen insanlardır.
espriyi yapanı üzmek istemiyorsan yalancı bir kahkaha ile halledilen durumdur.
espiri yapanın artık kendini ve espirilerini komik sanmasının en büyük sebeplerindendir.
(bkz: mehmet ali erbil)
(bkz: ateşe körükle gitmek) *
yapan kişinin sizden rütbece yüksekte olması durumunda yalakalık amacıyla yapılması mecburiyet halini almış durumdur. bozuntuya vermemeye çalışır, "mal böyle espri mi yapılır?" diyemez kişi elbette. sırıtmakla sırıtmamak arası bir ifadeyle geçiştirir genellikle.
bir kadını elinin üstüne elini koymak için kullanılan en iyi işe yarayan bahane.denk getirmessen yanıyorsun tabi...