bugün

entry'ler (288)

üniversite tercihi yapacaklara tavsiyeler

hiçbir zaman hayal ettiğiniz gibi olmayacağını bilin yeter. üniversiteleri gezerken size en güzel yerlere götürürler en başarılı öğrencilerle tanıştırırlar. şahsen benim hiçbir tercih dönemi yaşayan adayla konuşmama izin verilmiyor.

çok önemli olan bir şey daha var, bölümünüzü seçerken alacağınız derslere bir göz atın. biyolojiyi sevmiyorsanız sırf adı artistik diyerek moleküler biyoloji ve genetiği seçmeyin. her zaman seçtiğiniz üniversiteye bok atılacağını unutmayın.

üniversitenizin yerleşkesinde yeterince ot var mı kontrol edin. uzanmak için bir yerler arıyorsunuz zira.

anneniz bananız istiyor ve de garanti işi var diye sevmeden tıp seçmeyin. parası çoktur. karizması vardır ama! hımm iyiymiş aslında bence seçin. *

alternatif bahtsız bedevi kutup ayısı diyalogları

bb-mühendislikte mi okuyorsun?
ka-çok mu belli ediyorum?
bb-evet.

türkçe olmayan nicklerin zirve sıkıntısı

imam da arapça kökenli olmasına rağmen hiçbir türlü sıkıntı çekmeyeceğim durum.
(özel bir nokta daha var ki imam denen şahıs hiçbir zirveye katılmamıştır.)

türk filmi replikleri

-girebilir miyim?
-...
-özür dilerim, o geceden beri hiç görmedim seni. çünkü haklıydın hep tuttum kendimi sana karşı. çok kısa bir şey soracağım sen de öyle cevap ver, olur mu?
-peki.
-...
-bekliyorum sor.
-sana olan en gerçek duygumu dinlemek ister misin?
-evet isterim.
-seni çok seviyorum. inan bana. ister misin sevgilim?
-isterim, bütün kalbimle.
-bilirim, çok şey istersin sen.
-anlayamadım.
-mesela beni istersin. zengin bir koca istersin. para istersin.
-...
-kocana ihanet etmek istersin ama aslında bir tek şey istiyorsun sen. şimdi onu veriyorum sana. (çaaaaat)

(bkz: ilhan irem)
(bkz: arkadaş)

kadının boşalması

efendim cinsel ilişki sırasında belirli bir titreme olayıyla sarsılarak, doruk noktaya varan kadınların eylemidir.

hakkında bazı iddialar var. örneğin kadınların orgazm olurken aldıkları zevkin, erkeklerinkinin 7 katı olduğu. uzun süre bu konuyu araştıran isviçreli bilim adamları yaptıkları bir kontrollü deneyle sonuca ulaşmışlar. deney çok basit evde kendi kendinize uygulayabiliyorsunuz. yapılması gereken tek şey serçe parmağınızı kulağınızın içine yerleştirmek ve yumuşak hareketlerle kaşımak. hangisinin daha fazla zevk aldığını çözdüğünüzde bütün sorular puf olup uçuyor. şaka len şaka, denemeyin. olmuyor.

edward norton

figth clup ve amerikan history x filmleri ile kendini ispatlamış oyuncu. aynı zamanda da karizmatik ve alçak gönüllü birisi.

asla aşık olunmaması gereken kadınlar

charlize theron.

(asla sonuç alınamıyor, aşık olunmamalı.)
(olanı vururum lan, o benim.)

seri artı oy veren melek

imam- tanışalım mı?
melek- verdim artını, geç.
imam- eyvallah.

arka arkaya dinlenildiğinde hüzünlendiren şarkılar

-dido
-gelavera deresi
-rüzgar
-anlasana
-yalnızlık
-mühin değil
-parçalandım
-divan (yansımalar)
-fragile dreams
-üryan geldim üryan giderim
-dance me to the end of love
-one last goodbye
-ölüyorum (hayko cepkin)
-angelica

(komaya sokarsa sorumluluk şahsıa ait değildir.)

seks sonrası beyanatlar

-sigara?

alternatif bahtsız bedevi kutup ayısı diyalogları

çölde kutup ayısıyla karşılaşan bahtsız bedevi ile kutup ayısı arasında geçebilecek olası diyaloglardır.

kutup ayısı: ka
bahtsız bedevi: bb

ka-hazır mısın?
bb- tüm kalbimle.

kıyamet koparken uzayda mahsur kalan astronot

(bkz: bahtsız bedevi)

bir kısım

en etkili genelleme tamlamalarından bir tanesi. çok bi entellektüel duruyor.

şeytan diyor ki

şeytan diyor ki: vur hadi vur, doldurdum ben tabancayı.
kişi: abi onu bırak da niye inanmıyorsun abi neden ya?

azrail e söylenecek sözler

azrail- merhaba, gidiyoruz.
fani- bi sigara alıp geliyorum.
azrail- (arkasından bağırır) kibrit alma, almaaa ateş var bol bol...

ilhan mansız ın roberto carlos a ayar vermesi

brezilya-türkiye maçında televizyon karşısındaki sayısız türk'ü orgazmın doruklarına ulaştıran olay.

gazetecilerin düşük zeka seviyesine sahip olması

(bkz: nietzsche is so angry)

yazmak

tutku, ölesiye.

şirinler gay mı sorunsalı

çizgi filmlerdeki bütün saçmalıklar tamamlandı bir bu kaldı. bunu da halledelim diyen bi avuç gencin peşine düştüğü soru.

asıl sorunu kimse göremedi henüz:

(bkz: gargamelin anası babası yok mu)
(bkz: çizgi filmde mantık arayan insan)

üniversiteye takım elbiseyle giden öğrenci

anlayamadığım nokta, insanların üzerindeki kıyafetlere, saçlarına, sakallarına takıp da ülkücülerin tüm felsefesini yerin dibine sokmuş bir avuç ülkücü geçinen çapulcudan farkı kalmayan insanlarla, bu başlık hakkındaki giri sahiplerinin takım elbise giyenlere kıro demesinin bir farkı olup olmadığıdır. ironik değil mi? anlayan varsa bana uzun uzun anlatsın demek istiyorum.

bir de anlaşılamayan bir nokta daha var:

"ne var giydiyse, açıkta bir şey mi gördünüz?"