bugün

iyi yolda olmayan, toplum ve ahlah kurallarına uymayan, asi olmakla gurur duyan, bir çok zararlı alışkanlığı olan insanları arkadaş olarak görüp, onlardan olumsuz yönde etkilenme ve kendi yolundan sapıp, kötü arkadaşın yoluna kayma.
Genellikle çok arkadaşım var diye övünenlerin sonucuna katlanması.insana yanlış ne varsa empoze eden ahlaksız,seviyesiz,terbiyesiz,onursuz insanların ilah zannedilip onların yoluna takılınması sonucu hayatın kararması eylemi.
arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyimsözünden hareketle arkadaşlar iyi seçilmeli.sonra ah ne yaptım ben denilmemeli.
insanlarin suclarini bir baskasina yikma durumsali
genelde sonu uyusturucu bagımlılıgına varan kötü secim...fatura o kadar yüklü gelirki yanınızda karsılayabilecek tek sey hayatınız kalmıstır..
kadının sesi vb. programlarında madur durumdaki kimselerin sıkça kullandığı kelimedir,zira kişi bütün faturayı arkadaşa keser,aynı zamanda bunları izleyen aileler de çocuklarının arkadaşlarını daha bir kuvvetli gözden geçirir,arkadaşlara not verilir..
ilkokul yılları... andımız okundu sırayla içeri giriyoruz. meşhur kapı önündeki öğretmen radarını geçer gecmez sınıfa koşma adeti bizde de hakim. radarı geçen sınıfa doğru koşuyor. biz de üç arkadaş radarı geçer geçmez araba sesi çıkararak sınıfa doğru koşmaya başladık. olabildiğince gürültülü ama. bir hoca bağırdığımızı duymuş ama kim olduğumuzu görmemiş. hemen peşimizden koşarak o da sınıfa girer ve sorar;

hoca: kimdi o bağırarak koşan dingil herifler?
sınıf: ....

sınıftan cıt yok. hoca bir öğrencinin güldüğünü görür;

hoca: ne sırıtıyorsun olum? sen miydin biri yoksa?
gülen öğrenci: yok hocam ben değildim.
hoca: ne gülüyosun olum o zaman?
gülen öğrenci: ya hocam şimdi kaan, bahadır bide ozan koşarak geliyolardı. bahadır öndeydi. tam koridorun köşede bahadır virajı alamadı yere düştü. kaanla ozan da ona takılıp düştü. acayip komikti ama görmeniz lazımdı.
hoca: kaan, ozan ve bahadır tahtaya alıyım sizi.

işte bu hikayede kaan, ozan ve bahadır arkadaş kurbanı olarak göze çarpıyor.
(bkz: elini verirsin kolunu ister)
bugün
arkadaş kurbanı olan bir kızın beyin ölümü gerçekleşti.
alayınızın boyu devrilsin.
alayınız geberin!
işi gücü olmayan ve bir işe girse dahi dikiş tuturamayan biridir o.Karı kız düşkünlüğü vardır.Sevgilinize gizliden gizliye asılacak kadar o.ç dir.31 çekerken arkaaslarının sevgililerini yada karılarını düşünmeyi amaç edinmiş kişidir.Kızlarda ise arkadasının sevgilisine kendini becertmek isteyendir.
(bkz: x iyi de cevresi kotu)

böyle düşünülür.
hoşlandığın kişiyle senin hakkında konuşsun, aklına girsin diye gönderdiğinde, onu kendine aşık edip sana tip tip bakan adama sitem için kullanılan deyimdir.
Hep erecto nun yüzünden.

Evet.
Kendi kendinizin kurbanı olmuş olursunuz aslında genel olarak bakacak olursak. Sonuçta o kişiyi arkadaş seçen de sizsinizdir.
olur öyle.