bugün

izmit'te bir sitenin bahçesinde köpeğe tecavüz ederken yakalanan yaratığın serbest bırakılmasıdır. belki kanunlar öyle diyordur ama ya kamu vicdanı ?

http://www.cnnturk.com/tu...m&utm_campaign=buffer
mal dogan'in 'kopegin o saatte orada ne isi vardi,' diye twit atmasini bekliyoruz.
bi de bunu döven adamı tutuklamışlar iyi mi.
Linç edilecek miyim bilmiyorum ama objektif bir şekilde hukuk sistemimizden bahsetmek gerekirse hayvanlar haklara sahip değil konu olurlar. Ayrıca ülkemiz hukukunu ve hukukçularini çarmıha germeden önce şunu da belirtmeliyim ki evrensel hukuk ilkelerini kabul edip, kanunlarımızı isviçre ve almanya (ceza kanunu) dan da aldigimizi unutmamak gerek. Bir köpeğin vücut dokunulmazlığı ya da cinsel dokunulmazlık hakki yoktur. Tabi bu hayvanlara yapilan zulumleri hakli göstermez. Aksine onlar için de hayvan hakları vardır, ancak dediğim gibi hakkın sahibi olmakla konusu olmak ayrı meselelerdir. Bu konuyla ilgilenmek isteyenler için ülkemizde geniş çapta hayvan haklarıyla ilgili tek eser vermiş olan prof. Dr. ismet sungurbey in araştırmalarına bakabilirler.

Simdi gelelim olayın kanunlar açısından mahiyetine, sadece başlığı okuduğum kadarıyla şu şekilde değerlendirilebilir: Köpeğin sahibi için köpeğine tecavüz cinsel saldırı değil mala zarar suçunu oluşturur. Ayrıca kamu için bu genel ahlaka karşı suçlar kategorisinden hayasızca hareketlere göre cezalandırılması gereken bir eylem olur. Teşhircilik de bu kanun maddesi içinde değerlendirilir.

Maalesef, üzülerek belirtiyorum ki bu boktan ülkede insanlara sahip çıkamıyoruz. Kaldı ki hayvanları koruyabilelim.
Ee Köpekte kuyruk sallamasaydı!
Kanun yapıcılar zamanında böyle ahlaksızlıkların yapılmasını öngörememiş olabilir. Keza hayvana yapılan tecavüzün insana yapılandan bir farkı yoktur. MTV düzenlemesine kadar khk çıkaracağına elinde yetki varken bir khk çıkarsana.
akp döneminde olmuştur. çoluk çocuğa tecavüz edenler bırakılıyor ki köpeği koruyalım. şaşırdık mı.
değil insan olmak köpek olmak da zor . allah bildiği gibi yapsın.
Gayet normaldir. o köpek de o saatte o giysi ile orada dolaşmasaymış. insanları tahrik etmenin manası yok köpek kardeş!
Valla hiç şaşırmadım ülkede adaleti de siktiler.
şimdi kesin kuyruk sallamistir.
e kesin rızasida vardır.
bakışlarıyla falan tahrik etmiştir en olmadık.
çünkü burası türkiye böyle şerefsizler hep suçsuz bulunur serbest bırakılır.!