bugün

sokağa çıkma o zaman dana.
sokağa çıkmamayı deneyebilirsin.
aziz milletimizin talebi. duyun artık yetti bu hayvanların sokağın içine etmesi. biz bunları çekmek zorundamıyız.
gördüğünüzde sevin, yemek verin. bakın o görmek istemediğiniz hayvanlar hayatınıza nasıl renk katıyor.
Dikkat ettiyseniz çevre bizim oturduğumuz yerin etrafına örülmedi, biz çevrenin ortasına beton doldurduk. Kimi kimin yerinde istemiyorsun amk? Hayvanları seven insanları da sever. ibneliğin luzmü yok.
o zaman dışarı çıkma evinde otur ki senin gibi köpekler sokakta olmasın. istemediğin o köpekler kadar değilsin. Senin gibi iki ayaklı köpekler yüzünden o masumlara zarar veriliyor zaten.

edit : eksi veren köpekler, az ötede havlayın rahatsızlık veriyorsunuz.

edit 2: burada lafım sokaktaki köpek kadar olamayan iki ayaklı hayvanlara.
Haklı söylem. Bir çözüm bulunmazsa çinli arkadaşlarımı çağırıp köpekleri yiyerek bitireceğiz. Dana eti, tavuk eti, ya da bitki yiyenler de hiç bir bok diyemeyecek. Hepsi canlı sonuçta.
http://www.uludagsozluk.com/e/37359625/

Barınaklarda olmaları daha iyi demiş yazar. Acaba hayatında kaç kere bir barınağa gittin ? izmir’de tüm barınaklara gidiyorum ben ve oradaki tüm köpeklerin hali içler acısı. Hiç birinin tedavileri ile ilgilenmiyorlar ve biz kendimiz veterinere götürüyoruz onları. Doğa sadece köpeklerin değil bütün hayvanların doğal yaşam alanları. Onları istemiyoruz diyenlere lafım; daha biz yokken hayvanlar vardı ve biz onların ortamına taşlarla binalar asfaltlar yaparak komşu olduk.
Son derece avrupai söylem.

Ayrıca artık nolur; biz onların doğasını işgal ettik, demeyin. Bir milyon kez anlattım, biz onların yaşam alanında değiliz, onlar sümsük gibi bizim peşimizdeler.

(bkz: Köpeklerin evrimi)
8-10 köpeğin bir arada olduğu (hatta bu durum her mahallede geçerli) bir yerde yaşıyorum. Ve her sabah işe giderken hepsinin yanlarından geçiyorum ve hiç bir yerinden kımıldamıyor. Ama senin gibi denyolara nedense mutlaka havlıyorlar.
bakılamayan köpeklerin sokağa salınıp üremesiyle oluşan köpekler. adamın peşine bir takıldımı bırakmayan bence de barınaklara götürülmesi gereken köpeklerdir.
Köpekler havlamıyor diyenleri beykoz/çamlıbahçe'ye bekliyorum. Çayırda dolaş bakayım dolaşabiliyor musun?

not olaraktan: istanbul yani burası belirtmeyi unutmuşum.
kardeşim sokağa çıkmak istemiyorsan rahatça söyle güzelim köpeklerin adını neden kendine yazıyosun ?
O köpekleri satın alıp sıkıldıktan sonra sokağa atanlardan hesap sormak daha mantıklı!
" öyleyse babana söyle seni bağlasın " dedirrti .
Bizde sensiz sokaklar olmasını çok istiyoruz, özellikle ben belediyeye kaç defa dedim alın şunu diye ama yapabileceğimiz bir şey yok sokaklar da senin yuvanmış.
(bkz: amipe meydan okuyan başlıklar)
köpekler de insansız sokaklar istiyordur eminim.
Sokağa çıktığın her an bu mümkün olmaktan çıkacaktır.
köpekler bizi sokaklarda istiyor mu sorusuyla eşdeğer istek.
onlar bizim gibi canlılar. hattı bizim gibi pek çok canlıdan daha candırlar.
yaşadığım bölgede 30 km yürüsem başından sonuna kadar hemen hepsi üstüme atlarlar beslediğimden sevdiğimden dolayı;
işe güce sokup sayemde evlenen canlılar sokakta gördüğünde yolunu değiştirir. fark bu..
katıldığım eylemdir. çoluğumuz çocuğumuz var onlara saldırsa ne olacak bu pire torbaları?
(bkz: vampirlerin köpeklerden korkması)

başımıza vampirler musallat olunca anlayacaksınız değil mi köpeklerin gerekliliğini.
Kemalist belediyelerin siklemedigi istektir.
o zaman sokağa çıkmazsınız olur biter, problem solved.
o zaman evinize alin bakin.
Bu dünya hepimizin. Sadece bizlere ait değil. Sıçarım bacağınızı.