bugün

skoçbirayt ile küvette beyaz sabunla yapılır. lakin miski amber ile yıkasanız bile ıslaklık devam ettiği müddetçe dünyanın sayılı kötü kokularından birini elde edersiniz. derileri bazı yararlı bakterilere ev sahipliği yaptığından hayvanı çok yıkarsanız egzema filan gibi hastalıklara uğrayabilir.
kurutma aşamasında patilerini fön makinesine sokmamasına özen gösteriniz, pek hoş şeyler olmuyor..

not: bir dost.
uysal köpeğiniz varsa pek sorun olmayan hadisedir. Tabi işlem sonundaki silkelenmeden bahsetmiyorum onun için farketmiyor uysallık saldırganlık.
zevklidir genellikle kaçmazlar kedi gibi.
şampuanlı yıkamanın minimum 2-3 ayda bir yapılması gerekir. sık yıkama derideki yağ dengesinin bozulmasına dolayısıyla kötü kokuya, deri hastalıklarına, fazla tüy dökümüne sebep olur. tabi ki köpek şampuanı kullanmak lazım, bizim şampuanlar ya da sabunlar kurtarmıyor. yazınsa duru suyla daha sık yıkanabilirler. özellikle denize giren köpeklerin her defasında bol suyla durulanması gerekir.
dünyanın en komik işlerinden biridir. o uzun tüylü, kocaman köpeğiniz gider de yerine sıçan gelir. bir de köpeğiniz suyu seviyorsa gülmekten ölebilirsiniz. ama kurutma makinesinden korkabilirler. bu yüzden yara almamak için kurutma işini kontrollü yapmak gerekir.
köpek iriyse çok zor oluyor. ben mi onu o mu beni yıkıyor belli değil.
Üstünün Islanması

( Denedim'mi ? Hayır ).
yazları eğlenceli kışları sıkıcı bir aktivitedir.
banyodan sonra kurutmak şart. tüyleri uzun olduğu için karışıp topak oluyor.

görsel