bugün

bu iğrenç yemeklere öyle fiyatlar koyarlar ki nerden hesaplarsanız çıkış yolu olmaz ve üstüne bir de para vermek zorunda kalırsınız.
Bizim yurdun yemekleri cok guzeldi. Idarecilerimiz yemekhaneyi isletenler cok iyi insanlardi. Fisin ustune 1 lira verince etli yemek ve pilav alabiliyorduk.
Hiç yoktan iyidirler. Bunları bulamayan da var diyip yenilir . Her yendiğinde anne yemeğiyle kıyaslanır ve anne yemeği özlenir .
bizim kyk yemekleri harikaydı, hala aklıma geldikçe keşke tarifini alsaymışım diye hayıflanırım.
bol bol şap kullanildigindan tuylenmeyi artirir.cok sukur bu gunde doyduk
hayatımın patates kızartması olduğu dönemlerdi kyk dönemleri.
t: kyk yurtlarında verilen yemeklerdir.
görsel
Lan tam şimdi çekmiş idim.

Tatlı bedavaya geldi.

(bkz: Miraç kandili)

Edit: bu nasıl patates len. Saman verin en azından bi değişiklik olur.
anne yemeği ile tabiiki kıyaslanamaz ama doyuluyor işte. 10 üzerinden 5.5 6 puan alır yani.
belki hepsi değil, ama çoğunluğu çok iyi bu yemeklerin. haksızlık etmeyin bence. mesela şu:

görsel

sizce de çok iyi değil mi? evinizde bu çeşitleri bulamazsınız. bence tek kusur pahalı olması. çünkü oradaki her şeyi almak istiyorsun bu yemekleri görünce.

bakınız efendim bir örnek daha:

görsel

valla insanın içi gidiyor. şu an orada olaydık da kepçeyle dalsaydık.
Özlenendir.
bedava olup çokta vasat olmadığı için yenir afiyetle. 4. seneye yaklaşan KYK tecrübelerimde hep çorba içerdim vücut sulansın diye ancak geçenlerde godoman bir plazanın giriş katında bulunan bir yöresel ev yemekleri restoranında hayatımda içtiğim en güzel çorba olan domates çorbasından sonra fark ettim ki ben bu güne kadar su içiyormuşum yurtta.
Özlenendir.
Kykda arkadaşlar çıkan yemeklere şükredin en azından çeşit var, ne yurtlar var bir bilseniz!
4 yıl kaldım yemekleri iyi sayılır (tabi anne yemeğinin yerini tutmaz).

ama makarna,kuru pilavi filan efsane olur..
-şundan alabilir miyim ?
+koyuyorum. Parmak basmayı unutma.
-yok çorba istemiyorum.
+tamam koymuyorum parmak bas mutlaka.
-tatlı da aldım. Ne kadar ?
+parmak basman kafi.
-hay sikicem parmağını koyuyorum koymuyorum sende parmak at falan sen hayırdır ibnetör.
yemekhane değil şifreli kanal mübarek.
edit:imla.
Resimlere bakılırsa nefis gibi. Özendim şimdi.
arada bir balık çıkarırlardı ama o balık nasıl bir balıksa kokusu 3 gün geçmezdi. bir de türlü çıkardı bol bol. depoda ne kaldıysa azar azar koydukları al sana türlü tipi bir türlü. bir de hatırladığım çorbaların renkleri ve isimleri değişmesine rağmen tatlarının hep aynı olmasıydı. bunu nasıl başarıyorlardı hala merak ederim.
Amerika kıtası keşfedilip patates bulunmasaydı ne yemek yaparlardı çok merak ediyorum.

Her şeyin için de mi patates olur.
Valla benim zamanda bayaa güzel yemekler vardı

Yemek fişleri vardı
10 liralık falan yemek alırdım 3 liralık fiş vardı
Üste sadece 7 lira vererek 3/4 çeşit yemek yerdim...

Valla özledim o günleri.
Her yurdun yemek kalitesi birbirinden farklıdır, dolayısıyla kyk yemekleri diye genel bir yorum yapmak doğru değildir.

Üniversite hayatım boyunca kyk yurdunda kaldım.
Hem de 10 kişilik bir odada.

Hayatımın olmazsa olmazı olan insanları ve annemin yemeklerinden sonra, tattığım en şahane yemekleri de bazen yurtta tattım.

Öyle bir ankara tava çıkardı ki, parmaklarımızı yerdik.
Hey gidi günler...
Canakkale sehitlerini anma gununde ege universitesinde bir ogun hosaf ve ekmek cikardilar. Nasil kiyamet koptu anlatamam. Pkk sempatizyani itler isyan ettiler. Biz bunu yemicez diye. Sonra biz de isyan ettik, yemezseniz bok yiyin diye. Bir kavga cikti 4 gun surdu. Eskiden okula polis girmezdi. 4. Gun sonunda tomalar saldi yurtlara. 2 ogrenci vefat etmisti.
Aydın Güzelhisar KYK yurdu yemeğinin birinde böcek çıkmış.

https://twitter.com/solcu...xQdQGuNgHqqRFTIw&s=19
bu devirde kyk yurdunda kalıyorsan ağlamayacaksın.
acaba aşçı maaşları ne durumda merak edilendir.