bugün

Bana burs çıktı yiyin birbinizi mk.
Farklı olayları birbirinin yerine koymaya kalkan sığırlardan akıllı olan güruhtur.
Vergiler kalksın ben o borcu tek kalemde öderim.
(bkz: bedelli askerliğin de amk)
Bundan bir yıl önce O kyk borcu için maaşıma el koyanlar çatır çatır aldılar benden 14 bin lirayı.

Ödesin herkes af maf olmasın.
Öğrenciyken eline iPhone ile Starbuck da vayt çaklıt moka içmemiş güruhtur.

Bedelli de çıkmasın amk. Ben bedelliyi savunuyor muyum sanki? Vayt çaklıt mokayı az içseydiniz.

Ama şunu da bil ki bedelli ile kyk borçları aynı şey değil. Sen krediyi alırken geri ödeyeceğini bilerek alıyorsun. Almasaydın.
Bence de silinmemeli. Bu eşitsizliktir. Borcunu zamanında ödeyeni cezalandırmak, ödemeyeni ödüllendirmektir. Borcun faizi vardır o silinsin. Ona kimsenin lafı olmaz.
ödeyenlere ve ödeyemeyeceğinden korkup kredi almayanlara yapılan haksızlık olacak eğer borçlar silinirse.

büyük şirketlerin vergi borcu vs. silinince isyan eden vatandaş kendisinin borcu olunca aynı muameleyi görmeyi, borcunun silinmesini istiyor. bu ne yaman çelişki böyle!

ayrıca bütün yandaş peşkeşçilere, halkın hakkını herhangi bir şekilde gaspeden bütün utanmazlara, fetöcü olduğu resmen ortada olduğu halde birileri tarafından hala kollanan tepemizdeki ve içimizdeki utanmazlara hakkım haram olsun.

edit: güruh sensin, borç da sana girsin.
Kesinlikle silinmesi taraftarı olduğum mevzudur. Siz bakmayın o ağlaklara.
"Kyk borcu silinmesi 2018 düzenlemesi çıkarsa borçların tamamı silinmez. Öğrenim kredisi borcu affı 2018 kapsamında sadece gecikme zamları ve faizleri silinir. Kalan borçlar ise anapara üzerinden taksitlendirilir."
bizim ödediklerimizi de geri ödesin devlet baba bir zahmet.
5 yıl önce kyk borçlarımızı vergi borcuna çevirip tahsilatı vergi dairesine yaptırmıştı zamanında. kapısına polis dayanan arkadaşlar oldu.
peki şimdi sormazlar mı bayram seyran değilse enişte bizi niye öpüp duruyor.
yoksam sikecek mi ki ?
kendi ödediği için başkalarının ödememesini çekemeyen kıskanç tiptir. sen de ödemeseydin.
kyk'yı yerken bana mı sordun la düdük ? s*ke s*ke ödeyeceksin...
haklı güruhtur. ya ne olacaktı?
Silinmesi demek vatandaşa vergi olarak kitlenmesi demektir.
Kyk borçları zaten silinmez boşa beklemeyin. Silinmesin diyenler kendi öderken yaşadığı zorlukları unutuyordur, kendi öderken siliniyor deseler kendi de başvuracaktır muhtemelen. Silinsin diyende babasının hayrı için silinsin istemiyor. O kadar iş adamının, o kadar kulübün vergi borçları silinirken düzen sadece niye halka işliyor modundalar. Bende ödüyorum halen, 3/4'ü bitti ama silineceğini düşünmüyorum mecbur ödeyeceğiz. Gündem değiştirmek için arada ısıtırlar bakarız derler öyle kalır konu.
Bunu alan cogu genc bira sigara parasi olarak ezmek icin aliyor. Gercekten ihtiyaci olan ve alanlara sozum yok ama bu pezevenkler sike sike odesin zamaninda catir catir ezip sonra silinsin vik vik vik yok yaa.
O kadar zenginin Borçlari siliniyor, ona niye ses cikarmiyorsunuz, ayrica devlet ogrenciye karsılıksız burs vermelidir.
Herkesin kendince haklı sebepleri vardır. Krediyi herkes ödeyeceğini düşündüğü için aldı. Baştan öderim diye kabul edildi. Evet faizi silinsin elbette fakat silineceğini bilsek bizde kredi alırdık bizimde ailelerimiz sizinkinden farklı durumda değil. Lütfen faiz konusunda birlik olalım ama birilerinin hakkını da görmezden gelmeyin!
tabii Silinmesin amk. almayanlar enayi mi?
Mezhep meselesi. Aldigi borcu odemeyen biri nasil kafasini yastiga rahat rahat koyuyor anlamiyorum.
öğrencinin durumu iyi değilse kyk kredisi bir seçenek değil zorunlu duruma geliyor.benim durumum kötüydü arsamız evimiz yoktu.bi götü boklu arabam vardı burs çıkmadı.ne kadar tanıdıgım kürt varsa hepsine kyk bursu çıktı.adamlar şimdi o bursun üstüne su içiyor.geri de ödemiyor üstelik.
şuan 19 bin lira kyk borcum var hala almaya devam ediyorum.öbür ay iptal edicem,ben bu parayı 3 yılda kullandım uçak bileti aldım otobüs bileti aldım arabama benzin atıp tatile gittim pantolon aldım gömlek aldım yemek yedim içki içtim sıçtım gezdim.sike sike ödemem gerekiyor orası ayrı konu.
lakin cengiz limak kolin holdingin vergi borcu niye siliniyor ? kyk bursu alanlardan benim farkım ne ? burası baya bir tartışmaya açık.devlet birazi insiyatifli olmalı mesela %40 iyileştirme getirebilir. % 60'ını ödersin sorun çözülür.
Adı üstünde borç bu. Geri ödemek kaydıyla alınan bir şeydir borç.
ben de ödediğim parayı geri isteyeyim o zaman.

Yeni nesilde sorumluluğu üzerinden atmak için kendini paralama tavrı nedense çok var.
Kötüyü olumsuzu örnek alıp, vicdanınızı bunla rahatlatmayın. Siz doğrusunu yapın, başkası ne yanlış yaparsa yapsın.

Çok şükür bugün de ahkamımızı kestik.
Öğrencilik döneminde benm de maddi durumum iyi değildi fakat kyk almadım. Alanlara tabiki saygı duyuyorum ama geri ödemeleri koşulunda.
Ne demek af çıksın, ne demek ödenemesin?
Ödeyenler enayi mi?
Lütfen mantıklı olun?
Silinirse ekonomiye zarar.