bugün

Kuzunun en güzel yeri,yerim ben onu.
leziz ve bol kalorili bir yemek, elle yenir.
genelde kasapların insanları en kolay kazıkladıkları et çeşidir. kasaplar genelde hep eti az olan pirzolayı verirler size. ve et yemek yerine kemik yalamak zorunda kalırsınız. o yüzden bonfile en sevdiğimdir.
kurban bayramında bir ihtimal canlı canlı görüp tutabileceğimiz yer. *
kuzunun en lezziz yeridir. manyalda olması tavsiye edilir.
mangala atıp mundar edilmemesi gerekendir. evet.
Fakirlerin bilmediği gıda maddesidir. Zira bir kilosunun fiyatı dar gelirli için hayli fazladır. Tadı ise harikadır.
Fırında harika olan lezzet.
Kırmızı et düşkünü vahşilerin kuzu hayvanında en sevdikleri bölge. (bkz: kuzu kaburga)

şaka lan şaka ne vahşisi? ağzının tadını bilenlerin bi oturuşta 1 kilo tüketebileceği en güzel lezzetlerden bir tanesi.
hele mangalda; biber, domates ve hatta soğan közler seniz lezzetinden orgazm olabileceğiniz bir güzellik.
insan gibi yemem.
net.
bunu yiyen şerefsizdir.
kemiklerini sıyıra sıyıra yediğim et. anneme söyliyim de yapsın bari.
bir bebekten yapılan ettir. Yiyenlere lanet olsun.
Mmmmm ne güzel gider iftarda. Vazgeçilmezlerimdendir.
Rakının yanında candır.

Akşam olsa da yesek.
Maalesef ki fiyatı bu hafta itibarı ile 49.50 tl den 59.50 tl ye çıkmış et.
leziz bir nimettir.
Tarak şeklinde iken ızgarada mühürlenip pişirildikten sonra, dilimlenip yenilmesi makbuldür. Ortası hafif kırmızı kalacak şekilde tabiki.
znzaıı9uaz<.
görsel
görsel
Ayıp amk Vazgeçtim almıyorum.

Edit:hayır bu fiyata ben almakta zorlanıyorum 4 çocuklu kirada oturan asgari ücretli bunu nasıl alsın ya.
"4 çocuklu kirada oturan asgari ücretli" o reyonun önünden geçmeyeli asırlar olmuştur.

değil almak hayalini bile kurmuyorlardır.

asgari ücretliyi geç, beyaz yakalı alabiliyor mu o bile muamma.
valla 90 liraya pahalı dedikleri zaman, alın yiyin ilaçtır diyordum. şimdi kaç paraysa gene aynı şeyi söylüyorum. alın yiyin faydası çoktur. verdiğiniz para boşa gitmez.

yemekte doyma hesabı yapmam ama bunun tok tutma kabiliyeti çok yüksektir.
bir öğün için 30 tl ver ye. akşama bile açıkmazsın.
o açıdan her daim diğer yiyeceklerle başabaş fiyattadır.
120 tl fiyatıyla benden çok uzak olan et türüdür...
olsa da yesektir.