bugün

başlarda çok keyifliydi, konular güzeldi. şimdi konudan konuya atlamaya başladilar. ama senaristleri de tebrik etmek lazim.
an itibariyle de simay bok yoluna gidecek. dizide ölen ölene kurtlar vadisini geçecekler, kameramanlarda kalmayacak, herkes gidici.
kuzey'in simay'ın evini dağıttığı dizi.

--spoiler--
oğlum çilingiri çağır.
--spoiler--
*
kuzey'in boruyu döşediği bir sahneye eşlik etmektedir. acıyor mu mr. sinaner?

completed..eheh
kuzeyin göt edişi completed.
izledğim tek türk dizisi diyebilirim. ondan bundan kaçmak için çok güzel bir bahane kendime. başlayacağı zaman çocuk gibi sevinerek tv başına geçtiğim oluyor.* ayrıca hiç de fena değil lan sürüklemese izleyemem sonuçta. ha bir de bu bölümün finali çok tatmin etti la kuzey nek koydu öyle be!*
kuzey in plani diye tweet acmislar bende diyorum ne bu? demek ki buymus. kuzey herkesi fena göt etti. hakettiler ama du bakalim bundan sonrasi ne olacak. banu da yastikla gezmeyi istemedi herhalde, cocugu da öldürdüler.
son 3-4 bölümdür pek iç açıcı olmasa da bundan sonra biraz şenlenecek gibi.
cemre'nin can sıktığı dizidir. her geçen gün daha da antipatikleşmekte.
son zamanlarda kotu gitse de dun aksamki bolumuyle cok heyecanli olmayi basaran dizi. aslanim guzey, hadi bitir sunlarin isini.
Dünkü 55. bölümüyle Cemre karakterine boş sahneler vermeyi bırakıp Zeynep karakterinin sahnelerini çoğaltmasıyla reytingleri yükseltmiş dizi. Merve boluğur'u sevmeyenler bile onun inanılmaz ekran ışığını farketmemiş olamazlar.
işler güçler de büşra pekin neyse, burada da cemre aynı şey. ikisi de dizinin amına koyuyor.
kıvanç tatlıtuğ'un oyunculukta ve şöhrette tavan yağtığı dizidir. behlül rolüne kıyasla dahada dikkatimi çekmiş ancak dizi senaryosunda yer yer abartılı sahneleriyle ''hadi ordan'' dediğim ay yapım'a ait proje.
son 1 ayda tek bir defa izlediğim dizi. yemin ediyorum tek bir bölümde 3 haftayı anlayabildim. ben çok şey bekliyordum bu diziden ama korkulan şey dizinin başına çoktan geldi.
artık çok sıkıcı olmaya başlayan dizi. bünyesinde birbirinden ezik kızlar bulunduruyo. ulan insanda biraz gurur olur be.
yontmataş devrindeki mağara adamı seviyesinde zekaya sahip olan kuzeyin son bölümdeki entrikayı nasıl döndürdüğüne şaşırdım doğrusu.
amerikan dizisinden etkilenmiş olan turk dizi sektörünün bize yeni armağanı olan çakma abd dizisi...
henüz bozmamış olsada diğer bozan diziler gibi senaryo bitişinde ekleme yapılmamasını, yerinde bitmesini umduğum dizi.
simay canaş*'ın sonunda kafasının çalışmaya başladığı ve her sikim hıyar diyenin arkasından tuzlukla seyirtmemeyi öğrendiği; kuzey tekinoğlu'nun kendini aştığı bölümünü izledik. kuzey'de o dolabı çevirecek kafa var mıydı yaaa?!
apaçi dizisi.
takip edenlere her bölümde en az 1 defa aaaa!! dedirten bir dizidir efenim. tavsiye ederim
--spoiler--
yayınlanan 56. bölüm 2. fragmandan da anlaşılacağı üzere, handan hanımı kapı önüne koyuyorlar ve kuzey sahip çıkıp eve yerleştiriyor. kuzeye sarılıp bi allah razı olsun diyişi var ki evlere şenlik. bu nası bi anne lan?
--spoiler--
bu diziyi kötüleyenler nice saçma sapan diziyi neden kötülemiyor orası çok ilginç. bir kere kuzey güney dizisi bir hırsız polis bir ıhlamurlar altında bir parmaklıklar ardında gibi kült bir dizidir. evet senaristleri bazı şeyleri çok kolaya kaçarak analitik düşünmeden sunarlar ama adı üstünde dizi. bazı şeyleri de gördüğümüz halde sineye çekmeyi bilmemiz lazım. son bölümde yer alan kimsenin görmemesi gereken denen saklı toplantıyı mübarek tüm basın mensupları görmüş oldu. kuzey bunu haber aldı falan filan. ne olursa olsun 10 üstünden bir puan verecek olursak rahat 7 puanı hak eder bana kalırsa. 8 de verilebilir hatta.
daha bir kere bile izlemedim ama zaten de ali yörenç gibi bir zat-ı şahaneyi keşfedilmek için izlemeye de gerek yokmuş.
Sanırım bugune kadar sayılı başarıyla hiçbir bölümünü kaçırmadan başarıyla izlemeye devam ettiğim dizilerden biride Kuzey Güney.
Hatta abartıp bazı sahnelerinde empati yapıp, göz yaşı döktüğüm bir dizidir.
bu akşamki bölümde bizi sinir eden handan hanıma merhamet ettiğimiz dizi. ne kadar itici olursa olsun yıllarca samiden dayak yemiş bir kez gün/gül yüzü görmemiştir. ama sami 2 aylık aynur hanıma çiçeklerle gitti.

kıssadan hisse; bir insan her zaman iyi veya kötü değildir. bazen iyi bazen kötüdür. kimine gaddar kimine mazlum.

(dileğimiz aynur hanımın evlilikten vazgeçip, handanla saminin bir araya gelmesidir. sözlükleri takip eden "ilgili"lere duyurulur.)