ben en sağlam tüyoyu vereyim de herkes kurtulsun; kuzeyle güney aynı babadan kardeş değiller. anaları fırıncıya boynuzu takıp iki çocuktan birini başkasından peydahlamıştır.

-kaynak mı? kaynak ne arar la bazarda!
takmış gibi olmasın da

--spoiler--
zeynebin babası da mutlu olmak için milyon tane neden var
--spoiler--

repliğini kullandı moda mı olmuş bu karadayıda da vardı aynısınsan iki tane (#17592736)
benim icin olmekten korkmayan ama elimi tutmaya korkan adam..
öyle değil işte.

sen benim şuramda(kalbini göstererek) hapissin, şuramda (boğazını gösterek) düğümsün. bizim birlikte olmamız imkansız.anla artık bunu. diyerek herkesi ağlattı kuzey.
ilk 50 bölümlük hikayesi Beyaz'ın başrolü hatta tek oyuncusu olduğu 2 dakika 16 saniyelik bir kısa film ile Beyaz Show bünyesinde özetlenen popüler dizi.
video için: http://youtu.be/87RjCWnIE44
Ne cemre ile kuzeyin konusmasi, ne baska birsey, ben bu aksam Baris a agladim. Zavallim cemrenin teknede kendisine soyledigi sozleri hatirladikca uzuldu, hatirladikca gozleri doldu. 'Kendinden cok onu sever mi, onun icin neleri feda eder mesela' lafindan sonra 'defolsun gitsin, donelim' dedi ya, oyle gozleri dolu dolu oldu ya koyverdim o an. Ben dizilere aglayanlarla cok dalga gecmisimdir nasil agliyorsunuz ya diye. Ama bu aksam basima geldi. Baris in caresizligi, cemrenin onu degil de kuzeyi tercih etmis olusu, kendisinin belki de hicbir zaman bir kadin tarafindan bu sekilde sevilmeyecek olusu...Baris cemreden o an vazgecti. Birakti. Sevdigine gitmesine izin verdi. Tum olacaklari goze olarak cemreye yol verdi. Ama Cagdas onur öztürk nasil mukemmel bir oyuncudur ki, 1 dakika bile surmemis o sahne de, o gozunden dokulemeyen yaslarla beni hungur hungur aglatti.

Kuzey herseye ve herkese ragmen cemrenin elini tutmaktan vazgecti
Baris ise herseye ve herkese ragmen, cemreyi birakti ve gerisin geri donen cemreye de tek laf etmedi, onu kabul etti..

Bu aksam baris bircok seyin farkina varmistir, bana gore artik farkli da olacak. Evet simdi e cemre o evden nasil gitti nasil cemreyi kapi disari etmiyor denilebilir. Fakat sevdiginizi asik oldugunuzu dusunun. Sevdiginiz insanin yaninizda olmasini arzulamaz misiniz yine? Onun sizi sevmedigini bilmek zaten acilarin en buyugu ama onu kaybetmek daha buyuk bir aci. Baris bence bu yuzden cemreyi geri cevirmedi.

Cemre ise yuzsuzlugun kitabini yaziyor. E geri doneceksin gitseydin ya ananin evine. Niye koske geri dondun onu da anlamadim. Pusulayi da takmis, sokuyor guneyin gozune gozune. Amacin ne kizim? Baris uzerinden guneye mi oynuyorsun? Bu aksam senden nefret ettim cemre nefret ettim. Aski icin her fedakarligi yapacak bir kadin felan yoktu karsimda. Budalanin teki vardi. Bir de demiyor mu ozur diledim baristan diye gultene. Cok matah cok basit bisi yapmissin gibi. Lan adami sevgilime kaciyorum diye terkediyorsun, sonra gerisin geri sut dokmus kedi gibi geliyorsun. Bi siktir git cemre lutfen!

Isterdim ki cemre hic geri donmesin. Barista bu sekilde hayatina devam etsin. Senaristlerin ne yapmaya cabaladiklarini valla hic kestiremiyorum. Kuzey cemreyi kavusturucaz diye psikopatlastirmadiklari karakter kalmadi. Fakat barista bu habire cark ediyor gibi. Bir bolum aha simdi psikopatin alasi olacak diyoruz, bir sonraki sahne de yok yok yapmaz diyoruz.

Bu dizi de tek kuzey cemre yi goruyor milletin gozu ama barista asik. Seviyor. Hicbir adam oylesine giden bir kadinin ardindan gozyasi dokup ickinin dibine vurmaz. Cemre geri dondugunde nasil da sasirdi baris?

Cemre o olmayan boyun posun devrilsin dicem. Senaristlerde barisa baska bir kiz bulsunlar. Adam az gulsun, cemre ile evlendiginden beri basina gelmeyen kalmadi. O gamzeleri gormeliyiz. Her ne kadar kendisi roportajinda bu durumdan rahatsiz oldugunu dile getirmis olsa da, olmaz cagdas. O gamzeler olmadan olmaz. Yani cok tatlisin, cok karizmatiksin, cok seksisin bebegim. Sana hep beyaz gomlek giydirsinler tamam mi? Baska renk yasak sana. Allah ozene bezene yaratmis. Uzulme sen. O cemre kendi ayaklariyla senin odana gelecek evet seziyorum boyle bisiler.

Ya kuzey. Lan kizi biraktin sonra yine ecinni gibi disardan kosku dikizliyorsun. Senin gibi delikanlinin sifatina tukureyim. Neyin kafasini yasiyorsun onu da bilmiyorum.

Haftaya bakalim neler olacak?
--spoiler--

cemre hırsızı ortalık malı gibi dolaşıyor. aaa pardon bakire bir insan nasıl ortalık malı olur, bir an unutuverdim bağışlayın. neyse.
ben yarı deli de olsa barış'a üzülüyorum.
kuzey sana zaten için yanıyor.
zeyneeeeep, balım, sen ne kadar akıllısın ya, şeytanın aklına gelmez simay'a KAKTIRMAYA ÇALIŞTIĞIN ŞEY. tebrik ediyorum kılıçtan keskin zekanı.
ve yine söylüyorum, burak çatalcalı gibi göstermeye çalışıyorlar ama o başka bir şey peşinde. fafafaradın katili şeref komiser. ali'nin hatuna da tam gaz yürüyo. hadi bakalım.
ama barış mütemadiyen beyaz gömlek giyip, birkaç düğmesini açıp, avare avare ıslık çalmalı. hastasıydık daha da olduk.

--spoiler--
güney de bulmuş banu gibi çıtırı hala cemre diyor. bunun ne kadar saçma olduğunun hepimiz farkındayız sanırım. handana gelince diyecek bir şey bulamıyorum. güney beyin de para uğruna ne şerefi kaldı, ne de haysiyeti. kuzeye gelince adamsın da bi işi tam yap be abi. kızın aklını karıştırıp sonra''seninlen biz, bir olamayız cemre' diyorsun. bu sana yakışmıyor. dizi güzel senaristi inşallah tıkanmadan devam eder.
başroldeki çirkin kız yüzünden seyretmek istediğim halde seyredemediğim dizi.
bir türlü esas oğlanla esas hatunu kavuşturmayan alengirli türk dizilerinden sadece biri. o kuzeyin yaptıklarını kıvanç tatlıtuğ değil de normal bir adam yapsaydı "ayy psikopat yhaa" derdiniz değil mi? çakallar.
barış adlı karakterin açık ara fark attığı dizi. Tatlıtuğ'a da helal olsun, iyi niyetli kro rolüünü iyi kıvırıyor. esas oğlan barış olsun. kuzeyde azcık yontulsun. eski türk filmlerinde olur ya, konuşma ve dans dersleri verilir,kısaca adab_ı muaşeret dersleri falan alsın. kronun dünya güzeli bile çekilmiyor arkadaşım.
gençler arasında en başarılısı şüphesiz ki kuzeyden sonra Simaydır. ya gül gül öldürüyo beni arkadaş. tebrikler Simoş diziye renk katıyon. Hele o sacını kestirmesinin sebebini kuzeye anlatırkenki repligine ve oyununa hasta oldum.
-aynaya bakınca farklı bi surat görmek istedim (suratta domuz ifadesi)

teşekkürler Simay.
an itibarı ile dizide simay 2 vakası yaşanmaktadır. kuzey gece barda içmiş içmiş, yine soluğu bir kızın yatağında almıştır... süper ya.. tarih tekerrürden ibarettir, dizilerde bile...

edit: hayır tamam bana sinir oluyorsun, eksiliyorsun paso.. ama bu da dizi yorumu bilader.. bunun nesini beğenmedin... sen neyi beğeniyorsan söyle de öyle yazayım bari.

edit: artılayan okurlarıma selam olsun. eyvallah...
kuzey'in an itibariyle iyi yere kapak attigi dizi. ne guzel ev lan.
kuzey hep bardan bir kız la tanışıyor.

tanım : klişe giden dizi.
cemrenin giyim konusunda banudan ders alması gereken dizidir.
iyice saçmalayın hadi, simayı kötü karakter yapın..

allahım ne günlere kaldık..
türkiye'nin dünya standartlarında sürükleyiciliği olan tek dizisi. ah bi de dizi süreleri 40 dakikaya inebilse, bu prodüksiyon çok işler yapar da..
Kuzey bizi diskoya götür!
kuzey'in annesini dövmek isteyenler bir parti kursa, iktidara ortak olurlar...
''ayda 6000 euro, gül gibi geçinir giderim.Para bile biriktiririm'' !!!repliğinin geçtiği dizidir...
kuzeyin boş işler müdürü olduğu bir bölümü geride bıraktık. yalnız pis laf koydu bee.
bu güney'de dayak arsızı oldu kuzey dövmeyince yabancılık çekiyor artık..
kuzeyin anasına illet olduğum dizi. Bir kadın hem bu kadar yalaka, hem bu kadar tipsiz olabilir mi lan? Smeagol gibi.
51. bölüm son sahnesi ile yarmıştır efendim.

--spoiler--

adam gayet normalmiş gibi, takım elbiseyle masada otururken, siyah eldivenli elini, utanmadan herkesin içinde laapppppss diye masaya koydu. güya etkili sahne yaptılar. yarıldık lan.

artı kuzey cühela bir adam neticede, ne danışmanlığı ya. uçmayın.

--spoiler--