bugün

omurgaların bitip, kalçanın başladığı, üzerine düşüldüğü zaman cehennem azabı yaşatan vücut bölümü.
evrimin tamamlanmadığı konusunda bir adet kanıt olarak kullanılan bölüm. şayet körelmiş organ(faaliyetini yitirmiş) olarak tanımlandığı ve atalarında bulunduğu iddia edildi. şimdiki bilgilerde bunun yanlış bir hipotez olduğu ve çürütüldüğü görüldü.. yani omuriliğin sonunu oluşturan kuyruk sokumunun, leğen kemiği çevresindeki kemiklere de destek sağladığı ve küçük bazı kasların tutunma noktası olduğu anlaşıldı.
(bkz: sakrum)
Çatladığında veya kırıldığında iyileşmesi 6 ayı bulan zevzek bir kemik.
çatlamasının veya kırılmasının söz konusu olmayıp, direkt yamulan ne işe yaradığı belirsiz vücut parçasıdır. zira düzeltmekte biraz geç kaldıysanız ömür boyu bu azabı çekmek zorundasınızdır. * *
daha kolay anlaşılması için, çatal diye tabir ettiğimiz bolumdur.
kuyruk sokumu omuriliğin bittiği noktadır. burda kemiğin yüksekliğinden ve kalça ortasındaki çizgiden dolayı bir boşluk vardır. burda kemik içeriye doğru bir eğri yapar, pelvis kasları ve bacak kaslarını tutar. bu boşluğa evrim teorisi içinde "insan maymundu ya, kuyruk düştü de boşluk ordan kaldı" falan denilebilir. duyarsanız şaşırmayın. ayrıca kuyruk sokumu kemiği omuriliği dengede tutar. kuyruk sokumunda kıl dönmesi oluşursa hemen doktora gidilmelidir, hiç dokunulmamalıdır. çünkü burada oluşan kıl dönmesi çok hızlı şekilde ilerler ve kemiği sarabilir. bir çok eylemi gerçekleştiremez hale gelirsiniz. küçük bir orerasyonla bu sorun giderilebilir. ayrıca yine bu bölgeden darbe alırsanız ananız ağlar, tam tabiriyle acısı içinize oturur, nefesiniz kesilir. kısacası; gtünüzü kollayın, arkada diye unutmayın burayı.

(gözüme batan bir şey de; yeni aldığınız pamuklu kıyafetlerin pamukları terleyince buraya yerleşir. bir çukur dolusu pamuğunuz varmış gibi durur. ya kıçınıza göre pantalon giyin ya da ara sıra yoklayın. kızlar da g-string giysin. özellikle kıçına 80 beden büyük pantalon giyip de boxer' ı çıkarma merakı olan gence sesleniyorum; evladım ülkede tek don giyen sen değilsin ki, ayrıca o bacaklar tavuk bacağı kadar duruyor görmüyor musun? böyle olunca gövden uzun duruyor, vücut orantın bi halta benzemiyor, ne gerzek insansın sen. iyi günler)
çatladığında 20 gün boyunca insanın oturmasına ve sırtüstü yatmasına müsade etmeyen, ayrıca 1 sene boyunca yağmurlu havalarda sızlayan kemiktir. ama tabii bu kemiği çatlatmak da ayrı bir marifet gerektirir.
dövmenin en kötü durduğu yer. "kıçıma bakın lan" demek gibi aynen. ha amaç gerçekten oysa lafım yok.
kıçın sınırıdır. ordan ötesi müstehcen kaçar.
garip garip topakların biriktiği vücudun güzide bölümüdür.
ata yadigarı, körelmiş kuyruk.
ya da tanrı insanlara kuyruk takmak istedi sonra vazgeçti ama kökünü içerde unuttu.
tadına doyulmaz vücut parçası.

(bkz: eve gelen ustanın çatalı)
evrim teorisini çürütmek için çok kullanılır bu.

- bir götüme baktım bir kuyruk sokumuma evrimi çürüttüm. kuyruğum yok bir kere. ?!
evrim teorisine göre bu bölge de kuyruk var imiş ama kullanmaya kullanmaya yok olmuş.*
ne işe yaradığı bilinmez lakin sandalye tepesinde çok oturduğunuzda, hareketsiz saatlerce aynı pozisyonda kaldığınızda tutulan, dışarı doğru hissedilir şekilde çıkıklaşan, uf olan, çok acıyan, insanın oturmasını zorlaştıran şey. ney? kemik ucu.
insanın yeniden diriliceğine inanılan yeridir.
an itibarıyla başıma gelmiş talihsiz olaydır. oturamıyorum amk..

not:sözlük fikirlerinizi bekliyorum mesaj olarak iletirseniz çok makbule geçersiniz....nolur arkadaşlar yardım edin..
yamulunca alternatif tıbbın ellerine kendinizi bıraktığınız saçma kemik.
bir ayna olmadan, insanın kendi kendine göremeyeceği yeridir.
koltukta uzunca bir süre yamuk oturulunca kendisini sıkıntılı biçimde hissettiren bölge. napmalıyım biri özelden bi desin yaa.
Aslına bakarsanız yalnız kaynamadığı sürece kırılması en etkisiz kemiktir. 2 gün önce fena acı çekiyordum şimdi pek birşey kalmadı. Filozof gibi oturmanıza sebep olmaktadır.
çok güzel bir yerdedir.
görsel
insan evriminin net kanıtlarındandır.

müslüman kafa kem küm ederek toparlamaya çalışsalar da tıpki apandist gibi vücut bütünlüğü içerisinde bir yere koyamıyorlar.

(bkz: müslüman bunu da açıkla)
Sırttan ve boyundan dökülen kılların burada birikmesi sonucu kıl dönmesine sebep olan, akabinde kestaneyi yardırmanıza sebep olan, ayrıca doğumlarda çocuğun ölme riskini artıran kemik.