bugün

pelikancıların yönetimindeki atv adlı kanalda yayınlanan kuruluş osman adlı hem tarihimizi çarpıtan hem yalanlarla dolu olan dizide, türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu, vatanımızın kurtarıcısı ulu önder mustafa kemal atatürk'e gönderme yoluyla yapılan saygısızlıktır.

dizinin dün gece yayınlanan bölümünde, atatürk'ün gelibolu-conkbayırı muharebelerinde söylediği; “ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” sözü, dizide bizanslı komutana söylettirilmiş.

osmanlı'ya karşı saldırı için askerlerine konuşma yapan bizanslı komutan; “ben size düşünmeyi değil ölmeyi emrediyorum!” sözleri ile askerlerine konuşma yaptırılmış.

böylece atatürk'ü osmanlı'nın düşmanı bizanslı bir komutan ile özdeşleştirmeye çalışmış şerefsiz pelikancılar.

dün gece yayınlanan o skandal sahne şöyle;
https://streamable.com/mhlc0y

şerefsiz köpekler.
adi vatan hainleri...

o bizanslı komutanıyla özdeşleştirmeye çalıştığınız atatürk, bursa'nın işgali sonrası, osman gazi atamızın şehri yunan işgali altında olduğu için tbmm kürsüsüne kara bir örtü örttürmüş ve o örtü 11 eylül 1922'de bursa'nın düşman işgalinden kurtuluşuna kadar tbmm kürsüsünde kalmıştır.
(bkz: puşide i siyah)

kansız köpekler.
yunan ordusu komutanı sofoklis venizelos bursa'ya girdiğinde ilk iş olarak osman gazi'nin mezarına gitmiş ve osman gazi'nin türbesinde hakaretamiz ifadelerde bulunmuştu.
görsel

aynı yunan ordusu, ertuğrul gazi'nin söğüt'teki türbesini yakmış tahrip etmişti.
bakınız söğit'teki ertuğrul gazi türbesinin pencerelerinde hala yunanların sıktığı kurşun izleri durmaktadır.
görsel

ertuğrul gazi'nin tahrip edilen türbesini tamir ettiren atatürk, bu kurşun izlerinin özellikle kalmasını, gelecek nesillere ibret olmasını istemiştir.

ama sanırım sonraki nesiller bunlardan hiç ibret almamışlar ki, böyle bir dizide atatürk'e kahpece gönderme yapmaktan geri kalmamışlar.

vatan hainleri sizi...şerefsiz mahluklar...

osman gazi'nin mezarını, ertuğrul gazi'nin mezarını kurtarıp size özgür bir yurt bir vatan bıraktığı için mi bu kadar düşmansınız atatürk'e...

andolsun ki bunların hesabını fitil fitil sormazsak namerdiz...
O Bizans komutanına söyletilen sözü siyasal islam bize 20 yıldır yaşatıyor.

Gerçi yer mi trakya çocuğu yemez ama kitle yer.
öncelikle şunu söylemek isterim böyle rezil şeyler izlemeyin osmanlı adı altında cumhuriyeti karalama kötüleme adına ne varsa yapıyorlar bunlarda utanma sıkılma yok izlemeyin izletmeyin ülkede şikayet edecek bir mekanizma olsa edeceğiz ama maalesef aynı insanlar bunu da elimizden aldılar.

ATV’de yayınlanan ‘Kuruluş Osman’ dizisinin final bölümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünün Bizanslı komutan tarafından dile getirilmesi, kamuoyunda tepkiye neden oldu.

Dizide, muhabere öncesinde at sırtındaki Bizanslı komutan askerlerine yönelik, “Ben size düşünmeyi değil, ölmeyi emrediyorum” ifadelerini kullanıyor. Komutan sözlerine, “Ölmek bizim için şereftir” şeklinde devam ediyor.

Sosyal medyada pek çok yurttaş ise bu sözün orijinalinin “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum” şeklinde olduğunu ve Atatürk tarafından dile getirildiğini hatırlattı.

Kamuoyu sosyal medyada ATV’ye ve Kuruluş Osman dizisine söz konusu sahne nedeniyle tepki gösterirken, konuyla ilgili kanaldan ve dizinin hem yapımcısı hem de senaristi olan Mehmet Bozdağ’dan henüz bir açıklama gelmedi. Bozdağ, TRT 1’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin de senaristliğini üstlenmişti.

Atatürk, tarihe geçen “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum” sözünü Çanakkale Savaşı sırasında söylemişti.

https://www.birgun.net/ha...zler-ataturk-e-ait-349529
A haber' de Atatürk' e büyük saygısızlık başlıklı haberi bir de buna yapsınlar. Atatürk' e alttan alttan yunan diyorlar.
Türk olmayan Ermeni Arap ve Fars kırmalarının bayıldığı dizi de geçen bir sahne imiş. Böyle boş bir diziyi izlemedigim için Türklüğüm ile kıvanç duyuyorum.
görsel

ATV’de yayınlayan ‘Kuruluş Osman’ dizisinde Bizanslı komutanın söylediği sözler, Atatürk’ün sözlerine olan benzerliği nedeniyle tepki çekti. Konuyla ilgili ATV’den ve dizinin hem yapımcısı hem de senaristi olan Mehmet Bozdağ’dan henüz bir açıklama gelmedi.

Dizide, muhabere öncesinde at sırtındaki Bizanslı komutan askerlerine yönelik, “Ben size düşünmeyi değil, ölmeyi emrediyorum” ifadelerini kullanıyor. Komutan sözlerine, “Ölmek bizim için şereftir” şeklinde devam ediyor.

Sosyal medyada pek çok yurttaş ise bu sözün orijinalinin “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum” şeklinde olduğunu ve Atatürk tarafından dile getirildiğini hatırlattı.

https://www.birgun.net/ha...zler-ataturk-e-ait-349529
Kuruluş izleyenlerin kalitesi neymiş ortaya çıkıyor işte.