bugün

sonradan ortaya çıkmıştır ki bir sanatçının eseridir o ve o şeyden sergisinde fazlasıyla vardır.
tırt çıkmıştır yani.
şehir efsanesidir.
kaş yapayım derken göz çıkaran adamların işidir, sen demesen kimin aklına gelecek ki kardeşim kur'an yırtmak, millet efendi efendi hürmetini gösteriyor kitabımıza, yapmayın böyle, yapma volkan, yapmayın çocuklar...
bir kadının yaptığı yarı insan yarı herhangi bir hayvan serisinin bir eseridir. Bazıları fotoğraflarına bu sıfatı yakıştırmayı seçmiştir. Ya korkutup dine çağrıyorlar küçük zekalarıyla yada sizin inandığını allah böyle demeye getiriyorlar insanımsılar.
"kuran ı yırtan bu hale geliyorsa, inanmayıp da inanmış gibi görünenler (yazık ki çoklar, hayır yani, ya inanma ateistim de, ya da içten samimi bi şekilde inan. inanmayıp da inanmış gibi yaparak sadece kulları kandırırsın, yaradanı değil) ne hale gelir kim bilir" denilen kız. bu olay yalan değil de gerçek olsaydı, bir çok kişiyle denk gelmek bile istemezdik eminim.
avusturyalı sanatçı patricia piccinini'nin istikal caddesi'nde bulunan arter sanat galerisinde bedava gezilebilen beni bağrına bas sergisinde sergilenen kızdır efendim.
eminem'in kaburgalarını aldırması kadar yaratıcı bir yalandır.

(bkz: shaggy ölmüş)
Aniden alev alip sonra aliene dönüşmüş kizdir. Bazi kafirler inanmak istemese de Yasanmis olaydir. Fotoğrafı bile vardir efendim. Tovbe yarabbim kuran yırtılır hiç.

masalda mi yasiyoruz lan öyle canavarlar, fare adamlar filan. At kafası!
fareye dönüşmesi yalandır. balmumundan yapılmış bir heykeldir hatta belçikada mı ne bi müzede duruyomuş ama zamanında az korkutmamıştır.
milleti böyle korkutanların allah belasını versin!
Rivayetlere göre şöyle bir şeydi: görsel
söylemin çıktığı zaman ki çocukların en büyük korkularından bir tanesidir.

(bkz: http://www.mumsema.com/ko...97-kurani-yirtan-kiz.html)
işin felsefe kısmıyla ilgilenen ve ciddi ciddi düşünen ateist veya diğer dinsizler, kimi zaman dinleri dindarlardan daha iyi bilirler. (bilgiden kastım namazın kaç rekat olduğu değil.) hatta hasan aydın (ilahiyatçı-akademisyen) kimi zaman dinsizlerin çok ciddi araştırmalar yapıp ilahiyat bölümüne gidip kendilerince belirledikleri çelişkiler hakkında tartışmaya girdiklerini söylemişti bir sempozyumda.

zaten şu marjinallik popüler kültür haline geldiğinden beri saçma sapan dinsizler türedi. ben utanıyorum bunlardan. yaptıkları tek şey dinlerin argümanları hakkında adam akıllı bilgi sahibi olmadan dayanaksız ucuz eleştiriler yapmaktan ibaret olan ciddi bir güruh söz konusu. yani birçoğunun çürütmeye çalıştığı kitap hakkında adam akıllı bilgisi bile yok. uzun süre önce facebook kullanırken bir arkadaşımın davranışı çok garibime gitmişti. kuran'ın 5-6. sayfasının fotoğrafını çekip altına "okudukça inancım kayboluyor..." gibi saçma sapan bir cümle yazmıştı ki o zamanlar deist idi. bu olaydan sonra kendisiyle konuştuğumda herhangi bir kutsal -olduğu iddia edilen- kitabı okumadığını söylemişti. ayrıca ezan ile ilgili bir konuyu konuşurken "ezana saygı duymaya gerek yok" gibi (tam hatırlamıyorum ama bu anlama gelen) bir cümle kurmuştu. ardından ezanın türkçesini okuyup okumadığını sorduğumda hayır cevabını vermişti. tabi daha sonra da yine facebook'ta bir bildirimle karşılaştım. "x kişi ateist oldu" diye. güler misin ağlar mısın. ve bu arkadaşım gerçekten düşünsel anlamda faklı olduğuna inanıyordu.

yani ateistim diye ortalıkta dolanan birçok insan en azından benim gördüğüm kadarıyla bu durumda. ben de herhangi bir dine inanmıyorum ama dinlere bu kadar aptalca yaklaşılmasını da doğru bulmuyorum. yani bir mantığı yok. öne sürülen adam akıllı bir argüman yok, sadece saçma sapan ucuz eleştiriler var.

bu kızında durumu bundan ibaret. "ota boka saygı duyalım" saçmalığına da inanmıyorum. ama tutup bu şekilde bir eylemde bulunmanın herhangi bir mantığı yok. aptallıktan ibaret.

ama tüm bunların yanında gerçekten ciddi bir birikime sahip olan veya herhangi bir görüşü benimsemiş olsa bile sürekli öğrenmeye ve düşünmeye devam eden, tek işi öne sürülen argümanları yalanlamaktan ibaret olmayan ve uzun uzun tartışılabilecek dinsizler de var. bunları da saygıyla karşılarım.

velhasıl kelam yobazlık tehlikeli de sadece müslüman olarak yobaz olunmaz. dinden uzaklaşmak marifet değildir. önemli olan inansın veya inanmasın, olabildiğince entelektüel birikimi artırmak için çabalamaktır. yoksa ne kadar az inançlı olursak o kadar çok gelişiriz diye bir durum söz konusu değildir.
bir sanatçının yarı hayvan yarı insan canlıları konu alan sergisinden bir parçadır kendisi. gerçek değildir. salak salak şeylere inanmayın.
içler acısıdır.
o tövbe estağfurullah yaratığın sanat eseri olduğunu söyleyenlere inanmayın, onlar gözü dönmüş, kuranı yurtanın başına ne geleceğini bilmeyen kişilerdir. yezid bunlar yezid!
orospudur.
haha, boş dinini kakalamak için kuranı yırtanın değişik canlıya döndüğünü savunup bide bunu saçma görselle ifade edecek kadar mal olmak. birilerinin bunu gerçek bulması.
o resim sergidendir, kimse kuranı yırttığı için de çarpılmaz bunlar sizin ütopik, insanları korkutmak için uydurduğunuz saçmalıklar. kuranın hiçbir kutsiyeti yok ve onu yırtsan da hiçbir şey olmaz.

görsel
al arkadaki de incili yırtmış, diğeri ise tevratı parçalamış. öndeki minnak çocuk ise hiçbir şeye bir şey yapmamış, kendi halinde takılıyormuş.
haha, müslümanların bal mumu heykelleri görüntülerini araklayarak çarpıldı dediği kızdır. o kız çarpılmadı aramızda yaşıyor. kuran da hiçbir kutsiyeti olmayan kitap dolayısıyla kimse ona bir şey yapınca zaten çarpılmaz. bunu kabullenmek lazım. yoksa eskimiş kuranları gömen dinciler var. onlar da çarpılsın o zaman. bir kağıt parçasından fazlası değil aslında ama anlamıyorlar işte.
Buna kucukken inanip buyuyunce " ulan nasi keklemisler bizi " diyenler, neden din derslerinin 18 yas alti cocuklara verilmemesi gerektiginin ornegidir. O yasta din cocuga dikte edilir, ogretilmez.
çocukken benimde fareye dönüştüğüne inandığım kızdır şüphesiz.. fareye dönüşen o kız meğer bal mumu heykeliymiş ya ulan haha hey gidi günler hey..
Queen ravennaya teslim ederdim ne yaparsa yapsın.

Ya da atakergit bıçaklasın..