bugün

kuran'ın allah'ın kelamı olması nedeniyle sahip olduğu emsalsiz nitelik.

gerçek ile bilim karıştırılıyor.

bilim nedir? gerçeğe en yakın olan şeyi bulma uğraşı.

bazı birikimsiz ateistler onyıllar öncesine ait verileri, gazete köşlerinden bulduğu yazıları göstererek bak bu kuran'la çelişiyor derler. onların bilim anlayışları bile toptan yanlıştır.

sözgelimi bugün tıp alanında kullanılan, kabul gören bilgiler ile 30 yıl önceki bilgiler ne kadar birbirini tutuyor. bilgilerin yüzde 80'ni yenileniyor.
hal böyle iken çakma bilimciler, gazete köşesi araştırıcıları artık bilimsel bir değeri kalmamış verilerle kuran'ın çeliştiğini yüzyıllardır iddia ettiler ama zaman onlar için hep hüsran oldu.

kuran'ı kerim yüzyıllardır meydan okuyor. tek bir cümlesi bile gerçeğe aykırı değildir. çünkü o allah'ın sözleridir.
her kitap/cümle/iddia tartışmaya açık olduğundan, anlamsız iddiadır. birilerinin bir kitaba tanrı kelamı demesi onu geniş kitleler nazarında tartışılmaz kılsa bile, bu, kitabın en azından sorgulayan zihinler bakımından tartışılabilirliğini ortadan kaldırmaz.
kuranın inmeye başladığı ilk günden beri bozulmadığını anlatan önerme.
nisa suresi:

34 - erkekler, kadın üzerine idareci ve hakimdirler. çünkü allah birini diğerinden üstün yaratmıştır. bir de erkekler mallarından (aile fertlerine) harcamaktadırlar. iyi kadınlar, itaatkar olanlar ve allah'ın korunmasını emrettiği şeyleri kocalarının bulunmadığı zamanlarda da koruyanlardır. fenalık ve geçimsizliklerinden korktuğunuz kadınlara gelince: önce kendilerine öğüt verin, yataklarından ayrılın. bunlar da fayda vermezse dövün. eğer size itaat ederlerse kendilerini incitmeye başka bir bahane aramayın. çünkü allah çok yücedir, çok büyüktür.

"erkekler, kadın üzerine idareci ve hakimdirler. çünkü allah birini diğerinden üstün yaratmıştır."

"fenalık ve geçimsizliklerinden korktuğunuz kadınlara gelince: önce kendilerine öğüt verin, yataklarından ayrılın. bunlar da fayda vermezse dövün."

özellikle bu cümleler en gerçekçi olanlar sanırım... siz insanlar neden karılarını dövüyor, üstlerine kuma getiriyor, sırf "kadın" oldukları için töre cinayetlerine kurban ediyor sanıyorsunuz?

"gerçeği" uygulamak istiyorlar gördüğünüz üzere...

en azından size hayatı veren bu canlılar* için bir parça saygıyı ne zaman öğreneceksiniz?

peşin hazırlık:

"hemen dövün dememiş, fayda etmezse dövün demiş..." ne kadar adil ne kadar gerçekçi..

"zaten itaat edince, dövmeyi kesin diyor..." senden fiziksel olarak zayıf birini kaba kuvvetle sindirdin zatenç.. sindi diye hala mı döveceksin bir de?

önce insan olmayı öğrenin..insan da iki cinsiyetten oluşur: kadın ve erkek...

ikisi de eşittir.
gerçekliliği yüzde yüz olan tespittir. kuran tüm ilimlerin toplandığı yüce allah ın kitabıdır ve asla sorgulanamaz. onda eksiklik gören ve eleştirmeye çalışanlar ya akıl yönünden eksiktirler yada ayetlerin tefsirlerini okumadan kendini islam alimi yerine koyarak hüküm vermeye çalışan kişilerdir.
kuranın da diger kutsal kitaplar-metinler gibi bilimle-bilimsellikle
uzaktan yakından bir alakası yoktur.din bir inanc isidir,vicdan isidir.
dinde akıl-mantık aranmaz,arayanlar husrana ugrar.din bu dunya ile ilgili
degildir,o sebepten kisilerin ozel yasam alanından dısarı cıkarılmaması gerekir.
din uzerinden siyaset yapmaya kalkanların da yolu yol degildir.
dini sokaga tasımayın,sizden onceki nesiller gibi yanlıs yasarsınız.
omrum bosa gecti diye uzulursunuz,gencliginize-hayatınıza yazık edersiniz.

(bkz: ciki ciki teorisi)
kuran'da geçen tek bir cümle bile gerçeğe aykırı değildir, evet doğrudur. ama kendi düşüncelerini allah'ın kelamı diye söylemek günahtır, şirktir. kuran'da "en hayırlı evlilik akraba evliliğidir" denmiyorsa, bunu kendi aklımızdan uydurup gerçekmiş gibi yansıtmak yine allah'ın üzerine iftira etmekten başka birşey değildir, tabiki inananlar için. inanmayanlara saygımız sonsuz olduğu gibi yalan yanlış din felsefesi yapan insanları da esefle kınamaktayız.
tartışma konusu yapılmaması gereken, direk eksilenmeye mahkum bir önermedir. zira değerdir, tabudur, tartışılmaz, tartışmaya açan provakatördür, tartışılırsa ne geçecektir eline? sidik yarıştırma havası uyandırır, islamdan değil müslümanlardan gına getirtir.
Bilime aykırı bir önermedir, hatta teori bile değildir.Bilim doğmaların önermelerini kanıtlanmadıkları sürece doğru kabul etmez.

Doğmalarında bilime aykırı olduğunu zaten bilmeyen bir cahil yoktur, kanıtlanana kadar yanlış olan ifadedir.

max weber isimli bilim adamı zamanında sosyoloji ile uğraşmak isteyenlere kişisel inanç ve beğenilerinden uzak durmaları gerektiğini bilimde objektiflik adına öpütlemiştir.

ha sen inanç olarak bakacaksın olaya canım kardeşim, o zamanla bilimden uzak duracaksın, islamla bilim çok iyi anlaşırlar, kankadırlar, okey atarlar sabah akşam falan da demeyeceksin.
"gerçek" göreceli olduğuna göre, göreceli olarak kabul edilebilecek bir iddia.
gerçek kimin gerçeğidir, neyin gerçeğidir, gerçek nedir $eklindeki soruları sordurtucak cümle.
hah, $imdi esas beni tilt eden nokta: 4. sınıftan beri din dersi alıyorum. kimse bana din dersi almak ister misin diye sormuyor. tamam sorun değil. $u an tanrının çoktan unuttuğu bir mekanda bir lisedeyim. ve hala din dersi alıyorum. sorun değil. komünistlerin, nasyonalistlerin* $eytan olduğunu söyleyen, tamamen dine imana dönmemizi öğütleyen ve arabistanı örnekleyen bir video izliyoruz. tamam, gerçekten sorun değil. geçen sene ortalamam 5.00 üzerinden 4.65 olmasına kar$ın, din dersim bir olduğu için sktirname aldım, hocaya kar$ı en ufak bir saygısızlığım yok, sadece dini bilmiyorum. tamam bu da sorun değil.

ama arkada$ım. 4. sınıftan beri bana hıristiyanlık bozulmu$ bir din deniyor, 500 kitabı masaya atmı$lar, masada kalan 4 ünü seçmi$ler ve böyle böyle skindirik bir din deniyor. islam hiç bozulmamı$tır, hz. muhammed $ahane bir insandır, gerçek müminler a$mı$tır süperdir deniyor.

hah burda duralım. aynı görüntüyü hıristiyan bir ülke olan danimarka dan vermek istiyorum. oradaki öğrenciler de 4. sınıftan beri din dersi alıyor. onlara da incilden ilahiler okutuluyor, ibadet öğretiliyor. onlara da kuran bozulmu$tur hikayeleri anlatılıyor, incil bozulmamı$tır, kimi zamanlarda sorgulanmı$ ve gerçek anla$ılmı$tır deniyor. onlar da bizim tam tersimiz bir $ekilde, hırıstiyanlıkla beyin yıkamasına uğruyorlar.

$imdi sizin kanıtınız nedir dostum? hz. isa nın veya hz. muhammedin, veya herhangi bir peygamberin bu kutsal kitapları tanrıdan aldığının kanıtı nerdedir? nerededir bunun somutluğu veya gerçekliği? o zaman sen nasıl kuran da bir cümle bile gerçeğe aykırı değildir diyebilirsin. aklım almıyor. amacım ne sizi rencide etmek, ne de inancınızı sorgulamak. ancak somut kanıtlarınız yoksa, dünyanın çoğunluğunun kabul ettiği bilim gerçeklikleri açısından inançlarınızı kanıtlayamıyorsanız, lütfen inançlarınızı bize ta$ırmayın. bo$una laf salatalarıyla, kafirsin sen sözleriyle birbirimizi incitmekten ba$ka bir $ey yapmayacağız. somut kanıtınız yok iken, bırakın bizi, inancınız kendinize olsun, bizimki de kendimize.

hem a$ırı müslümanlar, hem a$ırı hırıstiyanlar, a$ırı dinciler, a$ırı komünistler ve nasyonalistler, bu dünyaya zararlıdır. a$ırılık bir zarardır, anlayı$ gerçekliktir.

lütfen beni tekrar gerçekleri ve müslümanlığı kar$ıla$tırmaya itmeyin. çünkü o zaman da dinime hakaret ediyorsun pis gomünist diyorsunuz.
(bkz: seovi domaldım bekliyorum)
(bkz: amenna ve saddakna)
pardon da bunu kim beyan ediyor, allah mi ?