bugün

35:5 Ey insanlar ALLAH'ın sözü gerçektir; dünya hayatı sizi aldatmasın. Kandırıcı, sizi ALLAH ile kandırmasın.
19:96 inanıp erdemli davrananlara
Rahman sevgi bağışlar.
6:32Dünya hayatı ancak bir oyun ve eğlence. Erdemliler için ahiret yurdu daha hayırlı. Düşünmez misiniz?
2:148 Her birinizin seçtiği bir yön ve yöntem var; siz iyilikte yarışın. Nerede olursanız olun Allah sizi bir araya..
tevbe 29. kendilerine kitap verilenlerden allah’a ve ahiret gününe inanmayan, allah ve resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak dini kendine din edinmeyen kimselerle, küçülerek elleriyle cizye verinceye kadar savaşın.

(bkz: savaş mı istiyorsun kamon)
4:58 Allah emaneti sahiplerine vermenizi, insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder...
2:155 Sizi korkuyla, açlıkla, para, can, ve ürün kaybıyla sınayacağız. Müjde ver sabredenlere...
rum suresi 61. ayet
Kahrolası insan ne nankördür.
3:200 inananlar! Başarmak için, güçlüklere karşı tek tek direnin, topluca direnin, birlik olun ve Allah'ı dinleyin.
13:8 Allah her dişinin yüklendiğini, rahimlerin eksilttiğini ve arttırdığını bilir. O'nun yanında her şey belli bir..
67:3 O yedi göğü kat kat yaratmıştır. Rahman'ın yaratışında her hangi bir kusur bulamazsın. Bakışlarını yönelt de...
84:25 inanıp erdemli davrananlara
kesilmez bir ödül var.
Rabbin seni terketmedi ve sana darilmadi da. Digeri,
Elbette her zorlugun yaninda bir kolaylik vardir.
16:90 ALLAH ADALETi, iYiLiK YAPMAYI VE AKRABAYA YARDIM ETMEYi EMREDER. KÖTÜLÜKTEN, FENALIKTAN VE AZGINLIKTAN iSE...
4:36 ALLAH'a hizmet edin O'na hiçbir şeyi ve kimseyi ortak koşmayın. Ana babaya, yakınlara, yetimlere, yoksullara...
11:113
Zalimlere sakın sempati duymayın, onları desteklemeyin, yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah'tan başka...
kafirleri yakaladığınız yerde öldürün.

işte barış ve kolaylık dini. yakaladığınız yerde diyor, yakalamazsanız öldürme zorunluluğunuz yok. resmen light bir din.
Bakara suresi 186. Ayet.

"Kullarım sana beni sorduğunda, muhakkak ben onlara pek yakınım."

Bu ayet hayatımı değiştirdi diyebilirim. Tabii bunu bir de üstaddan dinlemek var.. çok anlam kazandı ayet benim için, buyrun sizde izleyin;

http://m.youtube.com/watch?v=LGnbaxQbATk
Hak dîn, Allah indinde islâmdır.
en çok: inna fetehna leke fetham mubina.

muhakkak biz sana apaçık bir fetih verdik.
18:56 Biz, elçileri ancak müjdeleyiciler ve uyarıcılar olarak gönderdik. Kafirler, gerçeği sahte ve yanlış ile...
8:22⁰Allah yanında, yaratıkların en kötüsü, akıllarını kullanmayanlardır.
nisa 34. kadınları falan dövüyorsun ilginç.
7:33 De ki: "Rabbim, ancak kötü işlerin açığını ve gizlisini, günahları, haksız yere saldırmayı, kendilerine hiçbir..
güncel Önemli Başlıklar