bugün

volkanları vardır. ege bölgesindeki tek volkanik bölge burasıdır.*
gezip görülmeye değer bir ilçedir.
(bkz: kula evleri)
(bkz: kuladokya)
ayçiçek yağı üreticisi bir firma adı.
kırmızı ile kahverengi arası bir renkte olan.
bir at türü. kızıl kahverengi atlar kula atı diye adlandırılmıştır.
sadece ülkemizde olmayan ayrıca sırbistan'da da bulunan kasabadır. orası sırbistan'ın vojvodina bölgesindeki batı baçka ilinde bulunan ve bugünkü adı osmanlı döneminde taşıdığı kule'den gelen kasabadır.
elfçe şeytan.
çorum ilinin Sungurlu ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Sungurlu)
manisanın bir ilçesidir. (bkz: iplik kaytan kulalı şeytan) derler buranın insanları için.
(bkz: hajduk kula)
insanları için ayrıca,
şeytan'ın çarptığını 3 kulhuaalla bi elham kurtarır ama, kulalının çarptığını hiç bir şey kurtaramaz.**
üniversite için gidilebilcek yere benzeyen, şansıma çıkan küçük rengarenk bir kasaba.Gidip görülebilesi
Kula güzeldir tavsiye edilir gidin görün gezin gelin.
52 tane köye sahip olan manisa ilçesi.
Al ile kır arasında bir at rengi.
kumral anlamına gelir. ismail altunsaray ın "kula da sevdiğim kula " türküsünden öğrendiğim kelime.

http://www.youtube.com/watch?v=NanCqEKL-Xs
ahhhh keşke orda kalsaydım keşke...
Selim aşkın yakıştı mı sana cadde de ki ağaç katliamı.

Kaç yılda yetişiyor çam.

Yazık yazık.
manisada bir ilçe.
Unesco tarafından 4 Eylül 2013 tarihinde Türkiye'nin ilk ve tek jeopark'ı burada ilan edilmiştir. Gözümüzün içi gibi bakılması gerekirken onbinlerce yıldır orada bulunan volkanik koniler mıcır ocağı yapılmış, etraflarına yürüyüş yolları ve seyir tepeleri yapılmıştır. Benzeri az görülen lav alanları dökülen atıklarla adeta çöplüğe dönmüş. Binlerce yıldır küller üzerinde duran ve geçmişe ışık tutan insan ayak izleri bir iş makinesinin kepçesi tarafından yok edilmiştir.
iki yıllığı orada okumuştum. Hakikaten de lav var. Böyle kaynıyor yerin dibi. Bir de sodası meşhurdur. Giderseniz eğer, güvecini yemeyip dönmeyin efendim...
arada sırada izmire giderken otobüsün mola verdiği yer.kenarından geçip gittik sanırım ama ben yinede birşeye benzetemedim.
Şuan ekşi mayalı ekmeğini kullandığım yer .1 ekşi mayalı ekmeği 2 ay gidiyor dilim dilim yerseniz. Tadı da alışılmışın biraz dışında fakat alışınca vazgeçemeyeceğiniz ekmek.elinize sağlık kula hanımları.
Memleket işte! iyisiyle, kötüsüyle... Hayranı değilim merak ettim neler yazılmış diye. Gidince gördüğüme sevindiğim pek az insan ve yer var. Şimdi burada çok pis genellemeler yaparım ama neyse... Neticede genelleme olacak.

Jeopark civarında bisiklet sürün, ekmekçioğlu na gidin selamımı söyleyip yemek yiyin ve dönün.
Kula sarıya çalan at rengi. Kızıl kahverengi olanlar doru dur. Ayrıca Manisa'nın bir ilcesidir ki ilçe merkezi hâlâ otantik bir çarşıya sahipti son gördüğümde. ( Yıl 2012)
güncel Önemli Başlıklar