kimsenin bilmediği tarihi acı ama çok çarpıcı gerçeklerden biridir. tapuyu göster tapuyu diyen seyyar kamillere gelsin.

--spoiler--
Kudüs’e ilişkin özel mülkiyet kayıtları arasında Sultan 2. Abdulhamit Han’a ait tapular da bulunuyor. Sultan 2. Abdulhamit Han’ın Kudüs’te 139 tapu kaydından 137’si geçmiş dönemde hazineye devredildi. 2’si ise Kudüs Eriha Bölgesi’nde. Söz konusu kayıtta Abdulhamit Han adına kayıtlı 30 bin dönümlük arazi gözüküyor.
--spoiler--

kapı gibi tapu: görsel

kapı gibi belgemiz : https://www.yenisafak.com...usun-tapusu-bizde-3622562
israil'in de çok sikinedir.
(bkz: sözlük yazarlarının hayalleri)
sıkıyorsa git al denilen başlık.
Reis hemen suç duyurusunda bulunmalıdır.
birçok mülk sahibi olduğu tarihi bir gerçektir.

(#44696075) burada bunu anlatmaya çalıştık biraz.

--spoiler--

açıkçası ben bizim ülkemizdeki özellikle bu kendilerine "osmanlı torunuyuz" diyen akp lileri anlayamıyorum.. zamanında bizim hani o torunuyuz dedikleri osmanlı padişahları bile filistinlilere topraklarını satmamaları için paralar gönderdikleri halde hatta o "cennet mekan abdülhamid han" dedikleri ve el üstünde tuttukları padişahımızın arapları çok iyi bildiğinden ve topraklarını satacaklarını da bildiğinden yahudilere satamasınlar diye oralardan mülk satın almışken.. yani bizim ecdadımız dahil bugünlerde yaşanacak şeyleri görmüş ve engellemeye çalışmışken bizzat arapların topraklarını, arazilerini yahudilere satıp yahudilere yaranmaya çalışıp, aç gözlülük yapıp israili kendi başlarına bela etmelerine ve üstelik üstelik "arap" coğrafyasında etrafındaki hiçbir soydaşı yardım etmezken bizim bu kadar olayın içerisine girmemizi yıllardır ve yıllardır bir türlü anlayamıyorum..

--spoiler--

bizim ecdadımız bile arapların ne olduğunu çok iyi biliyorlardı. bugün osmanlı torunuyuz deyip araptan çok arap olanlar nasıl büyük bir çelişki yaşıyorlar varın siz buradan anlatın artık. şimdi diyorlar ki muhalifler filistinlilere acımıyor. ulan mesele filistinli afrikalı avrupalı iskandinav değil. her nerede çocuklar öldürülüyor ise kadınlar öldürülüyor ise masumlar öldürülüyor/zulme uğruyor ise orada insanlık suçu işleniyor demektir. buna da insanım diyen herkes karşı çıkar zaten. bizi rahatsız eden kısmı bizim hükümetimizin tutarsız ve yapmacık tavırları. kendi soydaşlarımız ( türkler ) başta orta asyada hala zulümlere, katliamlara uğrarken onlar için hiçbir girişimde bulunmayan adamlar bugün sanki orta doğunun hamisi bizmişiz gibi millete atar gider yapıyorlar. bu osmanlı torunları osmanlı bizzat araplar üzerinden nasıl zayıflatılarak çökertildi daha bunu bile bilmiyorlar ama nasıl oluyorsa osmanlı torunu oluyorlar..
israile izaleyi şuu davası açalım kudüs ü elinden alırız.
nerede o nilhan la babası ?

oralar buralar hepsi bizim diyen tipler

al bak kudüs dedelerininmiş

hadi gidin isteyin de alın ?

trabzon rize konya da böğürmek gibimiymiş görelim.

(bkz : aptülamit ve yahudi bankerler)
görsel
iyi de bize ne gösteriyorsun amk. Git israile elinde tapuyla. Ben Osmanlı toruyum amca burası da ecdadımın de. Orada bi döksünler kurtlarını.
abdülhamid yahudilere nasıl toprakları satmış 12 mayıs gerçek gündem gazetesinde açıklandı.

israil mahkemeleride bu tapuları kanıt göstererek yerleşim yerlerine el koyduğunu osmanlıdan gelen haklarını kullandıklarını söyleyerek kendilerini haklı çıkarmaya çalşıyorlar.

siyonizmin kurucu teodor herlz bdülhamit ile tam 5 kez görüştü. kurmayı düşlediği ‘yahudi devleti’ filistin bölgesinde olduğu için abdülhamit’e hep sıcak yaklaştı. abdülhamit de osmanlı borçlarından dolayı herlz’e övgü ve saygıyla yaklaştı. sövgüyle değil. öyle tokat atmış v.s. filan diyorlar ya, o palavra.

gırtlağa kadar borca batmış bir devleti yönetirken o sıkar biraz. çünkü osmanlı borcunun büyük kısmı rothschild ailesine ait. rothschild ailesi yahudi bir aile. ve bu aile de teodor herzl ile sıkı ilişki içerisinde.
peki siyonizmin kurucusu teodor herlz’e nasıl davrandı abdülhamit?
hemen söyleyelim, gayet dengeli, saygılı, kibar ve de tavizkar.

örneğin 1896 yılında teodor herzl’e 3’ncü dereceden mecidiye nişanı verdi. 1901 yılında da da 1’nci dereceden mecidiye nişanı verdi. ve teodor herlz’e karşı şu cümleleri kullandı;
“ben daima yahudilerin dostu olmuşumdur, daima da öyle kalacağım. gerçekten ben sadece müslümanlara ve yahudilere dayanmaktayım. diğer tebaam hakkında aynı güveni besliyorum diyemem”

“yaa abdülhamit ‘ben yahudilerin dostuyum’ demez” filan demeyin. der. diyebilir de. çünkü abdülhamit teodor herzl ile yaptığı görüşmeleri fransızlarla yürüttüğü pazarlıklar karşısında koz olarak kullandı. hatta teodor herlz filistin’de toptan bir yurt toprağına karşılık 30 milyon sterlin vadedince abdülhamit’in bu parayı kabul de etmedi. doğrudur.

ama; abdülhamit toprakları yahudilere toptan değil perakende satmıştır.

şöyle ki;
sultan abdülaziz 1867’de yabancılara toprak satışı yasası çıkarmıştı. yahudiler de bu yasadan faydalanarak filistin’de topraklar satın alıp çiftlikler kurmaya başlamıştı. işte abdülhamit, o dönemde yaşamış orgeneral fahrettin altay’ın “10 yıl savaş ve sonrası” adlı kitabının 126’ncı sayfasına göre rusya’da katliama uğramış 20 bin yahudi’nin filistin’den toprak satın almasına göz yumdu. abdülhamit döneminde getirilen 20 bin rus yahudi, israil topraklarında bu gün yaşayan yahudilerin temelini oluşturmaktadır. çünkü o yıllarda filistin’deki yahudi nüfusu da aynı rakamlardaydı çünkü.
rothschild ailesi yahudi kökenli bankacı bir aile. bu kitapta rothschild ailesi'nin osmanlı padişahları ile olan gizli ilişkileri var. kitapta ayrıca rothschildler ailesinin filistin'de koloniler kurduğu, abdülhamid'in filistin'de yahudilerin toprak satın almalarına izin verdiği belgelerle açıklandı.
Od birşey mi!?Aha buda benimki.
görsel
oooo süper ya...

evladım, ona bakarsan kudüs uzak kalıyor, misal izmir'de kordon'un tapusu da abdülhamid han'a ait. ama alsancak çimlerin üzerinde kızlı erkekli alkol alıyor, sevişiyorlar...

sevgili gençler; osmanlı'nın bir hükmü kalmamıştır ve osmanlı hanedanına ait bir karış toprak yoktur.
bunu hala anlamadınız bir türlü.

hani kudüs'ün tapusu abdülhamid'e ait ya, bakın ben size başka bir şey göstereceğim birazdan.

filistin'de yahudiler yerleşim için en uygun iklimi 2. abdülhamid döneminde bulmuşlardır.

daha evvel kanuni zamanında kendilerine burada toprak verilmiş, özerk bir yerleşim kurmaları sağlanmıştı.
(bkz: tiberya projesi)

yahudiler bu yüzden kanuni'yi, dona gracia mendes, josef nasi ve theodor herzl ile birlikte siyonizmin 4 kurucusundan biri olarak kabul ederler.--->(#44673096)

neyse, o kadar derinlere inmeyeceğim çokomeller, her şeyi bir anda anlayamıyorsunuz, o yüzden ben de yıllardır bilal'e anlatır gibi anlatıyorum sizlere.

dediğim gibi, yahudiler filistin'e yerleşim için en uygun iklimi abdülhamid döneminde bulmuştu.

abdülhamid döneminde kadar filistin'de sadece 13.000 yahudi yaşıyordu, abdülhamid dönemi ile 1882 yılında yahudiler filistin'de 2. yerleşimlerini kurdular ve kısa bir süre içinde filistin'deki yahudi nüfusu 45.000'e çıktı.

bunu belgeleri ile birlikte daha geçen gün yazdım;
(bkz: katekulli ile yahudilere toprak satan filistinli/#44695340)

işte, filistin'de yerleşim kurup toprak satın almak için kendilerine büyük fırsatlar sunulan bu dönemi yahudiler şükranla anarlar...
yahudiler, abdülhamid'e duydukları şükranı, 1901 yılı roş aşana bayramında kendisine sunmuşlardır.

görsel

yukarıdaki görsel 1901 yılına ait bir yahudi tebrik kartıdır.
roş aşana bayramı münasebeti ile bastırılmış olan kartta iki silüet görüyoruz.
bunlardan birisi kendini osmanlı torunu zanneden müptezellerin dedesi ikinci abdülhamid...
karttaki diğer kişi ise yukarıda da bahsettiği siyonizmin 4 kurucusundan biri olan theodor herzl...

bu "roş aşana" dediğimiz bayram yahudilerin yeni yılıdır.
yahudi inancının yılbaşısıdır yani.
karttaki ibranice yazıda da zaten "iyi yıllar - sultanın kalbi tanrı'nın elindedir - tanrı sizi siyon'dan (israil) kutsasın." yazmakta.

işte size kudüs'ün tapusu sevgili arkadaşlar.

gördünüz mü kudüs'ün tapusunu? görmeyen varsa çabuk görsün çünkü...

#tarih
kapı gibi belgelerle ispat edilmiş durum olup basın yayın organları dahil her yerde ifşa edilen durumlardan biridir..
Yahu keşke Kızılderililer de Amerikanın tapusunu çıkarmayı akıl etselerdi. Tapuyu gösterdikleri gibi tüm işgalcileri dehlerlerdi.

Hadi onlar Kızılderili, anlamazlar böyle işlerden, ya Bizans imparatoru istanbul'un tapusunu çıkarmayı neden akıl edemedi acaba?
Şehrin anahtarıyla birleştirilip hortuluk yapılabilir.
(bkz: istanbul un tapusunun konstantin paleologos a ait olması)