bugün

keriz silkeleme sanatı. kolay yoldan köşeyi dönme heveslisi ne kadar mal varsa elinde patladı.

türkiye'de yasal da değildir ayrıca. haber:

https://www.teknoburada.n...eyerek-yeme-hazirliginda/
ilahiyatçıların, hükmü konusunda içinden çıkamadıkları sanal para birimi.
milyon kere anlatıldı. paranın emtia karşılığı yok ise para da yoktur. dünyanın her yerinde paranın karşılığı altındır. dolayısıyla şu kripto para denen sanal şey hayalidir.

1 bitcoin ne ki sana 470 bin tl para sağlasın? millet kafayı yemiş. bitcoin alıp ev araba yat kat sahibi olanı ömrümde duymadım, görmedim. kelimenin tam anlamıyla keriz silkeliyorlar.
(bkz: saadet zinciri)

daha fazlası değil. uyaranlara da eksi veriyor aptal sürüsü. siktirin gidin paranızı gömün o zaman. burada iyiliğiniz için konuşuluyor.

dolar, euro veya altın haricinde hiçbir yatırım aracına güvenmeyin.
ayrıca yasaldır.
kardeşim bu zımbırtı yasal değil. zaten vergi vermek istemediğiniz için bu zamazingoyu kullanıyorsunuz. bu konuyla ilgili herhangi bir yasal düzenleme falan yok. thodex mağdurları "dövlet bize bohmir" diye ağlıyorlar.

vergisini vermediğin kazanç için dünyanın hiçbir yerinde devlet sana güvence vermez. bu kadar. canhıraş bir şekilde savunuyorsunuz sonra patlayınca ağlıyorsunuz.
şubatta piyasaya 5000 lira ile girmeme rağmen 40 bin liram 150 bin lira oldu. aralık ocak gibi 40 bin lira girmiş olsam rahat 500 bin liram olurdu.

bir sonraki boğa sezonuna hazırlıklı gireceğime kendime söz verdim.

kendini grafik ve piyasalar hakkında eğitmeyen sabırsız kekoları batırabilecek sektördür.
kimseye laf anlatmaya çalışmayın. ingilizcesi olanlar bu yatırım aracının güvensiz olduğunu pek çok kaynaktan okuyabilirler. güvence falan demişler de, o iş öyle olmuyor. mutlaka değerli bir karşılığı olması gerek.

buradan para kazanıp da zengin olan yok. çiftlik bank'ta tavuk beslemekle benzer mantık. o nedenle patlıyor işte.
yasal değilmiş bikbikbik, vergi bikbikbik

lan sikik bu ülkede üç kuruşluk asgari ücretten vergi alınıyor.

geçmediğin yolların, gitmediğin şehir hastanelerinin vergisi yoksullardan çıkıyor.

içkisi, ötvsi, akaryakıtı sırtımıza yük etmişler.

bu mudur yasal olan?
olm zırlamayın şurda. o kadar zengin olduysan paranı çekip millete gösterirsin kriptodan bok gibi para kazandım diye.

bedava peynir fare kapanında olur. paranı yatırmaya devam et, hatta böbreğini satıp bas kriptoya.

içten içe sikildiğini bilip, uyarmaya çalışan millete çamur gibi sıçramayın amk.
tr'de toplam milyoner sayısı 300 küsür binlerde, sadece pandemi döneminde insanlar battım bittim derken milyoner olan kişi sayısı ise 86 bin. %90'ı kripto paralar sayesindedir.
bu sıralar enayileri güzel söğüşlüyor.
btc, eth, ada, doge ve shib e 1000 euroşar atıp binance uygulamasını sildim. 1 yıl sonra sözlüğü satın almaya geliyorum.
birileri kazanırken başka birisi kaybediyor birinin kazanci bir başkasının kaybetmesine bağlı olan sistemlerde üretilir istihdam yoktur.
Üretime katkısı olmayan bir şeyin kazanç olarak adlandırılması aptallıktır
Dünyanın en büyük kumarı olduğunu düşünüyorum ve
Dünyadaki süper güçlerin yaptığı çılgın projelerin sermayedarı olmaktan daha öteye gitmez. Örnek: Elon musk

Artık adamlar kredi kullanmıyorlar yapacakları yüksek maliyetli projeler için çok kolay karşılıksız bir finans kaynağı bulmuşlar

Kripto paralara ilgi duyan meraklı arkadaşlar
Çılgın projesi olan insanlara bedava finans veriyorlar

Adamın sadece bir söylemi ile Bu piyasalar yüksek oranda yer değiştiriyor ise ciddi bir sorun var demektir
Dünyada kripto paraya ilgi gösteren ülkeler sıralaması incelendiğinde daha az gelişmiş hayalci ülkelerin kripto paraya daha fazla rağbet ettiğini görürsünüz
Daha fazla rağbet eden ülkeler sıralamasında ilk üçün içinde bulunmamız bizim çok akıllı çok zeki çok teknolojik çok ticari bir kafaya sahip olduğumuzu göstermez
Kumarcı olduğumuzu gösterir
Japonya ve Almanya gibi gelişmiş cari fazla veren ülkeler kripto paraya karşı bizim kadar ilgili değiller
Belki de onların harris kafası basmıyordur ne dersiniz?
Birkaç gün önce ethereum 34 bini görmüstü 21bine düştü. Ltc 300 küsurlerdeydi 198 leri gördü(usd bazinda). Öyle oynak bir para birimi. Neyse ki sadece uzaktan takip ediyorum. Evet.
Her şey bir kenara, bu para birimine girmeye cesaret edemediği için bunu yapabilmiş insanlara karşı ciddi anlamda kurulan ve kriptolar her düştüğünde "ahahaha ben demiştim size işte böyle batarsınız" diye insanlara caka satan, başkalarının sorun yaşamasından mutluluk duyan bir kesim var, inanılmaz gerçekten.

Sorduğun zaman da diyorlar ki kumar oynuyorsunuz ona tepki gösteriyoruz. bu alıp sattığımız şey coin değil de borsadaki herhangi bir kağıtken neden sesini çıkarmıyordun peki? O zaman da al sat yapıyorduk?

Tabii arada şöyle bir fark var, kripto oldukça spekülatif. Yani tamamen batabildiğin gibi bir koyup 5 belki 10 aldığın da oluyor. işte bunun sonucunda da sen bu piyasaya girmeye maçası yemeyen bir insan olarak girenlere sallıyor, başarısızlık gördüğünde de mutluluktan dört köşe oluyorsun.

Sözün özü kıskançsınız, Eziksiniz ve psikolojik sorunlarınız var, bu başka bir şey değil. Başkasının mutsuz olması sana mutluluk veriyorsa net olarak eziksin demektir. Gidin profesyonel yardıma başvurun çok geç olmadan.

Tanım: şu düşmüş haliyle bile attığım parayı iki katına çıkarmış bulunan, spekülatif, volatilitesi yüksek alım satım nesnesi.
Fakirin umudu at yarışıdır, iddia falandır. Buda kendini kurnaz sanan az birikmiş insanların sahte hayallere kendini kaptırdığı saçma bir tuzak. Tamamen gündem olma peşinde giden bir saçmalık.
Gün geçtikçe teknoloji gelişiyor bunun en iyi örneklerinde birisi kripto paralar. Geleceğin para birimi olan kripto paralar gerçekten çok esnek ve gelişmeye açık yakın zamanda para birimlerininde sanal ortama geçileceği tartışılıyor. En büyük artılarından birisi gerçekten çok iyi bir yatırım kaynağı örneğin sıralamanın birincisinde olan bitcoin tam bir yıl önce on bin dolarken şuanda kırk bin dolar ve bir yıllık yatırımın karşılığı şuanda dört katı. Sizde gerek uzun vadede gerekse bitcoin borsalarında alım satım yaparak paranızı katlıyabilirsiniz. Bu konuda size bir site öneriyorum: http://kriptoin.org . kriptoin kripto paralar hakkında a'dan z'ye aklınıza ne gelirse bilgi paylaşımı yapan bir site. Kripto para işine girecekseniz mutlaka siteye baştan sona göz atın.
herkesin keşke 10 yıl önce şuraya şu kadar yatırsaydım dediği sanal para sistemi.
Keriz silkeleme yöntemi.
Kripto para uluslar arası para transferinde mantıklı ancak sıradan vatandaşlar için anlamsız. Biriyle konuşurken neden aldın dediğimde ilerde Mars da yaşam olunca da kullanılacakmış dedi. Sanki Mars la ithalat ihracata girecek. E la e deyip geçtim.
Gün geçtikçe teknolojiye artan ilgide artıyor. Teknolojiye artan ilgi arttıkça kripto paraya yönelimde artıyor. Grafik analiz araştırma yapılmadan girilmemesi gereken bir borsa ve yatırım aracı. https://kriptonat.com/ yatırım yapmadan evel gereklicr araştırma yapılıp nedir ne değildir diye bilgi edindikten sonra yatırım yapılır.
Ön satıştan 20 dolarlık aldığım wana farmın 800 dolar olması gibi güzellikler içeren mecra. Tabii şak diye yüzde 30 düşen coin de var.
bugün iyi soydular insanları %40 düştü butun coinler 100 bin ustu parası olanlara sabır diliyorum..
bundan sadece 1,5 yıl önce bir miktar paramı herhangi birine yatırsaydım şu anda zengin olurdum dediğim para türü. aslında resmi olarak para gibi de değil. yani değişik bir şey, tamamen dijital. geçmişte güvenmiyordum şimdi de güvenmiyorum. aslında borsalara güvenmiyorum belki de araştırdığım halde anlamadığım içindir bilemiyorum.

(bkz: bilemiyorum altan)