bugün

Öğrencidir.

(bkz: okuyom ben ya)
dar gelirlinin kitap okuyamaması şeklinde oluşturulmuş bir düzen var şimdi. okumasın öğrenmesin bilinçlenmesin isteniyor. bir de aç gözlüyüz tabi, sürümden kazanmadığı için de dayıyorlar fiyatı. ben korsan almam ya korsan alana da laf edemem abi. 35 tl'lik kitabı 5 liraya veriyor adam. hiç okumayacağına korsanını bari okusun amk.
E kitap olayını ogrenmemiş insandır. indir torrentle.
Korsan aldığı için orijinal kitapların fiyatı düşmez zaten. Okuma oranı korsan üzerinden yapılmıyor malum.
Ogrenci olabilir. Hic okumamasindan daha iyidir. Okumayi sevip adam gibi her kitaba 35-40 lira vermeye kalksa evin yolunu bulamaz insan herhalde.
asgari ücretle çalışan adamsa sorun yoktur adamlar ekmeği zor buluyor cd, kitap gibi şeylere paraları yoktur.
aynı kalite kitabın 35tl ye satillmasindan mutevellit olan olaydir. 7 tl ye satiyor adam almayip napcaz. neymis emek hirsizligi. la siktir.
parasının kıymetini bilen insandır. türkiye'de bu fiyatlar olduktan sonra orjinal bir şey alabilmek için bir aylık harçlığını falan harcaman gerekir heralde, tabi orjinal kitap fiyatlarını bilemediğim için daha fazla bir şey diyemeyeceğim. ulan hem öküz gibi vergi alınıyor, hem de para kıymetsiz ( bakınız 1 dolar = 0,5 lira).

sonra niye korsan alınıyor, korsana hayır. (bkz: ybsg)
Korsan kitap almak emek hırsızlığıdır. Sıfır kitaba para veremiyosan ikinci el satan yerden al.
Zaman zaman, korsan almak zorunda olan ama içi acıyarak, utanarak, çevresine bakıp, " inşallah tanıdık yoktur" diyen insandır.
Emek hırsızlığı yaptığını bilen ama gene de kendini okumaktan alıkoyamayan insandır...
Utanması gereken, o insan değil, o,nu buna mahkum eden berbat düzendir!!!
evli 2 çocuk sahibi asgari ücretle çalışan ve kirada oturan ve çalışmaktan kütüphaneye gitmeye zamanı olmayan adam asla 30-40tl verip orjinal kitabı alamaz almamalıdırda.
kitaba saygılı ama kazıkçı yayınca saygısız olan insandır. yerine göre haklıdır.
Orjinal kitapların tekinin 30-40 lira olduğunu zanneden insan türü. 2 kitap siparişi verdim bugün kitapyurdundan, toplam 36 lira tuttu, kargo bedava. Değer mi? Sonuna kadar.
kitap alan insandır neticede. kitap almayan insana her türlü tercih edilir.
Fikirlere saygi duymayan insandir. Fikri olan yayinevleri de cok acimasiZ. Orta gelirli bir insanin bile haftada 1 kitap okumasi imkansiz. Bir kitap, 35-40 tl civari.
Bizzat kendimdir.
Ayda 200tl ayırsam bütçem göçmez ancak almam arkadaş. Ulan 30tl'ye kitap mı olur amk? iletişim ve yk yayınları bilhassa, bokunu çıkarmış resmen. Aynı kitap başka Yayınevinde ucuza da olabiliyor. Ha yeni çıkan kitapları bulamazsam kitapyurdu imdadıma yetişiyor, onlar orijinal.
Sen bir kitabı 5tl'ye mal et gel bana 30'a sat, siktir git amk.
Zaten okuyucu sayısı az kitap fiyatları da Türkiye stadandartına göre yüksek ondan dolayı şahsı kanaatim insanlar kitap okusun da korsan fln da olur.
aklıma bir arkadaşımın yakın tarihte aktardığı görüş geldi bu konuda.

şöyleydi: "yazar yaşıyorsa daha güzel şeyler yazması için teşvik etmek gerekiyorsa orjianal alırım bir hedefim var çünki 3000 kitap okumak istiyorum ve ölen yazarların kitaplarının parasının kime gittiğini bilmiyoruz o yüzden korsan kitaba evet."
korsan kitap almak yazarına saygısızlıktır ama şöyle de bir şey var "oku" deniliyor bize. bunu kütüphanede yapabilirsiniz iş kaygısı varsa da artık en azından vefat etmiş yazarlara yönelin. gençleri teşvik etmek tazelemek gerek. ne olursa olsun içinde kul hakkı kalacaktır. be insaf kardeşim 30 liraya kitap satılır mı bir haftalık yiyecek alınıyor o parayla pazardan.
öğrencidir. zaten öğrenci dediğin giter korsan kitap alır. ayın 7sinde gider 2 tane korsan kitap alır.
Okumaya hevesli insandır desteklenmesi herekir.
Korsanı cikan kitaplar genellikle populer vampirli kurtlu ergen kitaplari oluyor ya da yazari cokdan ölmüş yayinevlerinin hala para kirmaya çalistiklari yazarlar oluyorlar. Korsan kitap iyidir. Kullanilmalidir.
korsan kitap almak yazarın el emeğine saygısızlıktır ve çok ayıptır.
Parası olmayan insan en azından kütüphane veya 2. Ele yönelebilir, korsan'ı etik bulmadığımdan değil, dün 2 tane aldım. Ama gece uyuyamadım, içime sıkıntı düştü korsan aldım diye. Pişman mıyım? Hayır. Çünkü 2 tanesi toplam 47 lira olan kitapları olgunlardan 7 liraya aldım.
Benimdir. En ucuz kitap 20 liraysa 10 lira vermek daha cazip. Kitaplar böyle pahalıyken ülkenin gelişmiyor olmasına şaşırmamak gerek. Resmen para toplayarak, bazı ihtiyaçlarımızdan kısarak, belirli sayıda alıyoruz.
güncel Önemli Başlıklar