bugün

ben burdayım diye kendını yırtan inların yaptığıdır.
sırf konuşmak için konuyla yakından uzaktan ilgisi olmayan yorumlr yaparlar. birisinin dedikodusu yapılacaksa en iyi malzeme bunlardır.
Kızların yarısının üzerine master yaptığı konu.
(bkz: gevezelik)
-selam n'aber?
+iyi, senden?
-iyi benden de.
+oldu o zaman.görüşürüz.

bu diyolog çoğu zaman olmasa da olur.
sms'i iptal etmemin en büyük nedenlerinden biri. nefret ediyorum boş konuşmaktan, boşa konuşmaktan.
sanat, sanat içindir anlayışını benimsemiş kişi davranışıdır.
- nasılsın iyi misin?
+ iyiyim. sen nasılsın?
- şükür iyiyim ben de.
+ oldu tamam o zaman.

bu nedir la?
ilginizi çekmeyen konuların konuşulduğu bir ortamda sadece konuşmak , oradaki varlığınızı hissettirmek için yapılan konuşmalardır, sırf ortamdaki hayalet ya da silik tip etiketi yemeyeyim maksadıyla yapılır bu tür konuşmalar.
Sınıfta gördüğüm olgunlaşmamış beyin kırıntılarını duygularıyla harmanlayıp düşünmeden birden konuya girip, bişeyler anlattığını demek zor ses çıkardığını söyleyelim ve bun burda yaşayan bir tek hücreliyimi farklı kelimelerle de olsa bize idrak ettirebilen kişimsilerin yaptıklarıdır. içimde böyle insanlara karşı sebepsiz bir kin birikiyor. Kafasını sıraya vurmak istiyorum. Hani öğretim görevlisi herkesin fikrini dinlemek zorunda ya, tüm sınıfı bir zırvalıkla zaman kaybına uğratacak kadar küstahlaştıklarında biber gazımı sınıfa sıkıp dersten çıkıp gitmek istiyorum!...
Muhabbet sarmayınca karşımdaki insana ayıp olmasın diye giriştiğim eylem.