bugün

üniversitede kızlar teklif ediyormuştan bile daha zırva bir şehir efsanesi.
karılar komünist rejimde değil emperyal devletler de ortaktır.

(bkz: osmanlı) pardon onda tek bir adama bütün karılar ortak.

(bkz: roma)

hadi götün yiyorsa vietnam da ve kuzey kore de eşini aldat.
ergenlerce sıçılan gece tespitleri.
öyle oluyor.
--komünist manifesto--
the communists have no need to introduce free love; it has existed almost from time immemorial. 
--komünist manifesto--
türkçesi;
komünistlerin özgür aşkı ortaya koymalarına gerek yoktur. çünkü o eski zamanlardan beri zaten vardır.

Nitekim bugün otoritelerin arkaik komunist hareket olarak yorumladıkları mazdek, babek hürremeddin ve dolcino'nun ögretilerinde eş paylaşımıdaha doğru anlatımla eşsizlik vardır. istısnasız biçimde.
Aşırı muhafazakar elitlerin, komunizme sıcak bakmaya başlayan merkez sag odakli halkı, türlü yalanlarla tekrar elde tutma çabaları için uydurulmus yalanlardan biri.

çok eski bir söylemdir.
Dünyanın ilk komünist ayaklanması sayılan mazdek isyanı da bunu savunuyordu kadınlar da dahil her şey ortak olunca dünyada kavga biteceğini düşünen mazdek sasani şahı kavad' a isyan eder kavad da durur mu karısını isyancılara gönderir (kavad sen de az gavat değilsin) lakin bunu yeterli bulmayan isyancılar yine orayı burayı yakıp yıkınca kavad çareyi doğuda yaşayan göçebe akhun(avar-hun) adlı türk halkından yardımda bulur türkler de savaş var durur mu kabileden adam toplar giderler isyancıların amına koyar abgan/baktria/toharistan topraklarına(günümüzde afganistan) geri dönerler lakin uzunca bir süre de sasanilerin iş içlerine salça olurlar

Sonuçta bu ilkel komünist ayaklanma böyle bastırılsa da kavad adlı hükümdarın adı türkler arasında dalga konusu olur günümüze kadar da gavat şeklini alarak dilimizde küfür olarak hala kullanılır.
en büyük yalanlardandır. kendisine tarihçi diyen ama daha parti manifestosunu okumamış kişiler tarafından şiddetle savunulur. bak direkt kendim yazıyorum kitaptan;

"ama siz komünistler kadınların ortaklaşalığını getirmek istiyorsunuz diye tüm burjuvazi koro halinde yüzümüze haykırmakta.

burjuva, kendi karısını salt bir üretim aracı olarak görüyor. dolayısıyla, üretim araçları ortaklaşa kullanılmalıdır, sözünü duyar duymaz, bu ortaklaşalık kaderinin aynı şekilde kadınları da kapsamasından başka bir şey düşünemiyor.

tam tersine kadınların bu salt üretim aracı olarak kullanılma durumunu ortadan kaldırmaktır söz konusu olan, burjuva bunu kavrayamıyor işte."

kaynak: komünist parti manifestosu 8. basım, evrensel basım yayın.
Komünizm ayağına Gavatlığınıza kılıf aramayın beyler... milletin karısına kızına göz dikeceğinize önce evdeki karılarınıza kızlarınıza sahip çıkın.
kadınlar mal değildir mal olan şu üsttekidir.
Hagimiz mazdek hangimiz iran krali kavad(gavat) söylesin.
ayrıştırıcı bir başlıktır.

modları göreve davet ediyorum.

not: komünistlikle alakası olmayan kişi.
Köle pazarında KArı beğenmeye gidemeyen Bedevi köpek iftirasıdır.

Bu arada komunist değilim.
şeyh bedreddin öğrencisi dede sultan simavda üretilen her şeyin ve tüm üretim araçlarının, tüm malın mülkün ortak olduğunu söyleyince,
her şeyin paylaşılması gerektiğini söyleyince
650 sene önceki simavlılarda senin 2017 de düşündüğün gibi kadınlarımızda mı diye sormuştu.
650 sene önce börklüce mustafa kadınların mal değil can olduğunu söylemişti.
kadınlarımızdan bize ait olan tek şey, yarimizin yanağıdır. paylaşılacak olansa yarimizden yanağından gayri her şeydir.

650 sene öncesi osmanlıdaki cahil balıkçılar gibi düşünüyorsun.
bir ilerleyemedi kafalarınız, bir beyin gelişimini tamamlayamadınız.
Oyle kariyi ortak aliyoz falan ne kadar bayagi cumleler. Artik sozluk beyinsizlerini zekaya davet etmekten biktim.
Komunizmde hakim olan toplum yalisi adinda da yer alan komun sistemidir.
Yani ortak yasam esit yasam is bolumu kaba tabiri ile. Ancak bir cok kominist yazarin toplumsal yapi ile ilgili genel ifadesi toolumun koca bir aile olusu kucuk bir grup olan ailenin varliginin son bulmasi. Gercek anlamda uygulanmis bir komunizmde cocuklar toplumun kanatlari altina alinarak toplum tarafindan yetistirilir. Bu aile yapisini zayiflatan bir durumdur.
Bir cok elestirmen komunizmi ekonomik olarak manyiga dayanmasina karsin sosyal yapi olarak cok muallakta vr ayaklari yere basmayan bir sistem olarak gormektedir.
Aile yapisi ve sosyal yapinin bu hali evlilik gibi kurumlarada rasyonrl baktigi icin karilar kocalar ortak olarak alyilanmaz ekonomik duzen gibi iliskilerde esit is esit imkanlar prensibine uyarak romantizimden ari dirilip rayonalist bir bakis acisi ile degerlendirilir.eh belki de komunizmin statuye dayali esitsizligin yanindan en buyuk aciklarindan biriside bu denebilir.aile ve sosyal yapilara karsi duyarsiz olusu.
O zaman karılar da birbirini paylaşacak. Bir sorunsal.
Komünizm ile gavatligi karistirmak .
üretim araçları üzerindeki mülkiyetin kalkmasının doğal sonucudur. böylece tüm yoldaşlar, bir ağaç gibi hür ve bir orman gibi kardeşçesine yaşarlar.
görsel
Ama biz gavat değiliz.
Ne alakası var? Kötülemek için söylemişler.
Komünist bir kadın paragöz değildir çünkü komünist toplumlarda bireyler eşit imkanlara sahiptir. Kimse kimseden madden üstün olmayınca para değil insani vasıflar önplana çıkıp değer görür. Kapitalist bir düzende evlilik yapmaktan çok daha kolaydır komünist bir düzende evlilik yapmak ve temeli daha sağlamdır. Ama paran çoksa kapitalist sistemin ayrıcalıkları tabi ki daha fazladır senin için. Herşeyi paranla, sağladığın menfaat ve fırsatlarla satınalabilirsin. Bir ilişkiyide bir evliliği de. Bu yüzden bunu söylemeden önce çevrene dikkat et kapitalist sistemde birilerinin karılarının ortak olduğunu görürsün zenginlerle. Büyük lokma ye büyük konuşma.
Biz de ortak olalım. isteyen alsın bizi götürsün. Artık kısmetimize ne çıkarsa. Böyle hiç düşmüyor.