bugün

komunistlerin bir türlü kabullenemediği acı ama gerçek olan durumdur. bahsi geçen komunist şayet devlet sektorunde değil de özel sektörde çalışıp hayatını idame ettiriyorsa, -belki kendisi farkında değildir ben uyandırayım- hep pis, kaka, ee dediği o burjuvanın ekmeğini yiyordur. başka bir alternatif yok çünkü.
burjuvanın tencerede çorba kaynatıp komüniste verdiğini zanneden espiritüel birinin orjinal fikri. bir komünist ya da her hangi biri, bir burjuvanın yanında çalışarak emek harcar, ekmeğini kazanır ve karnını kendisi doyurur. hatta ürettiği artı değerle burjuvanın karnına fazladan bir kalem pirzola girmesini sağlar. emin olun bu durumdan en başta kendisi rahatsızdır.
"gerçeğin tam tersidir" demenin artık zeka gerektirmediği önermedir.
Zira, işçiler kendi karınlarını doyurmakla kalmayıp, bir de üstündeki sömürgen patrona mersedes alırlar.
komünistlerin emeğin sömürülmesine karşı olduğunun bilincine varamayanların saptamasıdır. Komünist olarak bakmayarak şunu söylemekte fayda var derim; Günde 12 saat çalışıp asgeri ücret alarak, onu da ücretli sağlık ve ücretli eğitime kaptırmayı içine sindiren varsa patron sınıfı onlarla gurur duyuyor.
artı değer yarattığının bilincinde olan komünistin, sermayeye para kazandırması durumudur.

tam da bu sebepten komünisttir.
milliyetçiler aç karnınamı yaşıyor lan dedirten durumdur. bilgi sahibi olmayan, toplumsal eylem, kitlesel tepki nedir bilmeyen ülkücü tespitidir.
Komünizmden önce : " Allah razı olsun! "
Komünizmden sonra: " Allah belanı versin! "
iktisadi paradigmalardan ve ideolojilerden bir haber kişinin yumurtlaması. Emek - sermaye çatışması diyalektik bir süreçtir. Ve bu süreçte her iki sınıf karşılıklı olarak birbirlerini etkilerken , ellerindeki üretim araçlarının mülkiyeti nedeniyle iktidarda bulunan burjuvazi-sermaye sınıfının artı-değere el koyması ya da kar yapıp zenginleşmesi nedeniyle ortada karşılıklı bir yardımlaşma(simbiyozis) değil , alenen bir sömürü ortaya çıkmaktadır. Bu bakımdan burjuvazinin işçi sınıfının karnını doyurmasından değil , onun aşını , ekmeğini , sağlığını , özgürlüğünü , haklarını , eğitimini elinden almasından bahsedebiliriz. Ama şu sosyal demokrasi ne menem bir şeymiş ki şu orta sınıflarda hepimizi " eşit şekilde soyuyorlar " intibası uyandırıp , ayıları dayı yapmaya devam etmektedir.
komünistlerin hiç farkında olmadığı eylem.

halbuki bu aptal adamlar aç kalmaları lazım. aç kalacaklar ki devrim yapabilecekler.

tabi bu adamlar vatan haini olduğu için ve damarlarında da asil kan falan bulunmadığı için kudrette bulamazlar durduk yere.

tanım: tespit yaptım, ortalığın mna kydum başlığı...