bugün

ne demek bu?
Tarihte komünist bir yönetim asla olmamıştır. Sosyalizmle komünizm aynı şey değildir. Sscb bile sosyalistti, komünist değil. Komünizm, sscb için sosyalizmden sonraki en üst aşamaydı. Sosyalizm, komünizme ulaşmak için bir araçtı onlara göre.
Yakında çin, Vietnam, Kuzey Kore de yıkılacak.
Hele kuzey kore, Güney Kore'yle birleşecek. Doğu Türkistan ve Tibet, Çin'den bağımsız olacak.
Ayrıca komünistlerin çoğu mültecilere ses çıkarmaz, halkların kardeşliği safsatasıyla onları korurlar. Türk vatanının Suriyeli, Afgan, Pakistanlı mülteciler tarafından demografisinin bozulmasında siyasal islamcılarla birlikte sessiz kalırlar. komünistler, aynı siyasal islamcılar gibi vatansız ve milliyetsizdir. Komünizm bir ütopyadır. Ütopyalar gerçek değildir.
görsel
atatürk gibi bir lideri benimsemezler.
staline taparlar ama.
..............

tam aksine... atatürkü çok seviyorlardı... hatta marksist-leninizm denen şeyin bir nevi marksist-kemalist veya marksist-türkizm gibi bir sentez için çok kafa patlattılar.
çünkü kuşak olarak genlerinde vardı.

ancak yıllar yıllar sonra gördüler... bir yere kadar amenna ama bir yerden sonra kemalizmle marxizm dikiş atıyor.
kesişim kümeleri var ama o iki ayak üzerine bir şey inşa edilmiyor.
Çok çizgifilm izlemiş hayalperest toğluluğu.
Şu argümanı anlamıyorum ya da bilmediğimden. Yardımcı olursanız sevinirim.

Maaş farkı emekle eşdeğer görülür ya da fark yok gibidir diye söyleniyor. Peki bir insan istediği mesleğe gelebilir mi? Bir çocuğa ailesi veya kendisi ben devlet başkanı olacağım ona göre eğitim ve kariyer planlayın derse ve bu tüm ülke çapında çoğunluk olursa devlet bunu karşılar mı?
Kurtcebe'nin yazımın hangi tarafına laf attığı belli olmuyor

Türkiye'de komünist veya sosyalist olduğu söylenen gruplar dhkpc ve PKK ile anılmıyor bunlara methiyeler dizmiyor mu? Tek aksi örneği yani HDP ile de diğer terör örgütleri ile bir bağı olmadığını tamamem reddeden tkp var onların da memleketteki etkinliği belli he bana sorarsan siyasal islamcı akp yerine tkp tercihtir Malesef adamların kitlesi sınırlı.
Yolnozco törköye de votonsozlor...

islam kendi içerisinden Şia ile Sünni gibi iki zıt kutup çıkarmış.

Hristiyanlar kendi içinde Katolik, ortodoks ve Protestan olarak 3 zıt düşman grup çıkarmış.

Tito nun partizanları günümüzde faşizme angaje olmuş.

Şimdi dingile sorsan bolivarcılar, leninistler, baasçılar, pol pot... Hepsi komünist.
komünizmin ne olduğunu bilmeyen insanlar sallıyor yine. komünistim memleketimi çok seviyorum, bu memlekette yaşayan halkları da.
pkk seviciliği de yapmıyorum. pkk abd'nin maşası olarak kendini var eden bir örgüttür yani şüphesiz bir şekilde emperyalizmin çıkarları için çalışır aynı mevcut tüm düzen partilerinin yaptığı gibi. ırkçılık ise kapitalizmden emperyalizmden dert yanar lafta ki saçmalıktan başka bir şey değildir. ırkçılık kapitalizmden ayrı düşünülemez.

komünistlerin düşman olduğu şeyler burjuvazi ve elbette onun varlığını devam ettirmek için olan tüm her şeydir bunların polis yada asker olması farketmez. burjuvazinin sömürüsüne ortak olan her şey düşmanımdır.

anlamadığınız asıl nokta ise şudur: komünistler sadece kendi memleketlerinin sosyalist geleceğini istemez, tüm dünyanın sosyalist ve komünist geleceğini ister. tüm dünyada burjuvazinin yok edilip işçi sınıfının egemenliğini ister.

şu da bilinmelidir ki her komünistim diyen komünist değildir, kendine komünist deyip komünizmle bağdaşmayan şeyler yapanlar elbette mevcuttur.

tüm komünistler için yazılmış gibi oldu, tüm komünistler için konuşmak haddime değil eğer hatalı yazdığım bir şeyler varsa affola.
genel olarak iyi düzgün insandır çoğu.
Düzeltme yapmak gerekirse yalnızca Türkiye'de vatansızdırlar Endonezya, Finlandiya,irlanda, çin, Vietnam gibi memleketlerde en hepsi kendi milleti ile haraket ediyorlar misal çin milliyetçi ile komünistler birlikte Japonlara karşı durdu

Bizim memlekette komünizmi kürdolar parselledigi için normal.
görsel

Dünyayı anlamak yetmez, onun içine etmek gerekir.

(bkz: swh).
görsel
görsel
Her insan yaşamayı hak eder, ama bazıları istisnadır.
- Adolf Hitler

istisna olanlar da komünistlerdir.
insanı yorarlar . Hiçbir zaman iş yapmayıp boş laf üretirler.
görsel
(bkz: barbarlar)
komünistler bizi dayağımızdan tanır dudağımızdan sarkan bıyığımızdan tanır.
görsel
Emperyalist köpekliğidir. Laf söylediklerine bakmayın emperyalizimin bekçiliğini yaparlar. Tıpkı iran gibi israile laf eden iranın müslümanları ayırmak ve savaşmakdan başka ne yaptı. iran israile tek kurşun sıkmadı sıkmazda. Komunistlerin yaptığı herşey abd ye yarar. Abd komunizmi sömürmek istediği yerlerde olaylarda kullanır.
trt belgeselde denk geldim bugün hitleri nasıl düdüklediklerini anlatıyordu belgesel. hitler komünistler mussoliniye yaptıkları gibi benimde üstüme işeyip halka sergilerler diye kendi kafasına sıkıp intihar ediyor sonra da cesedini yaktırıyordu. halkını sattıktan 7 saat sonra berlinde kızıl bayrak dalgalanmış. soyvetleri eleştiririm ancak hitler gibi birinin hakkından başkası gelemezdi.
gerçek eşitliği ve özgürlüğü bu dünyada vaat eden tek bilimsel, siyasal ve toplumsal görüşe sahip kişilerdir.
Kapitalistlerden iyidirler.
(bkz: general frunze) “bu zor şartlarda bile burasının sosyalizmle ilgisi olamaz, burası bambaşka bir ülke” demiştir.

Yani anlaşılacak dille diyor ki memleket öyle bir memleket ki, sovyetler olarak biz hiç bulaşmadık buralara çünkü biliyorduk ki yönetim değişse toplumu değiştirme şansımız yok. O yüzden bura böyle kalsın oynaşmayın.

Günümüze gelirsek arkadaşlar dönem ideolojilerin dönemi değil. Eğri oturup doğru konuşmamız gerekirse dönem bilginin devri. Bu yıllarda Necip Fazıl okuyup Atatürk’e küsemeyiz, bu yıllarda gorki okuyup sosyalizmi damarlarımızda hissedemeyiz. Gelinen bu nokta öyle bir noktadır ki herşeyi bilmemiz fakat tarafsız kalmamız gerekliliğidir. Rusya ile Abd arasındaki uzaya çıkma kavgası ne kadar da güzeldi. Dönem işte bu dönem. Kirli oyunları bırakın dünyanın her noktasındaki devlet kurumları yerine getiriyor zaten.

Birey olarak ışığa doğru yönelmeli ve nuru ile aydınlanmalıyız.
şurada yazdığınız her şeye karl marx manifesto da cevap veriyor. elli altmış sayfalık bir şey. cahillikten kırılıyorsunuz resmen. hala karılarını paylaşırlar diyenler var inanamıyorum. ben bir kadın olarak salak değilim öyle bir şey olsa neden bu yolda ilerleyeyim? okuyun sadece başka bir şey istemiyoruz eleştiriniz tutarlı olsun.
edit: pkk bilmem ne diyenler olacak. pkk kürt milliyetcisi bir terör örgütür. komünist milliyetcilik yapamaz. emperyalistlerle yan yana gelemez. pkk gibi kucakta onun bunun kucağından inmeyen örgüt üzerinden vatansever solculara laf edemezsiniz. biz eşitliği, vatanın bölünmez bütünlüğünü savunuyoruz.
görsel
komünist eşittir yoksulların haklarını savunan demokrasi yanlıları.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar