bugün

milyonda birsin arkadaş tebrik ediyorum. Ancak
(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
ideoloji kARMaşası yaşayan bir ergenin söylemidir. bizim de lisede vardı bir arkadaş, durmadan liberal komünistim derdi. hani 200 yıllık tarihlerinde liberalizmle komünizm ilk defa bu arkadaş sayesinde bir araya gelmiştir zannımca.
neyse işbu başlıkta bahsi geçen ifadeyi kullanan arkadaş da muhtemelen çok okuyan geçinen çevresinde aydın görünümü veren çömez bir kardeşimizdir. ama kardeşim yok öyle at sırtında şehir yağmalayan atalarınla övünüp de komünistim diye geçinmek. daşşak geçerler adamla.
Bu meseleyi de hic anlamam. Sanki kendi basarisi da gurur duyuyor.
Adamin biri yarim asir once basarmis savas kazanmis sana ne oluyor da gurur duyuyorsun ki?
benimdir ve benim ecdadim karamanogullaridir. fasist rum-arap-fars bozmasi osmanli degil. osmanli fasistlerine karsi toroslarda kahramanca ve yigitce savastilar. bu arada turkceyi resmi dil kabul eden ve diger dilleri yasaklayan ilk devlet karamanogullaridir. ßß
ona komünist denmiyor bebeğim. olsan olsan nasyonalist oluyorsun. tanım olarak kavram karmaşası.
Türkiye'de yaşıyon, yışısın çi yışısın lenin yışısın Markizm ne şimdi ne mk senin ecdadın birgünler bunların kellerini salandırıyordu.
Adam en azından araştırıp birşeyler yaparak yorum yapıyor hiçbirşey bilmeden ülkücüyüm ben diyen salakları da biliriz.
okumadım. (bkz: yav he he) dir. atalarınla gurur duyuyosan nasıl komünistsindir efenim?
Hangi atalar ola ki onlar. Çıkaramadım.
hz.muhammed'in bile zamanına göre ilerici bir adam olduğunu göremeyen diyalektikten nasibini almamış yazarların ideoloji karmaşası olarak yansıttığı başlık. mustafa kemal atatürk'ü bile küçük gören güruh fransız devrimine tapmaktadır. feodalizmden kapitalizme geçmeden direk sosyalizme geçen bir ülke gösterin bana. tarihsel materyalizmi hiçe sayıp burda başlığı açan yazara ideoloji karmaşası yaşayan ergen diyerek saldıranlar var. asıl onlardır ütopik sosyalistler. asıl onlardır lenin'in sol komunizmin çocukluk hastalığı tezlerinde bahsettiği insanlar.