bugün

cehennemin dünyadaki tasviri.
Beslemek istediğim hayvan.
doğada karşılaşmak istemeyeceğim tek canlı. haa birebir kapışırız. her türlü. o ayrı. ama beni sikertir o da ayrı.
Ağzındaki zehir , yılanla aynı zehre benzer . Bu zehir kurbanlarını şoka sokar, kanın pıhtılaşmasını engeller, kan akışının hızlanmasına, böylelikle kan basıncının düşmesine ve bilincinin kapanmasına neden olur . yani Kurbanının ısırdıktan sonra şoka giren kurbanı belli bir sürek bekletip tükete bilir . Şuana kadar 3.76 cm daha büyüğüne rastlanmamıştır (ataları hariç). en ağırıda 166 kilodur .
Pahalı hayvan.
Zararsız gibi gözüksede en tehlikeli etcillerden biridir. Derileri çok serttir. Avını zehirli salyaları yardımıyla öldürür.
Hangi insan komodo ejderine zararsız görünümlü diyecekmiş şaşarım.

Adı üstünde ejder, baktın mı korkudan taş kesildiğin hayvan.
Leş yiyici sürüngen. Herhangi bir zehir kesesi olmamasına rağmen bizatihi tükrüğü envai çeşit bakteri kaynağı. Timsahlarla yuvarlanan envai çeşit zehirli yılanı sikine dolayan ostralyalı mıydı zelandalı mıydı neydi sarı kafalı kırık bir adam vardı rahmetli oldu gerçi. işte o adam bile bu hayvana ağız kokusundan yaklaşamamıştı ya la.
Evde beslenmeyecek,tasma takılıp sokakta gezdirilmeyecek hayvandır.
Sattığım ejderim. Çok ucuza bırakırım özele geliniz.
Görünüşünün aksine çok kuvvetli ve hızlı hayvandır.
ölüceğini anlayan tek hayvan, yeni nesil ejdarya.
kaliteli hayrandır kendileri.
bu hayvana verilen isim hep canımı sıkmıştır.

koskoca evrende yaşayan tek tür ejder. komodo ejderi diye yaşadığı yerin ismini bu ejdere neden veriyorsun?

ejder de yeter, sanki karıştırıcaz amk.

-neee ejder mi? ne ejderi? yozgat ejderi mi, komodo ejderi mi?
Sözlükte bolca vardır evet.
görsel

çapkın bir kardeşimizdir.
Sanırım Dinozorlarla akrabalıgı olan bir hayvan.

Ayrıca yürüyüşü şekildir*
Bunlar afedersiniz beyaz sıçarlar efendim. Kalsiyumu absorbe etmiyomuş götleri.
din kursun peşinden giderim diyeceğim bir hayvandır. koşabilir, hem de oldukça hızlanabilir, yüzebilir, kazabilir, tırmanabilir, ikinci göz kapağı sayesinde her zaman tetiktetir, inanılmaz derecede öldürücü bir zehre sahiptir, uzun süre aç kalabilir, leş de dahil olmak üzere her şeyi yiyebilir vs vs bir mahlukat daha ne yapsın?
allah affetsin ama geçen sene bir arkadaşımla hep komodo ejderi diye dalga geçtim.

öyle bir dalga geçmişim ki adama ejder desem efendim kanka diyor.
görsel
Olum çok tatlı değiller mi ya?

tanım: sürüngen işte.
pezevenk tipli bir kertenkelemsidir. gördüğünüz yerde ayakkabınızın topuğuyla kovalayın.
en sevdiğim ve en sevilen hayvan.
tam bir şerefsiz tipi olan hayvan. evet.
güncel Önemli Başlıklar