bugün

felç duygusunu tadarsınız, akıllanırsınız gider secde edersiniz.
(bkz: aklı götüne kaçmak)
uyandığınızda korkudan altına sıçırtabilir dikkatli olunuz. o sersemlikte kolun artık eski haline gelmeyeceğini ve artık kesilmesi gerektiği kanaati sizi çok korkutur.
felçli birinin durumunu daha iyi anlamamızı sağlayan geçici durum. sağlam kolun kıymeti anlaşılır.
axiller sinirin sıkışmış evladım. koltuk altının üzerine yatma bir daha.

(bkz: cumartesi gecesi sendromu)
(bkz: balayı felci)
eksikliği kollarının altında birinin yatmasına alışmış olan kişiye koyacaktır.
(bkz: sevgilim var ve beraber yatıyoruz)
sabah kalktığında o kol senin değilmiş de başkasınınmış gibi hissetme durumu. *
Boyle sanki o kolun icinde kemik, kas yokmusda sadece et yiginiymis gibi olur kotudur. Bir sure sonra baslayacak olan karincalanma daha kotudur.

Cok alkol alinan bir gecenin ardindan uyandiginizda kendinizi ici buz dolu bir kuvette bulduysaniz da bircok yerinizi hissetmeyebilirsiniz. Sonra (bkz: boyle bir isik)
Igrenc bir seydir. Bir kere cok kotu basima geldi, ne yaptiysam artik uyurken...

Sabah kalktim, kolumu kaldirip saclarimi duzeltmeye calisiyorum, sag kolum kalkiyor, sol kolda tik yok... Bir acayip his var, bacagima bir seyler carpiyor ama bana ait degil... Sag elimle sol kolumu kaldiriyorum, birakiyorum tekrar bacagimin ustune dusuyor... Uyku sersemiyken ruya gordugumu sandim, sonra kan pompalanmaya tekrardan baslayinca bir karincalnma falan oldu, bir agri saplandi koluma... 5 dk sonra hersey normale dondu...

Uyku sersemi olmasam odum bokuma karisirdi haa...