bugün

aslında taktik yapan insandır bir nevi. barındırmamak lazım böyle insanları. hemen düşünceli anlayışlı ayağına yatmak da neyin nesidir? kolay affedebiliyor çünkü, kendisi senin nanenden daha büyük bir nane yedi ki kamufile etmek istiyor kendi açığını. suçsuzken suçlu durumuna düşmek vardır ya bu da suçluyken on kaplan gücünde suçlu statüsüne atlamaktır yani.
acınası insandır. daha çook affeder..
bir omur uzulecek ve kazik yiyecek insandir.
(bkz: kolay affeden insanın burnu kemiklidir)
''Affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır.'' demiştir Friedrich Schiller. doğru da demiştir.
Kısmen insandır. Evet.
güçlü bir karaktere sahip hoşgörülü bir insandır.
ya çok seviyordur yada ciddiye almıyordur.

yada kallektersizdir.
sen affet bırak ona kalsın affedilmek.
benim. affetme ve tahammül etme sınırım beslediğim sevginin büyüklüğüne göre sınırsız olabiliyor.
kolay affedebilen insan yoktur. içine atıp "önemli değil ^^" diyen insan vardır.
Delik deşik olmuştur. Artık hissetmiyordur.
ikici kez aldatılmasına kendi sebebiyet veren insandır.
Affetmek demeyelim de hoşgörebilen, gönlü alınabilen diyelim. Öyle dersek benim. Ama gelin görün ki ne zaman insanları alttan almaya kalksam aynı hoşgörüyü bulamadım. Bir çok defa başıma geldi bu, uzlaşmaya çalışıp boşa kürek çektiğim çok oldu. insanların katı ve anlayışsız tavırlarıyla karşılaşmaktan sıkıldım artık. Yine de bu özelliğe sahip olmak beni mutlu ediyor. Ben bana yapılmasından hoşnut olmadığım bir şeyi başkasına yapmamaya gayret ediyorum çünkü.
nefret, öfke gibi duygularla yaşamak istemeyen, kendi iç huzurunu sağlamak için affeden, kolay unutan insandır.

çok hayati mevzular yoksa bu benim.
Affederim ama hatasını bes dakika aralıklarla hatırlatırım.
Şahsımın da bu karaktere uyduğuna inanıyorum. Çünkü affettiğim insanşardan tekrar tekrar darbe yiyorum.
Aslında kendimi korumak için affetmemem, kin tutmam gerektiğini biliyorum, lakin ozaman da içim rahat etmiyor. Bence böylesi benim için daha sağlıklı. Kolay affeden değil adilik yapanlar utansın.
ben değilim. eğer kırgınsam çok zor.
görsel
affederek özgürleşen insan. affeder ve o kişiyi hayatından uzaklaştırır.
Ben bana ihanet edenleri hep affettim ancak vatana ihanet edenleri ahiret de dahil affetmicem.
Neyini eksilediniz anlamadım.
Bu sefer kolay kolay affetmem derim, sonrası unutulan durumdur.

Yine kolay affeden varmış, ben bildiğin unutuyorum küstüğümü, kızdığımı.

Daha beteri var, yapmayın
piç insandır sürekli affedilecek şeyler yapması dolayısıyla.
hatasıyla, günahıyla ve paylaştıklarıyla var olan tek canlı insan. akıl ve irade sahibi hiçbir insan kendini kusursuz olarak tanımlamaz.
siz haklarınızı ve hislerinizi onlara bırakmayın, kendiniz emniyet altına alın. bu yükle yaşamak zorunda bırakmayın kendinizi.
hayatın her zerresinde sopasını yemiş insandır.