bir bayanın en güzel ve özel hayallerinden birinin daha gerçek olması demektir.
kim istemez ki öyle koca?
hmmm...
yemede yanında yat. *
NiMETTiR.
bulunduğunda hemen nikahına almak lazımdır.
sevgi katsayısını arttıracak eylemlerden biri.
kurban olunasıdır.
karım olacak kişinin makus talihi.
eğitim hayatında öğrenci evinde yaşamış bir koca bulabilirseniz hayalleriniz gerçek olabilir.
nimettir. erkeğe bir kez daha bir kez daha aşık olunmasını sağlar.
bir akrabamın gerçekleştirdiği olay. bu evde tam tersine kadın hiç yemek yapmazdı, bütün yemekleri ve daha ötesi, pasta-kek gibi olayları da yapabilirdi bu adam. hele bir hindistan cevizli pasta yapardııı.. hava atmak gibi olmasın ya, avuç avuç yemişliğimiz vardır. *
davulcu ve zurnacıya kaçmamanın avantajlarından bir tanesi.
kadının üzerindeki yükü azaltmaz.
koca adamsa çamaşır da yıkasın.
güzel birşeydir. hayat müşterektir klişesi uyarınca birgün elbet lazım olabilir ya da lazım olmasını beklemeden bir insanın eşiyle beraber yemek yapması gerçekten güzel birşeydir ve aradaki sıcaklığı, bağı güçlendirir.
doğal bir şeydir. mesela bolulu değiliz ama bizim sülalede yemekleri erkekler yapar. ev işlerine yardımcı olmak her babayiğidin harcı değildir. erkek, oturup sadece maç izleyen yaratık hiç değildir, bu prototipi artık yıkmak gerekir. genelde erkek evde misafircilik oynar, kadınsa hizmetçilik. bizse hayatta müşterekcilik oynuyoruz.
@1 "yemede yanında yat." derken ne demek istemiştir, yemeğin mi, kocanın mı sorusunu sordurtan anlaşılamamış durum.
karısının ağzını burnunu kırıp annesinin evine gönderdiğinde aç kalmayacağının kanıtıdır.
kocanın aşçı olduğunu gösteren durumdur. hoş öyle olsa bile kendi evlerinde yemek yaptıkları pek görülmez. ilginç bir şekilde meslek olduğunda harikulade yemek yapabilen bir cins evde yemek yapmaya gelince yumurta bile kıramaz hale gelir.
aleti'de sağlam çalışıyorsa, her yönden eşini doyuruyordur.
üniversite yıllarını öğrenci evinde geçirmiş, yemek serüvenine makarnayla başlamış bir kocadır.
muhtemelen eli maharetli olup genç kızların rüyasını süsleyen bir koca adayıdır.
karın minnet bilmeyen biriyse hiçbir artısı olmayan durumdur. *
hanım'ın daha çok uzak akrabalara ziyarete gitmesi ve anne babası uzaktaysa daha uzun süre kalmasıyla doğru orantılıdır.

-kızım yemek yaptın mı gelmeden kocana?
+yapmadım anne. kocam benden güzel yemek yapıyor valla.
Ortak yönlerin en keyiflisidir şüphesiz.
Özellikle çalışan bayanlar için de bulunmaz nimet. "geç kaldım. yemek de yok. Ne der acaba?" derdi yok daha ne olsun. Baksın başının çaresine.
öğrencilik hayatında aç kalmamak için yemek yapmayı öğrenen erkeğe sahip olan kadının kocasıdır.* erkek yemek yapmayı bilir ama eşinin ellerinden yemek daha cazip gelir. fakat her türlü yemek yapmaya yardım etmeye mahkumdur çünkü eşi asla boşta durmasını istemez. ayrıca bir de minnet duyulsa hiç de fena olmaz.
Kadın için avantaj gibi gorulse de değildir her yemeği eleştirir kolay begenmez.
bunun gibi güzel olan bir diğer şey de, babanın yemek yapabiliyor olmasıdır.
her yerde "benim kocam yemek yapabiliyor." diyip herkese hava atmak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar