bugün

dayaktan beyni sulanmış kadın mantalitesi.
(bkz: ben bilmem beyim bilir)
tipik bir mazoşizm örneği.
sokakta eşi tarafından dövülen bir kadına yardım etmeye çalışan adama kadının söyleyeceği ve daha sonra hem kadının hem de kocasının adamı dövmeye başlayacakları söz öbeğidir.
(bkz: sadece türkiyede görülen olaylar)
Eğitimi ve bir mesleği olmadiğindan tamamen caresiz kalmis kadinin ağzindan istemeyerek de olsa çikan soz ayrica bu kadinlar mazosizm i sorsaniz cevaplayamiyacak tiptedir.
yıllarca erkek hegemonyası altında yetişmiş, parayı erkeğin kazanması ve fiziksel olarak daha üstün olmasından dolayı evde onun sözünün geçtiği, çocukluklarından itibaren kafalarına yerleştirilen, bu nedenle kınanamayacak canım ülkemin canım bayanlarının yıllar boyu sarfettiği cümledir. artık değişmiştir tabi kendileri de para kazanmaya başladığından dolayı artık bizim yani erkeklerin altında kendilerini ezdirmemeye başlamışlardır
(bkz: mod değil mi atar da alır da)

(bkz: ben bilmem modum bilir)
bağımlı kadıncıkların / kızcıkların söylemidir.
sonra ünzile gelir akıllara.

söylenecek laf çoktur, boldur. kadın, kadıncık; kız, kızcık iken doğaldır.

kadınların kişilik sahibi olmasına karşıdır bu toplumun bazı kısımları. çocuklarını ezerler, beyinlerini örterler örümcek ağlarıyla. adeta diri diri gömerler onları çok sevdikleri ırkın cahiliye dönemindeki gibi.

aşırı bir baskı altında bünye ne yapacağını, neye sarılacağını bilemez. bu durumda herhangi bir baskı unsurunu kendi "var edeni" sayar kadıncık. köpek gibi, yaradanı sanar erkeğini. onun vurması ona cezadır, onun sevmesi* ona hediyedir.

ardından çoğaltır tanrılaşan erkek, kendisine zarureten biat etmiş kadıncık sayısını. 3-4. kul sayısında sınır yoktur aslında ama, pratikte yönetebilecek kadın sayısında vardır. malum, kadri mutlak değildir erkek, olsa olsa kadri 3 5 kadına yeter.

yavrularım benim. mezarlarınıza tüküreceğim.
(son cümle alıntıdır)

(görülen luzum üzerine: kadını hor görmek değil, erkeği ve bazı kısımları hor görmek mevcuttur. feministler, saldırmayın, size kızamam)
artık cahil insnların bile söylemeyeceği bir cümledir. kadın erkek eşitliğinin olduğu ve savunulduğu bir ülkede yaşıyoruz.
(bkz: erkek dedigin sever de dover de)
ALAN RAZI SATAN RAZI, BiZE NE DÖVER DE SEVER DE DURUMUDUR .
"imdat yetişin" nidaları içinde yardım isteyen, yardım edildiğinde de "ne karışıyosun kocam o benim döver de sever de" serzenişindeki dengesiz kadın repliği.
kocasından dayak yediği için kızgın ama başkalarını da aile sorunlarına karıştırmayan kadın tipidir.
öylece bırakılası, müstahakı ziyadesiyle verilmiş insan tipi yahut insancık.
dayak yemekten beyni sulanmış kadının söylediği söz..
dayak yeme fantazisi olan kadın repliğidir.
sadece dayak yemekten beyni sulandığı için değil o adamı bıraktıktan sonra nasıl yaşayacağı , nerede barınacağı *, çocuklarına nasıl bakacağı belirsiz olan belki de o adama mazoşist olduğu yada çok sevdiği için değil de mecbur olduğu için kadının söylediği sözdür çünkü ülkemizde hala kızlar belli bir sınıftan sonra okutulmamaktadır , hala işsizlik sorununa bir çözüm gelmemiştir ve hala dul kadınlara kötü gözle bakılmnaktadır.
duymanın bile insanı delirtebilecegi bir cumledir. bir tespittir. saskınlık yaratan bir durumdur. zavallılık halidir, acınacak bir hadisedir. turkiye'de kadın olmak halinin bir dısavurum seklidir.

bir hafta once gece saat 02:00 suları yatagımdan bir cıglıkla uyandım, yan apartmandan bir kadın, ikide cocuk sesi geliyor, beyefendi agzına gelen kufurleri savuruyor. tum mahalle ayaga kalktık, balkona cıktım, manzara felaket, cocuklar baba annemi oldureceksin diyerek aglıyorlar ama oyle boyle degil. beyefendi buyuk bir hırsla dayaga devam ediyor, isin kotusu mudahele eden yok, tum apartman izliyor, film gibi...neyse efendim uzatmayayım, polisi aradım, binbir zorlukla gelmesi icin adeta yalvardım. baktım olmuyor eger kadına veya cocuklara bir zarar gelirse dava acmakla tehtit ettim, ancak oyle ikna edebildim(bu da ayrı bir paradoks). sonuc itibari ile polis geldi, zabıt tutuldu, ifadelerimiz alındı ve kadın dondu bana suratı kanlar icindeyken sana ne kocam degil mi doverde sever de dedi. buyrun bakalım. sakin olamadım tabi, ben sana degil, annesi oldugun icin cocuklara acıyorum dedim. akılsız kadın, zaten dayakla evlenmissin, hala siddet var o evde, peki niye yaptın o cocukları, bunu anlayamıyorum ben...
çıkarı olmayan ve bu zavallı cümlenin ardına sığınan şursuz kadın kelamı... çaresizlik ne şiddet dolu o evde ne de hayatı zindan eden baba ocağındadır... çare de kadındadır çaresizlikte... tek başına çocuk büyüten hem ana hem baba olan gerçekten çareyi kendinde arayan ve bulan bi şekilde bulduran o kadınları gördükçe bu cümleyi kuranlardan utanıyorum... utanmak bi yana acıyorum aslında... bir kadın; bir ana olupta kendini çaresizliğin kucağına bırakmak nasıl bir manyaklıktır?!
ikinici bir dayaktan yırtmak için madurun istemeyerek öne sürdüğü tez. *
ekonomik özgürlüğü elinden alınmış (belkide hiç verilmemiş), kocasından başka sığınabileceği bir kapısı, sırtını yaslayabileceği dayanağı olmayan mağdur kadınların söyleyebileceği sözdür. içler acısı durumdur ve malsefe bu insanların sayısı çoktur. hayatı kendine zindan eden insanı sevmekten ve yaptığı zalimlikleri görmezden gelmekten başka çaresi yoktur. belkide baba evinde yıllardır gördüğü baskıdan tek kaçış yolu olarak görmüştür ve evlenmiştir. hor görülmemeli, dışlanmamalı, baba beni okula gönder kampanyasına destek verilmeli.
kişisel bir görüş olduğu için en azından karşıtı kadar dinlenmeyi hakeden söylem.
kadınlarının söylemlerinin ve isteklerinin aslında ne kadar zıt olduğunu,kullanan kadın sayısından anlayabileceğimiz cümle. sorun dövülmenin kabullenilmesi değil, tüm eşitlik düşüncelerine rağmen gidip de dövecek birisine aşık olunduğunun zannedilmesidir. bu kişinin eziklik duygusunun yarattığı heyecan ve bağlılıkla karıştırılan muhtaç olma durumu kişi tarafından aşk olarak adlandırılır ve beraberinde de kabullenmeyi getirir. asla mutlu olamayacak, kurtulamayacakları için erkeğinin yanında olabilmenin yarattığı tatminlik duygusuyla yetinecek,güçsüz,özgüvensiz ve "köpeği olmak" teriminin kullanımında ilk sırayı hakeden kadınlardır. her türden insan gibi bu tip kadınlara da erkeğin ego tatmini için,sonuçta dayak atılmayacak bile olsa ihtiyaç vardır ve ülkemiz bu kategorideki kadınlardan bol miktarda yetiştirerek vatandaşına karşı olan borcunu yeterince yerine getirmektedir.
dövmeden sevse daha iyi olmaz mı diye iç geçirten cümle, kelimeler topluluğu.
genellikle $iddet goren kadinlarin dayagi me$rula$tirmasindan cok ele güne kar$i yanli$ bir $ekilde ustune gecirdigi savunmadir. halbuki icinde ne isyanlar kopar ama illede bu lafi soyler durur. mutluluk kelimesinin hissettirdiklerini coook uzun zaman once unutmu$tur. oyle olmasaydi guzel bir bahar sabahi kendini asar miydi? ya da cehaletini de alip yanina kacar miydi cok uzaklara?