bugün

kocam değil mi döver de sever de

duymanın bile insanı delirtebilecegi bir cumledir. bir tespittir. saskınlık yaratan bir durumdur. zavallılık halidir, acınacak bir hadisedir. turkiye'de kadın olmak halinin bir dısavurum seklidir.

bir hafta once gece saat 02:00 suları yatagımdan bir cıglıkla uyandım, yan apartmandan bir kadın, ikide cocuk sesi geliyor, beyefendi agzına gelen kufurleri savuruyor. tum mahalle ayaga kalktık, balkona cıktım, manzara felaket, cocuklar baba annemi oldureceksin diyerek aglıyorlar ama oyle boyle degil. beyefendi buyuk bir hırsla dayaga devam ediyor, isin kotusu mudahele eden yok, tum apartman izliyor, film gibi...neyse efendim uzatmayayım, polisi aradım, binbir zorlukla gelmesi icin adeta yalvardım. baktım olmuyor eger kadına veya cocuklara bir zarar gelirse dava acmakla tehtit ettim, ancak oyle ikna edebildim(bu da ayrı bir paradoks). sonuc itibari ile polis geldi, zabıt tutuldu, ifadelerimiz alındı ve kadın dondu bana suratı kanlar icindeyken sana ne kocam degil mi doverde sever de dedi. buyrun bakalım. sakin olamadım tabi, ben sana degil, annesi oldugun icin cocuklara acıyorum dedim. akılsız kadın, zaten dayakla evlenmissin, hala siddet var o evde, peki niye yaptın o cocukları, bunu anlayamıyorum ben...