bugün

karşı bir mitingle hükümete;

"kıbrıs'a hibeye hayır!" kampanyası başlatmak istediğin olaydır.
bu piçler sonra göt satarak gelişir.
bu devletin ekmeğini yediler sonra dönüp ekmeklerini yedikleri devlete küfrettiler... köpekler bile yedikleri kaba pislemez...
ama akılları almıyor, türkiye arkasından bir çekilse diye cümle alem bekliyor...
bu konu hakkında bir kıbrıslının yazdığı yorumu aynen aktarıyorum. paranın geçtiği bölümlere dikkat... adamlar hayal aleminde. kimsenin tek kuruş parası yokmuş.*

--spoiler--
bunlar rumun adamı siz da türkiyenin adamı
unutmayın burası kuzey kıbrıslı türklerin adası
öğrenin artık burası ne rum cumhuriytei ne turkiye cumhuriyeti
burası kktc
hiçbirininzin bir kuruşu yok bu ülkede
numarasını da vermiş hataylıya bak sen maaş yollarmış
açlıktan gelirsiniz bunun içinde garnınız doyar
doydukca da bitleriniz ganlanır
!!!!
--spoiler--
ergenekon'un kıbrıs ayağıyla ilşkili olduğunu düşünüyorum. bir nevi türkiye içinde isyan çıkarmak için pilot bölge olarak kullanıldığı kanaatindeyim. tunus ve mısır olaylarıyla paralel bir tarihte gündeme gelmesi çok da teadüf gibigörünmüyor. ayrıca çok yapmacık olduğu da belli.
kktc'nin tümünün değil, bir kısım saftirik eylemcinin yaptığı fiildir. bu adamlar mimli zaten. aynı adamların camiye girip yaz kuran kursunda resmi olarak verilen din eğitimini basmışlıkları da vardır. bunları kaale alıp, "yok kıbrıs kamburdur, yok verelim kurtulalım" diyenler de onlar kadar olmasa da saftiriktir.
1-kıbrıs başka bir ülke gibi görünse de 82. ilimiz gibidir.
2-kıbrıs, doğu akdeniz'de olması, ortadoğu'ya yakın olması gibi konulardan dolayı çok stratejik bir konuma sahiptir. bedava uçak gemisidir.
3-kıta sahanlığımız için çok önemlidir.
4-kıyısında petrol ve doğalgaz yatakları olması muhtemeldir.
5-orada yaşayanların düşüncelerini tasvip etmesek de rumlara yedirmeyiz kardeşim.
6-küfür edenlerin rum ajanı olması da muhtemeldir.
7-pireye kızıp yorgan yakılmaz.
isminde ki türk ibaresinden başka türklük ibaresi göstermeyen kıbrıslılardan şaşırtmayan bir tepkidir. bu insanlar türkiye nin hamiliğinden, adada ki varlığından oldum olası rahatsızdır. rumların kesip biçmesini tercih edenler vardır. trafiği sağdan akar, ölçü ve tartı birimleri ingiliz sistemine göredir. tanınmayan bir devlet olduğu için kara paranın cennetidir. kumarhane ve tatilciler sayesinde, özellikle kumarbaz araplar sayesinde götleriyle birlikte kendileri de kalkınmıştır. sikmişim staratejik önemini falan, yavru vatanının ta amına koyim, yıllardır ülkenin sırtında kamburdur. bu adamlar türkiye den gelen mallara hayvan gibi gümrük vergisi uyguluyor. türkiye den bir araba motorsiklet götürün, bakın gümrükte neler oluyor. velhasıl kelam koy götüne gitsin. namkör adamlar.
barış kelebeği, hümanist kıbrıs türklerinin yaptığı bir eylem ise, bu eyleme şaşırılmamalı.
50.000 kişi toplanmış rahatlıkla tüm kıbrıs halkına genellenebilir. kktc'nin nüfusu kaç sanki.

en son, rumların dedelerinin gözünü oymasını kafasını kesmesini unutup küçük çapta barış mitingi yapmışlardı ki rum milliyetçilerinden dayak yemişlerdi. iyi de olmuştu.

çok değil yarım asır önce bunları rum domuzlarından tc destekli türk mukavemet teşkilatı en sonunda da tc kurtarmıştı. bırakınız o günleri unutsunlar, istediğini desinler. kendi kendine gelin güvey olup istediğini protesto edip istediğini kardeş bellesinler.
bırakıp, rumlarla başbaşa kalsınlar, oldum olası anlamam bu KKTC Yi kanayan bir uzuv oldu iyicene.

bundan da eksilenmek çok komik.
türkiye de yaşayıp türklere küfür eden yok mu?

tonla var.

türkleri sevmeyen yok mu?

başbakan lan adam.

bilmemkaç kişi toplanmış içlerinden birileri pankart açmış.

açar.

orospu çocukluğu parayla mı? hayır efendim; bedava.*
ayşe'yi tatile çıkararak kurtardığımız adamlar geçmişi ne de çabuk unutmuşlar.
lan benim izmir'lim, muş'lum, burdur'lum, ankara'lım çok mu mecburuz gelip 15 ay askerliğimizi o boktan ada'da yapmaya?
o askerlerin ordan çekildiği gün rum'ların sizi parçalayacağı gün olduğunu nasıl bilmezsiniz?
yediğiniz kaba pislemeyin.
kıbrıs'taki türk düşmanlığıyla türkiye'deki türk düşmanlığı arasında bir fark yoktur.

yakından bilen biri olarak söylüyorum: ikisinin de kökeninde "ingiliz yarraa" vardır.

ekleme: (bkz: yes be annem)
(bkz: kıprıs kıprıslılarındır)
pankarta bak.
lan çok mu meraklıyız biz senin o adanda askerliğimizi yapmaya. al adanı başına çal.
ama zaman gelecek rumlar bunlardan yine kan alacak. umarım bu kez de aynı şeyi tc yapar bunlara. herkes vatanını kendi savunsun demi ama.
tc destekli tmt'yi unutmuşlar, ayşe tatile çıksın parolasını unutmuşlar, gelip kıprıs kıprıslılarındır diye pankart açıyorlar.
biti kanlanınca ağasını tanımayan vefasızlar sizi. gün gelecek yine aynı duruma düşeceksiniz.
türkiyeye 60 km mesafede olan biyeri bırakacak halimiz yok. bırakınca onlara kalacaksa eyvallahta kalmayacak. sevmiyoruz diyene küsecek halimiz yok, misakı milli sınırlarımızı genişletme vakti o zaman.
O eylemdeki piyonların(zavallı insanların) babalarını, dedelerini kurtarırken şehit düşen mehmetçiklerin mezarlarında kemiklerini sızlatan talihsiz bir olaydır.
tüm kktc halkına mal edilmemesi gereken olaydır. rumlara yalakalık yapmaya çalışan akli dengesi bozuk insanların gerçekleştirdiği eylemdir.
bunları kıbrıs halkının temsilcisi olarak görmek büyük yanlış olur bizde olduğu gibi ordada ekmek yediği kaba pisleyenler var bunu unutmamak gerekir. bunların amacı rum ve avrupalı babalarının ekmeğine yağ sürmek
4 senedir kıbrısta yaşıyorum. 74 öncesini görenlerin bir kısmı ve türkiye göçmenleri haricinde Türkiye'yi seven askeri ya da öğrenciyi orda isteyen bir allah'ın kulu yok. halbuki k.k.t.c.'nin geçim kaynağı türkiye'den gelen yardımlar ve öğrenci-askerin yaptığı alışverişlerdir. sevmenin haricinde resmen zulmediyorlar. insan bazen öyle bir sinirleniyor ki keşke savaş çıksa da o bahaneyle yönetimi türkiye'ye bağlasalar beğenmeyen kıbrıslıları da girit'e falan gönderseler diyorum. bizim yanlışımız yok mu ? tabi var. 74 harekatından sonra adaya giden türkiye'liler, ülkemizde iş bulamayan bir dala tutunamayanlar. kıbrısta hapisane bile yokmuş 74ten önce. yine de türkiye'nin yaptığı yardımlarla ayakta duran bir ülke de türk'e bu kadar saygısızlık yapılması hadsizliktir. umarım devletimiz bir tokat atar bunlara. en azından orda yaşayan vatandaşlarının hakkını korumak için...
tüm memur maaşlarının türkiye cumhuriyeti halkından kıbrısa gittiğinin unutulması durumudur, şöye yapılabilir türkiyeden giden yardımları kesmek, bakalım bir aç ay sonra kıbrıs'da maaş alabilen memur kalıyormu görmek gerekir.
bazı andavalların egedeki 12 adaların alınmamasından dolayı habire ismet inönü yü suçlarken ondaki vizyonun yanından bile geçemeyeceklerini gösteren gelişmelerdir. eğer öyle bir şey olsaydı işte böyle hem sivrisinek gibi kanımızı emerler, hem de üstüne de vızıltılarıyla canımızı sıkarlardı.
şimdi ise şartlarımıza uymak zorunda kalan ve tir tir titreyen silahsız ve 3. ülkelerin giremediği adalar olması çok daha çıkarımıza uygun.
büyük ihtimal kürt lobisinin de parmağı olan olaylar bütünü.
zaten bu kürt kardeşlerimiz, takımlarımızın avrupa maçlarında pkk bayrağı açar, türkiye'ye soykırımcı der. rumlarla türk bayrağı yakar vs.

işte burada da görüldüğü gibi türkçe bir şekilde ''işgalci tc'' der.

en başta sinirlenmiş tüm kıbrıs türklerine mal etmiştim ama aklıma yukarıda bahsettiğim örnekler geldi.

açın gözlerini olayın türklerle alakası yok. türkiye vatandaşları ile alakası var. hatta kardeşim dediğiniz kişiler alakası var. anladınız umarım.
bu mitingi üç beş tane sendikacı falan düşünüp planlayıp uygulamamıştır.. bu mitingin planı ve desteği allah'a şükürler olsun ekmeğimizin suyumuzun askerimizin geldiği anavatanımızdan gelmiştir.
peki niye gelmiştir?
kıprıs rte için iktidara geldiği günden beri nedeninin çözemediğim bir şekilde baş belası olarak görülmüştür. bunun sebebinin yolladığı paralar olduğunu söyleyemeyiz çünkü türkiye devleti bize yolladığı paranın kat ve katını bizden almaktadır.
nasıl mı?
şöyle ki; kumarhanelerimizin tamamının işletilmesi görevi tc'li vatandaşların elindedir. binlerce tc vatandaşı kıprısta işlemekte, o mercedes kullanan taksicilerin %99'u türkiyeli kardeşlerimizdir. yani türkiye için kıprıs maddi açıdan sandığınız kadar da büyük bir külfete sahip değildir. rte bence burayı sırtında bir yük olarak görüyor çünkü bizim adamız türkiyenin akdeniz güvenliğini sağlıyor. bu da türkiyenin iyiliğinedir oysa başbakanınız yüce rte sizler için iyi olan hiçbirşeyi istemiyor.
peki bu miting planı tayyip bey trarafın dan neden yollanıldı ve uygulatıldı??
çünkü; kıprıs'ı türkiye kamuoyunun da kendisi gibi bir yük olduğuna inandırmak istiyor ve sizlerin tepkilerinden anladığım kadarıyla bunu başarmıştır...
peki bunu kı*ımdan mı uydurdum?
şurdan uydurdum;toplumsal varoluş mitingi türkiye medyasında yer bulurken ve türkiye'ye hakaret edildiği basss bas bağırılırken neden yine kıprıslı türklerin o mitingdeki pankartları hazırlayan merkeze karşı yaptığı eylem hiçbir türkiye medaysında yer almaadı?? çünkü; yaşasın liberalizm!!
(bkz: or çocukları)
lan tamam türkiye'yi istemiyorsunuz, ortadaki onca gerçekliği kabullenmeyip, sırf kendi çıkarları için sizi bir yeryüzü hapishanesine kapatan kirli rum siyasetine esir oluyorsunuz.
sanki sizi kendilerinden biri olarak görecekleri yalanına inanarak. tamam hepsine eyvallah ta, açtığınız o düşmanca pankartların ve zihinlerinizde ki o kirli düşüncelerin sebebi nedir.

yazık size ki, rauf denktaş gibi bir liderin bile kıymetini bilemediniz. ama orada giderek azalsa da hala gerçeklerin farkında olan kıbrıslılar var. türkiye desteğini kıbrıstan çekse olacakları bir düşünün bakalım, ama gerçeklerle yalan hayallerle değil.
bu kez bir gazete, kktc'nin türkiye'ye bağlanma ihtimali karşısında bu küfürü etmiş. kktc'deki sendikalardan da, bu rum yalakalığından da gına geldi artık.

http://www.radikal.com.tr...1080853&CategoryID=97
En sonunda elini eteğini çekeceksiniz o olacak yani..
kuzey "kıprıs" halkına yakisan bir küfür. bu kıprıs'lilar kadar bukalemun millet görmedim şu dünyada. kanı türk ama ruhu satılmış ve rum olunca demek böyle komplikasyonlar doguyor. rauf denktas gibi bir adamdan böyle bir halk; tencere kapak meselesi gibi birsey.