bugün

bak istanbul'a yerleşiyorsun o konuda endişen olmasın ama her yer olur marmara olmaz yani sen daha bilmiyorsun tabi nereden bileceksin ama marmara üniversite değil.adam gibi kampüsü bile yok.orada sosyalleşemezsin.şayet beni dinlemezsen birkaç aya yeni sosyopat yaşam formatına merhaba dediğinle kalırsın.
akıllı ol akıllı. *
hani o arkadaşların var ya seneye olmayacak. hani onlar için kavgaya girdiğin onların morali bozulunca dersi ektiğin. iyisi mi siktir et onlarla takılma.
hani ders çalışmayıp mesajlaştığın kız var ya onu da siktir et. hep aklında kalacak her zaman erkenden siktir et fazla bağlanmadan iyisi mi.
futbolu sakın bırakma. seni sikseler de bırakma. yok ben okuyacağım yok bunun garantisi yok falan deme. oyna futbolu. senin gibi yeteneklisi yok olm işte.
o ibneleri o göt herifleri dövüp ağızlarını burunlarını kırmazsan ben senin suratına sıçacağım!
hayatım boyunca dostum kalacak aynı okulu kazandık diye sevindiğin arkadaşına bu kadar güvenme nankör çıkacak.
hep ders calışma, haftada bi kez de olsa kuaföre git, bak sana hep Çirkin inek kiz gözüyle bakacaklar, heyy kime diyorum bak hala test cozuyo
onuru dinle ve bir oyun çıkarın sınıfla. yoksa o bunu hep hatırlatıp duracak.
öğütlerin nutuk atmak olarak görüldüğü yaş kapsamına girer. genellikle ebeveyn dinlenmez, sadece geçiştirilir. o yüzden öğüt verme işi yaştır. gençler anlaşmış bize laf düşmez gibi bir durum o yaş grubuna öğüt vermek.
bir yerlere 10 sene sonraki kendin için öğüt yaz lan, lazım oluyor.
- çok iyi gidiyorsun koçum, böyle devam et...
düzgün çalış lan.
Birak o elindeki bıçağı evlat, gercekten deymez.
- oğlum bak iyi puan aldın öss'den, yaz boğaziçi tarih'i sevdiğin, ilgi duyduğun alana yönel. hiç öyle iş bulamam diyerek kendine dert yapma, hangi bölümü okursan oku iş bulamayacaksın zaten.

- lan eşek üzme lan şu kızı, tamam daha ergenlikten tam çıkamadın, atarlısın, isyankarsın ama 7 ,8 sene sonra köpek gibi pişman olursun, sonra evlendiğini falan duyup, rakıyı haftada üç büyüğe, sigarayı günde üç pakete çıkarırsın. sağlığına yazık lan.

- sigara demişken, bırak oğlum şu sigarayı, daha paket bile almıyorsun zaten, ondan bundan otlanıyorsun, tekçi bakkal müdavimisin, hazır bu durumdayken bırak şunu.
dönüp ardıma baktığımda hayatımın her gününü etkileyecek yaşıma tam tamına 1 sene kalmıştı. bugün o liseli çocuğu görsem ona sadece şunu derdim.

bak dostum şuan 17 yaşındasın önümüzde ki sene çok acayip şeyler olucak buna hazırlıklı ol karışa çıkacak olaylara dikkatle yaklaş ve doğru kararlar ver eğer hata yaparsan ki yapacaksın hayatının içine edeceksin ama korkma yavaş yavaş toparlayacaksın ve sonrasında birgün herşey yeniden güzel olacak.
sevmediğin kıza umut verme piç.
Sonradan keşke diyeceğin şeyler yapma, adam gibi otur dersine çalış, arkadaşların seni kurtarmayacak sakın onlarla okulu asma, dersanede kulaklarını açabildiğin kadar aç ki sınavda apışıp kalma, aldığın test kitabını bitir maymun iştahıyla o bitmeden yanisine geçme.
hep böyle kal.
facebook acmasaydın iyiydi.
aynen devam et. tammam. hiç çalışma. mal herif.
o kafayı değiştir, o kafayı. kafayı. o.
verme sakın verme sakın sakın verme.
koru kendini sakın verme...
ne olursa olsun, o hava harp okulunu başvurunu yap.
Yapma lan kiz ilerde pisman olabilir.ya da sktir et yap gitsin.ver coskuyu,bak keyfine.kerata seni..
git sivilce tedavisi ol. Ergenliktir geçer diye bekleme.