bugün

tikky erkeklerin sıkça yaptığı olaydır. bu kişiler matematik dehası gibidirler. sanki 3 bilinmeyenli denklem çözerler. *
örnek;
tikkycan demin kafede bi kız gördüm. yüzü 10 üzerinden 8, göğüsler 10 üzerinden 7,5, kalçalar ise 10 üzerinden 9,75 *
ve bu kişiler hiç bir zaman tam puan vermezler. genellikle notları kıttır. *
100 üzerinden vermek daha mantıklıdır, daha spesifik yaklaşımlar getirebilir.
(bkz: ben)

abazayız. ama notumuz da kıttır. mesela ben bugüne kadar hiç bi' kıza 10 vermemişimdir. neden derseniz? abazayız ama daha kese kağıdını geçir devam et durumuna gelmedik. bizim de kendimize göre kriterlerimiz, ağırlığımız var icabında. şimdi kriterler ne derseniz. bi' kere kalp atıcak aga bu bir, ikinci olarak renkli gözlü, güzel götlü olacak ve son olarak erişilmez olmayacak çünkü kedi uzanamadığı ciğere iyi not vermezmiş.
vel hasıl kelam abazayız napalım sözlük bana karı bul lan allahsız.
100 üzerinden puan vermek çok zahmetli gelince onlar da 10 üzerinden veriyor. kimisi var 10 üzerinden buçuklu puan veriyorlar onlar da anlaşılması güç insanlar.
- du bakiym sen, du du du bi..
+ aa noluyo beyfendi ? siz de kimsiniz?
- gözleriniz çok hoş... 10 üzerinden 7..
+ efendim ?
- bu memişler ne böyle peki ? hmm harika.. 10 üzerinden 9.
+ aa ne diyosun be sapık ?
- dön bakiym bi.. dön, dön.
+ aaa bırak elimi sapık herif.. imdaat.
- döt de yerinde. 10 üzerinden 8.
+ imdaaaat.. polis yok mu..
- ispiyonculuk, 10 üzerinden 10..
5 üzerinden verilmesi durumunda çok hak yenebilecek hede.
bir ara bir kaç arkadaşla içinde bulunduğum grup. fiziğe bakmaksızın sadece yüz güzelliğine puan verirdik biz.
abaza bir erkeğin 10 puan vermesi muhtemeldir.
durum değerlendirmesi yapan insanlardır. *
istatistiği ve matematiği seven insanlardır. hayata algoritma şeklinde bakarlar.
icine juri kacmis insanlardir.
Birde pesteki futbolculara verilen puanlama sistemini kullananlar vardır.
(9-19-99*)

+abi kızın herşeyi 99*
-yok yaf baksana göğüs kontrolü iyi değil 85*
on üzerinde sıfır insanıdır.
duz insanlardir. verilebilecek 10 deger oldugundan kizlari basit bir gozle incelerler. ben 1000 uzerinden puanliyorum ve 1000 ayri yere bakma sansim oluyor; 10 uzerinden 9.78 vermektense 1000 uzerinden 978 verebiliyorum. ne guzel degil mieea?