bugün

Okumadan yazmak nedir? Bir insan okumalıdır ki yazacak bir şeyler oluşsun kafasında. Okumalıdır ki okuduğu şairlerden, yazarlardan esinlenerek kendine bir yol çizip yazabilsin.
Hayatı harlequin okuyarak geçen yazar beyanıdır. Yoksa kitapları yalayıp yutan adam kalkıp da boyle birşey demez.

Bu kadar kitap yazma heveslisi olmayın. Bi an önce adam akıllı klasikleri okuyun da g.tünüz tavana vursun.

Yoksa edebiyatın serdar ortaç'ı mı olmak istiyorsunuz?

ben ne sana taparım,ne seni ararım,ne trip atarım.
sen beni oyala ne omuz ovala;işime bakarım.
ben o nazı çekemem,günaha giremem,kötü söz edemem.
aşk bu kızılötesi, yaralı müzesi, hareket edemem.
Kardeş sen wattpad'i bir aç bakalım çocuklar neler yazıyor? Eğer bu dediğinden dönmezsen ben de hiçbir şey bilmiyorum.
Aklımda olan ve plana geçirmeyi düşündüğüm fikir .
(bkz: kitap yazmak)
herkes kitap okur kapasitesi doğrultusunda bir şeyler anlayabilir. ama çok az bir kesim yazarlık yapabilir. yazarlık yeteneği bambaşka nadir bulunan bir yetenektir. aksi taktirde editörlerin taşak geçme malzemesi olursunuz.
Herkes kitap yazamaz, ama herkes kitap okur.
o yüzden okumayı teşvik etmek daha akıllıca olur.
Okunmadıkdan sonra kitabı yazsan ne yazar ki.

diyeceğimiz başlık.
Sonuç (bkz: posta gazetesi sizden gelen şiirler)
kapasitesi olmadığı halde her işin altından kalkmaya yeltenen tembel bir toplumda yapılmaması gereken şey.
sakın yapmayın durdurun başlıgı kaldirin çabuk.

ortada hikayeleri birlestirip hic bir mantigi olmayan caya simide kitap yazan adam dolu birde siz gaza getirmeyin biri elif gibi sevsin biri fadime gibi sonra zamanimiz çöp oluyor.
Zaten herkez yazıyor bu ülkede herkes edebiyatçı yazar şair düşünür.. Modern dünyanın bir oyunu herşeyi yapabilir bir hale sokup hiç bir şey yapmamalarını sağlamak. Tüketici bir toplum istiyor sistem. Ve sen burada üretiyor gibi görünsende tüketiyorsun. Ömrünü şevkini yeteneğini.. Kitap yazmak düşünce yetenek ve birikim gerektirir. Birikim ise sosyal medyada paylaşılan parağraf ve özlü sözlerden edinilmez. Sistematik Düşünce zordur en zorudur.Ve yetenek tanrı Vergisidir. Velhasıl Had bilmek gerekmekte.tutupda bahsettiğim yetiler olmadan Kitap yazacağını düşünmek ve Teşvik etmek en amiyane tabirle ahmaklık.
Acemi yazarlarında kitap basması artık çok kolay. Eskiden kitap basıldığında binlerce bastırmak ve bu kitapların maliyetlerini karşılamak zorunda idik. Ancak dijital baskının gelişmesi ile düşük adet ve maliyetlerde kitap basılabilmektedir. Hatta bu kitaplara ISBN ve Bandrolde alınabilmektedir. Kitap bastırmak diyerek googleda arama yapıldığında bir sürü firma karşımıza çıkmakta. ilk bir kaç tanesi;

200 TL'ye kitap basıp, ISBN ve bandrol almak mümkün
doğrudur.
sonuçta kitap okumak başkasının ürettiği bilgi ve kültürü almaktır.
halk ve topluluk bazında bakınca başka kültürlerin boyunduruğu altına girmeye zemin hazırlar.
ayrıca bilgi üretmek özgürlüktür. her anlamda. bilgi üretmeyen toplumlar başkalarının boyunduruğu altındadır.
okumadan nasıl kitap yazılacağı anlatılırsa kabul. şurda bile iki satır yazmak az da olsa birikim istiyorken kitap yazabilmek için gerekli donanımı düşünün. kitap yazmak ciddi iş. mümkünse herkes yeltenmesin.