bugün

görgüsüzlerin ön safını tutan kirli adamdır. yahu adam hiç mi iman yok sende temizlikten gelen?

bu bayram her bayram olduğu gibi kendi lüks camim olan cool adam camisine bayram namazı kılmaya gittim. bizim cami elit olduğundan hep elit insanlar geliyor azizim, çıkışta starbucks falan var avluda oralara oturup muhabbet ediyor mümin kardeşlerimiz. neyse bu gün yine en önde durmuş bayram namazımı kılıyorum tam arkama kirli üstlü ter kokan bir adam geldi. yahu bayram günü bile böyle camiye gelinir mi? hele elit bir camiye? derhal adamı dışarı çıkarıp yandaki normal camiye gönderdim. ne yani? iki rekat namaz kılmaya gelen kardeşlerimi rahatsız etmeye ne hakkı var değil mi?
elit imam- ayy inanmıyorum bu koku da ne? oh my god.
kokak adam - anaa hoca gavur çıktı.
elit imam- tövbe de zındık!
cool adam- bir dakika hocam, şimdi onun dolarına koyacağım.
kokak adam- cool adam!
cool adam- ben ya.
elit imam- coolcuğum canım at şunu da namazımızı kılalım daha maniküre gideceğim.
cool adam- derhal hocam!
elit imam- hoca camide ayol =)
temizlik imandan gelir lafzının, en az dış temizlik kadar iç temizlikten geldiğini de bilmek ve yaşamak gerekmektedir. cool olmayı maharet zanneden bünyeden dökülen laflar. ben sana cool olamazsın demedim adam olamazsın dedim.
Temizlik imandan gelir sözünü hiç duymamış duymak istememiş pis insandır.veya ayakkabı çalmak içinde gelmiş olabilir.mümkün.