bugün

matematikten bile zor olan ders aq.
bu dersi müfredata koyanın...zor olan bir lise dersi.
Çalışmaya oturana kadar iğrenç, çalışmaya başlayınca zevkli gelmeye başlayan ders.
Haftada 14 saat gördüğüm allah'ın cezası ders.
sozlukdaslarima elimden geldigince yardim edebilecegim , dunyanin en zevkli bilim dalidir.
Üniversitede bölüm diye okutulan bir alan bu bölüm eger orta avrupada ozellile almanyadaki bir uni.de okutulsa muthis is imkani ve Envanteri olan bir alan... ilac piyasası ünlü firmalarla güçlü bizde abdi ibrahim selcuk ecza varken onlarda bunlarin 3 kati saylam piyasa var...
yani diyecegim bosa dirsek curutmeyin bu bolumde eninde sonunda sabuncu oluyor bu bölümü bitiren kolonya yapıyor arada. Üzücü detaylar.
sayısal öğrencisi olmama rağmen en sevmediğim dersdir kimyası iyi olan arkadaşlar posta kutumu renklendirebilir.
Zor bi derstir döşeme sorular çıkar.
Kolaysa niye geçemiyorum küfüretmeyeceğim dersi.
Geçemediğim derstir. Kolay falan değildir yani benim gibi son gün çalışıyorsanız kolay değildir.
lisede sevdiğim derslerden biriydi organik kimyayla tanışana kadar.
temelleri asırlar önce simya ile atılan bilim dalı. tıpkı bir zamanlar temelleri astroloji ile atılan astronomi gibi. ikisinin de özünde insanın saf merak duygusu yatar. kimya ve astronomi ne kadar bilimsel ise, simya ve astroloji de o kadar bilimsel yöntemlerden uzak terimlerdir. ancak ilk kıvılcımı başlatan da bu bilimsellikten uzak ve safi meraka dayalı girişimler olmuştur.
Fizik kadar hoş olmasada biyolojiden daha iyidir.
Lise birden beri karşılaşmadığım bilim dalıdır. Mol konusunu her zaman eğlenceli bulmuşumdur.
(bkz: şaka maka sekiz sene olmuş)
Mühendisi olduğum bilim.
Simyacı.
walter white dan sonra bakış açım değişti kimyaya hem en güzel hem en tehlikeli şey aslında.
görsel
Kimya her seydir.
ygs kimya adamdır. toplam 9 konu lan ne kadar tatlı değil mi.
Deney bilimi. Evet.
Fizik 1 ve 2yi yerim. En azından sevilesi, saygı duyulası, anlaşılası dersler. Ama gel gör ki kimya1 ve kimya 2den nefret ediyorum. Lanetsiniz olm siz. Umarım bir an önce geçerim, hayatımdan defolup gidersiniz.

EDiT: GEÇTiM.
Evet, o kim ya.
geçmişte sık sık uzunca problemlerin sorulduğu fakat günümüzde daha çok sözel ve teorik açıdan ilerlemeye konulmuş

molekülleri inceleyen bilim dalı, ders.
Saçma saçma konuşmayın, kimya1 ve kimya 2 çok zevkli derslerdir. insanı hayata bağlar, mutlu eder.

Kimya fiziğe göre basittir de. Öğrenir geçersiniz ne güzel.
zor olduğu kadar populer bir ders bir alanı değildir. hakettiği değeri görmüyor türkiyede. kimya okuyanlar kimyagerliğe yönelmek yerine hep öğretmenliğe yöneliyor çünkü garanti para ve rahat.
10 yıldır dersini görrüm böyle boş bi ders görmedim. biyolojiyle fizik arasında kalmış sikim sokum götüm bir derstir.
insanı okumaktan soğutur siker atar. hele de yarak gibi bi hoca varsa tam sikilirsiniz...