bugün

bugün akp hükümeti icraatlarını eleştirirken aldığım bir özel mesajdır. bu yazıyı yazan arkadaşı ve onun gibi düşünen yozlazmış vicdanlıları allah a havale ediyorum.
bu ülkede 2011 yılının ocak ayında samsun da kübra bebek açlıktan öldü. bu annesi ve babası hariç herkesin ayıbıdır. en başta da devletin ayıbıdır.devlet bu aileye yardım elini uzatmış olsaydı 2,5 aylık kübra bebek bugün 27 aylık bir kız çocuğu olacaktı. her ne kadar klişe gibi gözükse bile bu ölüm akp hükümeti döneminde gerçekleşti.

"kim açlıktan öldü son zamanlarda ben hiç duymadım"

neresinden tutsan elinde kalır bu cümlenin.

1. hiç duymadın dostum. evet. zira senin biat ettiğin hükümetin bazen baskıladığı bazense sırtını sıvazladığı medya sana bunları asla duyurmuyor. ve sen başını devekuşu misali kuma gömüyorsun.

medya magazin ve futbol pompalarken, 70 senelik devletin geleneği döneminde bu milletin alınteriyle üretilmiş olan herşey yandaşlara, yabancılara üç otuz paraya peşkeş çekiliyor. ve sen bunları da duymuyorsun dostum.

sen sadece onların görmeni istediğin şeyleri görüyorsun ve ötesini merak bile etmiyorsun. cehalet mutluluktur, evet, ama anlık mutluluktur. uzun vadede at gözlüklerini atmak ihtiyacı hissettiğinde çepe çevre sarılmış olduğunu anlayacaksın, ama göt elden çoktan gitmiş olacak.

2. son zamanlarda öyle mi? yani bundan sadece 2 sene önce 2,5 aylık bir bebek açlıktan ölmüş ancak ondan sonra başkası ölmemiş. öldüyse de sen duymamışsın.

son zamanlarda? bir insanın açlıktan ölmesini kabullenebilmen için üzerinden ne kadar zaman geçmesi gerekiyor? söyle de bilelim. 2 sene olmadığı belli. 1,5 yıl? 1 yıl? 6 ay? ne kadar arkadaşım? çetele tutacağız daha, söyle.

son zamanlarda ha? balık hafızanı tazelememe izin ver. 2 sene önce de bu hükümet iktidardaydı. bu başbakan atıp tutuyordu. bir hükümetin, bir başbakanın yaptıklarından veya yapmadıklarından sorumlu tutulması için geçecek süre nedir? 1 yıl? 4 ay? söyle arkadaşım. genç nesilleri aydınlat.

3. açlıktan ölmek? somali mi burası uganda mı? muz cumhuriyeti mi ananas cumhuriyeti mi? türkiye burası türkiye. yüz çeviriyorsunuz ama, kökler orta asya dan geliyor, yüzlerce sene öncesinden. arap bedevi gibi yağmacı değiliz biz. siz arap yalakalığı nedeniyle terkettiğiniz türk kimliğinizle utanç duyuyorsunuz ama, 2002 senesine kadar bu milletin ürettiği ve inşaa ettiği her şeyi sata sata ekonomiyi ayakta tuttunuz. dünyanın bilmem kaçıncı büyük ekonomisiydi hani? ihracatı patlatmıştık? sana bir haberim var, altın ihracatıymış o, yani götümüzde patlamış o ihracat. madem ekonomik veriler bu kadar iyi, o zaman açlıktan ölmek ne demek? sene olmuş 2014. somali değil burası.

biat ettiğiniz sürece, yalakalığa devam ettiğiniz sürece, kıbleye değil akp ye secde ettiğiniz sürece mahşer günü hem kübra bebeğin, hem benim, hem de bu yönde düşünenlerin iki eli yakanızda olacak. adaletten ve insandan korkunuz yok anladık, allah tan da mı korkunuz yok? olsun dostum olsun. zira allah ın bütün özelliklerini bünyesinde topladığınızı iddaa ettiğiniz bu adam yüzünden, bu söylem yüzünden kurban olduğum allah ın bütün laneti üzerinize olacak.

"kim açlıktan öldü son zamanlarda ben hiç duymadım" ha? yazıklar olsun. yıkıl gafil!
2001 krizini yaşamamış tiplerin anlamadığı hezeyan. allah bizi o tiplerin eline bırakmasın inşallah bir daha.
türkiye için utanç vericidir. a dan z ye herkes dahil.
doğru sözdür. Akpnin suçu mu o bebeğin ölmesi. Ülkemizde bu kadar fakirlik yok. Eskisine göre de azalmıştır.
bir de kimsenin duymadığı bilmediği bazı haberleri, hükümetin sorunlarını bu arkadaşlar nerden öğreniyorlar kaynak nedir merak ederim.
mantığını kullanaraksa eğer akp hükümetinin ülkeye katkıları çok fazladır. Onlara göre yok tabi ama akp döneminde ülkenin ekonomik olarak kalkındığını daha güçlü bir ülke durumuna geldiğini tüm dünya gördü bence.
ciddi ciddi ülkenin kalkındığını zanneden gerzekleri bize gösteren cümle. akp döneminde kimlerin kalkındığını bilmesek inanacağız. siz gidin de kendinizi biraz tıraş edin göt kılları. fazla uzadınız