bugün

Tevfik Fikret ne demiş:
-"Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!"
makarna pilav ekmek bu üçlü ile kilo alırsın kesinlikle.
Kalori fazlası oluşturmanız lazım. Bir deneyin bence.
bi 5 kg falan almam lazım. önerilerinizi bekliyorum.
Bir dilek.

Çok amin çok.
boy 1.85 kilo 70 10 kg almam lazım nasıl alabilirm.
Günde 3 ana öğün olmak üzere 5-6 öğün yemek gerekiyor.
Kahvaltıyı kaçırmamak önemli ve ara öğünlerde kalorisi yüksek kuruyemişleri, kuru meyveleri tercih edebilirsiniz.
Herşeyden önce endokrinoloji ya da dahiliye gidin hormon ve vitaminlerinizi ölçtürün. Kilo alamayanların yakındığı durum metabolizma hızının fazla olmasıdır. Bu da ilaçlarla rahat şekilde çözülebiliyor. Diğer konu iştahsızlık, onun içinde balık yağı hapı öneririm. iştah açmada gördüğüm en yararlı takviyelerden birisi.
Testleri yaptırdıktan sonra eğer hastalığınız yoksa diyetisyene gidin. Çok ağır liste yapmamasını isteyin. Genelde pahalı ve yeni başlayanlar için uygulaması zor liste veriyor diyetisyenler.
Ben kendi imkânlarımla 3-4 haftada 7 kilo aldım. Başta çok zor gözüyle bakıyoruz. Ama Azimli ve kararlı olunca istediği herşeyi yapabiliyor insan kendimde ve çevremde gördüm örneklerini.
Hamburger ye kola iç. Bol bol bunu yap sonra zannet ki kilo alıp güzel görüneceğim. Yok böyle birşey. Sağlıklı kilo almanın yolu bol karbonhidratlı, biraz proteinli bir diyet uygulamak. Yanında da tabi ki spor yapmak. Düzenli bir iştahsızlık söz konusu ise ya midende problem vardır ya da psikolojik bazı faktörler söz konusudur. Mideden kaynaklı bir problem söz konusu ise bir endoskopi yapılarak ardından verilecek ilaçları kullanmak lazım. Psikolojik ise kötü bir durum. Yaklaşık 1 yıl önce 58 kilo olan ben bu dediklerimi yaparak 72 kiloya ulaştım. ilaçsız, saçma sapan toz kullanmadan çok rahat kilo alabilirsiniz. Vermek mesele...
Valla çok isterim ama bir türlü kilo alamıyorum.
bak sizi sikerim.
En çok merak ettiğin insan profilidir. Düşünürüm bir insan nasıl kilo alamaz diye.
Sabah kahvaltılarında bala kaymağa abanmaları, eti sebzeyi sofradan eksik etmemeleri ve spor yapıp kas hacimlerini artırmaları sanırım işe yarayacaktır. Ara öğünlerle desteklenmesi gereken bir beslenme programı ile "kilo vermek istiyorum" moduna bile geçebilirler.
ağzına bir vurucam şimdi... kilo veremeyen kızlarımız varken böyle denir mi.
Enerjisi yüksek gıdalar tüketilmeli özellikle sabah ve oğlen ogunleri önemli sabah 5 yumurta beyazı 2 dilim ekmek 1 patates 1 saat sora 1 avucfındık ve kuru uzum sonra oğlen oğunu protein ve carb. Kan sekerini yükselten fiziksel aktiviteler ve en önemlisi protein carb dengesi. Bazıları yiorum yiorum kilo alamuyorum der sorarsın kahvaltıda ne yedin nutella ekmek. Olmaz cnm nerde bunun proteini tabi zayıflarsın cunku kaslar beslenemiyor istersen sabah 2 kilo baklava ye faydasız.
Günlük ihtiyacını karşılayan kaloriden fazla yersen kilo almaya başlarsın. Öncelikle günlük kalori ihtiyacınızı hesaplamanız gerek. Daha sonra yiyecekler günlük kalori ihtiyacınızdan fazla olmalı.
Ye, sıçma.
Sinirlendiren beyan.
olay yeterince kalori almamaktır. normal insanlara günlük 2000-2500 kalori yetiyorken bu tür insanları -mesela ben- 3500 kesmez. ne kadar çok yemek yense de bu kadar kalori almanın insan için zor olmasından mütevellit kilo alınamamaktadır. ektomorf vücuda sahipseniz zaten yağ alamazsınız boşuna uğraşmayın. yapılacak tek şey hayvan gibi yiyip spor yaparak kas yapmak.
fazla kilolarımı uygun fiyata verebilirim.
Almayın.
Bol bol ye ve sıçma. (Niye eksiliyorsunuz ki yahu dogruyu soyluyorum. Metabolizma hizliysa bosaltim da hizli olur. Metabolizmayi yavaslatmak bosaltim yapmanizin azalmasina yol acar. Duz mantik yani allah allah.)
Ayni sorun bende de var. Sigarayi birakmak lazim önce.
ekmeğin arasına makarna koy.
kesinlikle ve kesinlikle öğün atlama.
evinde her daim snickers tarzı atıştırmalıklar bulundur, ama bunları da öğün niyetine değil, öğün aralarında ye. misal gece acıkması mı gedi. yemeğini söyle, sonra bir de üste bu atıştırmalığı ye.

aslında çok kompleks bir yanı yok bu işin, günde 3k ve üzeri kalori almaya çalış. ne de olsa hemen hemen yediğimiz her şeyin kalori cinsinden besin değerleri belli. gerisi bakkal hesabı.

unutma, günde en az 3000, hatta 3500 kalori. yapabiliyorsan 4000. eğer iştah açıcı bir şeylere ihtiyacın varsa da dene. özellikle keçiboynuzu pekmezi iştah açmak için birebirdir.

ha bir de, kilo aldırıcı besin takviyeleri, ilaç vs ne varsa uzak durun. hepsi de para tuzağıdır.
Günde 5-6 öğün yemelisin.
Protein ve karbonhidratlari günlük hayatinda artilmalisin.
Spor yapmalisin. Sağlikli kilo alabilmek için.
Gece 1 de 1 ekmek tost yemeli.