bugün

kilo aldırmayan yararlı yemesi zevkli olan yiyecektir. markete girdiğimde paramla rezil yapan $eydir. arkada$ karnım aç, kilo almak istemiyorum, zararsız, tatı mukemmel bi' $ey yok yani.
sanırım olmayan yiyecektir.
(bkz: beyaz leblebi)
(bkz: yarrak afedersin) *
lanet olsun ki yok öyle bir şey. inanın olsa bilirdim kesin bilirdim. *
(bkz: 404 not found)

yararlı birşeyin genellikle tadı kötüdür yemesi zevkli değildir
zararlı olanların ise yemesi zevklidir iki özelliğinde bir arada olduğu bir yiyecek ne gördüm ne de duydum.*
kivi.
kuru meyve çeşitler. kuru elma, kuru erik.. çok ta masum değiller ama olsun yemesi çok zevkli.
ızgara balık, ızgara kırmızı et, ızgara tavuk ekmek tüketilmediği sürece boku çıkarılana kadar yenilebilir.
iskender,kaşarlı köfte,edirne ciğeri,kanat,zeytinyağlı sarma,kebap türevleri ...*****
tarhana çorbası. Az önce iki tabak ekmeksiz içtim ve doydum. *
(bkz: kereviz)
(bkz: Bakkal peyniri)
(bkz: çay)

(bkz: çay erdal bakkal da içilir)
(bkz: Fındık)
(bkz: Ceviz)

yemesi zevkli olup da başka bir getirisi olmayan yiyecek ;

(bkz: çekirdek) yada (bkz: çiğdem)
bol kızgın tereyağlı ve daha da bol sıcacık mis kokulu domates sosu ile çıtır çıtır olmasına rağmen tereyağı ve sos sebebiyle avuç içinin baş parmağına bağlandığı şişkin yumuşaklığın kivamında erimek üzere olan ekmeği ile kıymadan yaprak dönerli iskenderdir. asla kilo yapmaz. kat'iyen. denendi, onaylandı. hayır, ben hep obezdim.
Yağsız şekilde yapılan patlamış mısır kilo aldırmamanın yanında kilo bile verdirir.
Meyvedir. Yaban mersini en sevdiğim.
Aklıma bir şey geliyor ama. *
Öyle birşey olduğunu zannetmiyorum.
Salatalik.
(bkz: semizotu salatası)
görsel
görsel
Yağsız patlamış mısır. Tuz da dökmezseniz ödem yapmasının önüne geçmiş olursunuz. O zaman da çok yavan oluyor derseniz sevdiğiniz baharatlardan serpebilirsiniz, afiyet olsun.