bugün

her yörenin bizim dediği ama ilk sahibin kim olduğu bilinmeyen, görüntüsü berbat yemek.
samsın geleneksel yemeği. Tavuklu tereyağlı ohh miss.
Seveni çok sever, sevmeyeni nefret eder. arası yok.
Köyü özleten yiyecek. Şöyle mis gibi tereyağlı ve tavuklu olsa da yesek denilendir.
Kusmuğa benzeyen yiyecek. Nasıl yiyorlar ya. Evet.
senin canını yerim. içine kattıkları et cinsine göre tadında değişmeler olsa dahi, en güzeli kaz eti ve kuzu etiyle yapılandır. mükemmeldir. salçalı yemekleri seviyor olmamla alakasız olarak, üzerine dökülen o tereyağı ve salça yalnız başına hoş durmuyor. olsa da yesek.
mükemmel bir şeydi antalya yöresinde hemen hemen her türlü yemek organizasyonunda yapılırdı.

mekanlarda bulmak çok zor ama. kozyatağında hiç bir ev yemeği yapan mekanda bulamadım.

bir gün alıcam malzemeleri kendim denicem.
keşkekçinin keşkeklenmiş keşkek kepçesi.
Uşak’da bir arkadaşımla yemiştik ve süper ötesi bir lezzeti vardı.. istanbul’da favori neresi ??
Bence özel bir yemek.
deri önlüğümü giyip evde yapmaya bayıldığım bi diğer şahane yemek.

ama favorim, acur turşusu.
Tavuklu olani daha guzeldir. Uzerine tereyagi kirmizi biber dostlugu yanina da nohutlu pirinc pilavi ve ayran. Bunu bana getirene vurdururum bile.
kusmuğa benziyor. allah affetsin.
Balıkesir de yediğim bulgurdan yapılan hafif sıvımsı bir yemek çeşidi. Yapılırsa gerçek tereyağından güzel oluyor.
Merzifon’un haşhaşlı çöreği, baklalı dolmasıyla birlikte en meşhur yemeğidir. Ciddi anlamda ödüllü keşkekleri vardır. iki yıldır merzifon’da görev yapıyorum ve daha öncesinde ordu ve giresun’ ait keşkekleri yemiştim ama onlar keşkek falan değilmiş onu anladım.
Dışarıdan gelmiş biri olarak insanları hayret ettirecek derecede tükettiğim yemektir.
Merzifon’a yolunuz düşerse kör rumi’de yemeden geçmeyin.
Bu lezzeti bilen duyan tadan kimse kaldı mı diye düşüne dururken başlığını görmek hayrete düşürdü.

Her yörede yapılmamakla birlikte yapan her yörenin de kendi yöresel lezzeti sanıp sahiplendiği bir yemek ve en önemlisi de köy düğünlerinin vazgeçilmezi.
Görüntüsü bile iğrenç duruyor. Evet.
Görüntü itibariyle pek sevilmeyen ancak tadı çok güzel olan yemek. Çanakkale yöresinde düğünlerin vazgeçilmezidir. Yazın düğün sezonunun açılmasıyla birlikte bol bol yenebilir.
Yahninin kankasidir. Mersin, antalya, mugla gibi yoruklerin bol bulundugu yerlerde çokça yapılır.
soğuduktan sonra bir daha eski tadına ulaşılamayan, yapması son derece basit bir yemek.
Biraz zahmetli ama lezzetli yemek.
Tavuklu olanı rezalet olan yöresel bir yemek çeşidi. Ulan şu tavuğu herşeye koymayın la!!!!

Bol etli ve bol soslu olanı makbuldür. Yerinde yemek gerekir.
Düğünlerde, mevlütlerde sofraların baş tacı geleneksel bir yemek.

Offf bir koca tabak babadağ keşkeğini indiririm hiç acımam, diyet miyet tanımam.
Ege düğünlerinin vazgeçilmez yemeğidir.
görsel
Merzifon'da bayram sabahlarının vazgeçilmezi olan yine merzifon'a tescilli olan burgurlu, dana etli, fırında pişen çok lezzetli yemek.

Ege'de, hatay'da orada burada da yapılıyormuş, gurur duyarız lakin bu yemek merzifon'a ait bir yemektir sakın sahiplenmeyin zaten gurur duyacağımız elimizde avucumuzda pek bir şey yok buna göz dikerseniz pis silirleniriz.