bugün

insanı dumura uğratıp, üzüntüye boğup, bazen de kızdıran sahnelerdir. örneğin:

-aile şerefi filminde geçen, münir özkul'un dayak yeme sahnesinden sonra adile naşit'e sarılıp 'bunca yıl sonra senin yanında dayak yemek çok ağırıma gidiyo' dediği sahneyi izlerken bildiğin kalbim titriyo be sözlük...
v'nin öldüğü sahnedir.üzer insanı.
Terminator 2 filminde, Arnold abimizin zincire tek eliyle tutunup lavların içine doğru yavaş yavaş indiğini her gördüğümde kahroluyorum, ağlamaklı oluyorum.
Kingdom of heaven da cüzzamli kralin öldügü sahne. Nedense hep icim parcalanmistir.
Film sahnesi değilde sigarayla ilgili kamu spotları vardır, keşke izlemeseydim denilen. Mide bulandırır.
incir reçeli final sahnesidir.
şeytan çarpması filmi- ahır sahnesi.
yeşil yol filmindeki zenci daykonun idama götürülüşü.
last dance in paris- tereyağ sahnesi
ağır roman- pislik herifin güzelim ata kayma sahnesi...
travmalarımdır..
the stoning of soraya m filmindeki recm sahnesi. beynime kazındı.
kız kardeşimin hikayesi filminde kızın annesinin saçlarını kazıdığı sahne .
1- Sirpski filminde yaslı dissiz kadının sahnesi (izleyen bilir)

2- Umut filminin final sahnesi. Hüngür hüngür aglatır.
kapıdaki düşman filminin tam ortaların savaşında tam ortasında askerlerin yattığı koğuşda başrol oyuncumuz kızı millet uyurken bir güzel hallediyor filmin bütün akışının içine sıçıyor.
obi wan kenobi ile anakin skywalker'ın düello sahneleri ve sonrasını ne kadar sevsemde izleyemem. üstüne obi wan'ın anakin i uyarıp ardından doğramasından sonra ki şu repliği adamın canını acıtır.

--spoiler--
You were the the chosen one! it was said that you would destroy the sith, Not join them! bring balance to the force, not leave it in darkness..
--spoiler--

(bkz: star wars episode iii revenge of the sith)
--spoiler--
Robb Stark'ın ölümü..Allah belanı versin george martin
--spoiler--

film değil ama neyse...
hayat sevince güzel filminde ayşe'nin katıldığı partide gayet modern, pop vs. Müzik çalarken ayşe'nin "davulcu gardaş, geglik türküsünü biliyon mu?" lafı üzerine aniden davulcu bir gardaşın bu türküyü çalması. (kimse de demiyor ki davulcunun ne işi var bu sosyete partisinde) Ve ayşe'nin beni benden alan cilveli dansı...

Depresyona girdim, kendime gelemedim sözlük.
çocuk oyunu adlı filmdeki oyuncak bebeğin dolaptan çıkıp kadının üstünü başını yırtması. amk bebek çocuğu kadını linç etmişti. pii.
Pulp fiction. Zenci şişman adama tecavüz sahnesi. O neydi lan öyle. Homofobik bi insan değilim ama iğrençti harbiden. Naptın sen tarantino.
Hayır o adam nasıl kabul etmiş o sahneyi oynamayı. Herif hayvan gibi bi şey bide.
Ah uh sesleri gelince işkence yapıyolar sandıydım ben.
Ghajini filminde Kalpana'nın ölümü ve Sanjay Singhania'nın kafasına demirle vurulan sahnedir.

http://www.youtube.com/watch?v=KyDeXRwy4T8

Not : Videoyu izleyin. Şarkı filmde bulunmamaktadır. Ama güzeldir.
leon'un öldüğü sahnedir.
Cennetin krallığında güzel kızımızın küçük çocuğu kulağından değişik bişey dökerek öldürdüğü sahnedir. içim parçalanmıştı la.
bir sırp filmindeki bebeğe tecavüz sahnesi olabilir.
fight club'da binaların patladığı "sekans". gitmeyeydin be taylır. sevmiştik seni.
genel olarak korku filmlerinde karşı karşıya kaldığımız olay (bkz: keşke izlemeseydim rüyama giricek)
70li yılların ilk türk korku filmi şeytan'daki o meşhur yatak zıplatma sahnesi. annesi kızının üstünde falan. ibretlik.