bugün

yeni karma değerim(miş). efendim ayıp oluyor ama kestane mestane.
Guzel gercekten. 2007de yemistim o pek guzel degildi ama az once yedim mesela o iyiydi. Surekli tuketilebilecek bir yiyecek degil ama.
Kafkas der ve susarim...
nam-i diyar am tatlisi.
uludağ sözlük sağ olsun gece gece canımın çektiği tatlı. karmama baktığımda bir de ne göreyim kestane şekeri yazıyor. bu saatte yapılır mı be sözlük?
Bir uludağ sözlük karması.
Gece gece bakılmaması gereken karmadır aynı zamanda. Ya hayır sabah görsem nolcaktı ki. Allahın dağında yaşıyorum şu anda. nolur yemek sepetinde kestane şekeri olsun.
Bir kutu kestane sekeri butun kirginligi bitirip halledebilir, Bursa ya ozgu sekerlememiz.
Sözlükteki karmalardan biridir. Şu saatte o karmayı görmemle aklıma düşmüş güzel şeydir.
şu an olsa da yesek tatlısıdır. *
Gece gece yapilir mi bu be tatlisidir.
En iyisini kafkasın yaptigi efsane tatlı.
Kafkasların kestane şekeri.. Şüphesiz bursa da yiyormuş gibi bir lezzet verir.
okunup idrak edildiği andan itibaren "olsa da çok fena yesek yaa" tatlısı olmuştur. saat dolayısıyla ulaşılamaz oluşunun bunda payı büyüktür.

formata da uyalım: " yapımında kullanılan kestanelerin çoğunluğu aydın da üretilen ancak bursa dan meşhur olmuş bir mevye tatlısıdır. zamanla yıllara ayak uydurup çikolatalısı, hayvanlı mayvanlı şekil verilmiş hali vs. üretilmiştir."
bursada yaşayan biri olarak söyleyebilirim ki, fiyat-performans açısından en iyisi kınalıkar' ındır. kafkas iyidir,hoştur ama doyarak yemek, sevdiğiniz insanlara göt kadar kutu ile götürmiyim ayıp olmasın niyetindeyseniz kafkastan bir servet ödeyerek çıkma ihtimaliniz yüksektir. şahsi kanaatim, iyidir, hoştur ama abartılan tatlıdır. pahalı olmasının nedeni yapılmasındaki zahmetinden gelir.
fevkaladenin de fevkinde olan tatlıdır.

dünyanın en güzel tatlısıdır.

güzel bursa'mızın bağrından çıkıp türkiye'ye yayılan tatlıdır.

tadının muhteşemliği kadar da pahalı olan tatlıdır, büyük bir topluluğa götürmeye kalkışmayın iflas edersiniz.
lezzetine doyum olmayan, seribbra tarafından sözü verilen.
çok yenildiğinde boğazda yanma yapan tatlı. ben 1 kilo alıp yediğimi bilirim lan. ama kafkas dan aldık bak.
Bu enfes şekerlemeyi sevmeyen adamın tat alma reseptörleri iflas etmiş demektir.

Gece gece görünce insanın çükünü şişirir.
Şehir dışında yaşayan bir bursaliysaniz her memleket dönüşünüzde insanların sizden beklediği şeydir. Ekonominizi çökertmede önemli etkenlerden biri olabilir.
alındığı zaman hemen biter ve insanı şeker komasına sokar.
çikolatalısına ölünür.
Bursa terminalinden geçerken almadan duramadığım tatlıdır.
lezzetinden çok , yararlı olduğunu düşündüren tatlı çeşidi
Bursada okurken dahi merak etmediğim, mantıksız bir tatlı gibi gelen yiyecek. Bir diğeri ,
(bkz: kabak tatlısı).
Takılıp kaldığım karma şeysi. Sürekli "kestane" "kestane"...olmuyor zall akla başka şeyler geliyor.*
güncel Önemli Başlıklar