kendince haklı insandır. mesela zekiyse, zenginse, yakışıklıysa ya da bilimum özellikli ve donanımlı bir insansa kesinlikle haklıdır. bu davranışı yapmaya da hakkı vardır.

aptal, fakir ve çirkin çoğunluk tarafından kıskanılır ve hor görülür bu insanlar. biraz hoşgörülü ol pis aptal seni. değil mi ama...
Kokar bunlar. Ya çok parfüm sıkmıstır ya da hiç sıkmamıstır ordan anlayabilirsiniz.
Sandıkları gibilerdir.
öyledir, boktur.
Tuvalete atlamali, uzerine sifon cekilmeli.
çoktur.
(bkz: bok olmanın iyi bir şey olması)
(bkz: bok olmakla gurur duyan insan)
(bkz: bir bok olmayıp utanan insan)

"bir bok olmak" komik deyim lan.
bazıları gerçekten de sandıkları gibi olan insanlardır.
kendini üstün gören insandır. üstünlük ancak erdem, bilgelik ve olgunluk konularında olursa anlamlıdır. bunun dışındaki üstünlük savaşları boştur. herkesden daha erdemli, bilge yada olgun olan kişi de mütevazi olacağından, kendini bir bok sananlar gerçekten boktur.
Genelde insanların sinirini bozan tiptir ama beni tam aksine güldürüyor ya kahkalarla hem de. Hani o böbürlendiğini sanırken ben gülüyorum filan. Böyle acımayla karışık bir komiklik duygusu. Biraz Ters bir insanım evet biliyorum *
Boktur. Bunlardan çevremde çoktur.
Artık bu tip insanlarla fazla karşılaşmıyorum. Karşılaşırsam da siktiri yer afedersiniz.
Cok eksik insandir.
sözlükte fazlasıyla vardır....
elinizi sallasanız değer bunlardan birine çok uzaklarda aramaya gerek yok.
Ne oldugunu bilen insandır.
hayatında bir tane kitap, gazete, dergi okumamış; üniversiteyi gidip ders dinlemekten ibaret sanan; aynı anda fizik, tarih, siyaset, din, spor bilen(?), ortamlarda kendini bu şekilde öne atan gereksiz bireylerdir.
Kişide yok ise edep
Neylesin medrese mektep
Okusa âlim olsa
Yine merkep merkep.
Her konuda kendini haklı çıkarmaya şartlanmış maldır. saçmalasa bile konuştukça konuşur, lafı hiç tükenmez, her şeyin en doğrusunu o bilir.
sandığı gibidir, çok takmaya gerek yok.
Gerçekten mal gibi birşey.

Bu her kim olursa olsun. Dünyada herkes için geçerli. Unutma. Sen eninde sonunda yenik düşecek birisin.

Ama celil ve ikram sahibi rabbinin varlığı her daim olacak.
Sende haklısın be leylam.
Ulan... bir şey olsa da ne bok olduğunu anlasa.
Çoğunlukla sandığı gibi de olan insandır.
Ben bu tanımı oldum olası anlamıycam galiba. Bok güzel veya matah bişey mi ki?