bugün

Kolektif iş yapmak istemez, istese de yapamaz. Bireysel takılır, tek başına sinemaya gitmekten keyif alır, tek başına hareket etmeyi özgürlük olarak görür. Kendisi ile ilgili kararları kendisi verir. Bununla birlikte sosyal izolasyona kaymamalı, sınırı iyi belirleyip zaman zaman grupların içinde yer almalı.
Yalnız insandır yada ailesinden ayrı ve uzakta yaşıyordur. Ailesi tarafından reddedilmiş yada terk edilmiş olması daha üzücü. Her gün sadece kendinle konuşmak kolay iş değil.
ben değilimdir. ancak ülke de ve bir iş yerinde kendimi ait hissetmiyorum buralara. benim iç dünyam tamamen latin amerika. ahh ulan harbiden oralarada yaşamak lazım.

beni oralara atar mısınız?
Nefes alamazsın. Ölecekmiş gibi hissetmekten kendini kurtaramazsın. Nereye gitsen olmaz. Nereden gelsen olmaz.
Nereye gitse fazlalıkmış gibi hisseden insandır. O ortamdaki insanlara bakar ve hayır der, yer değiştirir. Gittiği yerde de aradığını bulamaz. Bu nerede son bulur? Gidilen yerlerin kalitesi gittikçe düşer mi? Bunlar akla gelen ilk sorulardır. Bu düşünce; acaba daha yüksek bir yere mi aidim? Sorusunu akla getirir. Bu defa çaba gösterilerek bir yere ulaşmaya çalışılır. Fakat bundan sonrasını ben de bilmiyorum. Henüz ulaşmaya çalışılan yerdeyim. Daha bir yere ait değilim.
çok can yakıcıdır ama elden bir şey gelmez. öyle hissedilen anlarda insan bir an önce dünyadan silinip gitmeyi diler.
ben gezegende tekim. benden başka kimse yok.