bugün

memleket adına bir şeyler yapmaktan bilim adına bir faaliyette bulunmalarına vakit kalmamasından kaynaklanır.
mazeret üretme bilimi, kibir üzerine ihtisas, dindarlara zulüm teorisi gibi bir çok katkıları vardır.
kemalist olmayanların, bilim adına yaptıkları o müthiş icraatları merak konusu olan ve bu ilginç soruyu akıllara getiren aptalca bir tespit.
bilim, biliminsanlarının işidir. laik siyasi düzenler, bilimsel düşüncenin özgürce gelişebileceği ortamı ve imkanları sağlarlar, gerisi bilim adamlarına aittir. osmanlı'dan bilim yönünden çok cılız bir miras devralan cumhuriyet, bilimin gelişmesi için elindeki her türlü imkanları seferber etmiş ve bilimsel alanda bir canlanma görülmüştür. o nedenle, haksız ve uydurma bir önermedir.
bilimsel konuları ulemaya danışalım diyenlerden daha çok şey yaptıkları kesindir.
(bkz: islam alimlerinin buluşları)
(bkz: türkan saylan)
(bkz: turgut özakman)
(bkz: mehmet haberal)

bunlar ve bunlar gibi daha nice bilim insanı... Cumhuriyet kurulduktan sonra ülkemize gelen ve üniversiteleri üniversite yapan onlarca profesörler... Peki ne oldu bunlara? içeri atıldılar, yaftalandılar, örselenip fişlendiler, başka ülkelere göç etmeye zorlandırlar. Peki kim bu korkunç şeyi yapanlar? Akp ve diğer sağ partiler.
başlığı açanın daha şey kelimesinin ayrı yazıldığını bile bilmeden beylik sözler etmesidir.
sen önce mustafa kemal atatürk'ün alfabesini, türkçeyi öğren sonra bu konulara da geliriz.
kemalistler siksin sizi de bari bişey yapmış olsun durumudur.
(bkz: celal şengör)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Celal_%C5%9Eeng%C3%B6r

not: kemalist değilim.
1946 dan beri ülkeyi sağ iktidarların yönettiğini bilmeyen mal söylemidir.
koskoca bir yalandır.

heykeltraş sanatını geliştirmişlerdir.
Kemalizmi yaratmışlar daha ne olsun.
Doğru bir tespittir. Kemalistler, Atatürk'ü arkalarına alıp muhalafete girerler. Hep muhafazakar kesimi hedeflemişlerdir. Başka işleri güçleri yoktur. Ata'mız bu densizleri görse..
yolda yürümesini bilmiyorlar bide bilimle mi uğraşacaklar amk.
şeriatçı ibne dinciler kemalist bilim adamlarını en verimli çağlarında katlettiklerinden olmasın?
(bkz: muammer aksoy)
(bkz: uğur mumcu)
(bkz: bahriye üçok)

ayrıca hazır aklıma gelmişken aziz nesin'ide unutmayalım.
Kemalistler Atatürkün adını kötüye çıkarmaktan başla bir şey yapmamışlardır .
bilimin kulağını tıkayıp, gözünü kapatıp, susturanlara karşı* ''büyük önderin, açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğine ant içmesi durumudur.

Fikirler anlamsız, mantıksız, boş sözlerle dolu olursa, o fikirler hastalıklıdır Aynı şekilde sosyal hayat akıl ve mantıktan uzak, faydasız, zararlı ve birtakım inançlar ve geleneklerle dolu olursa felce uğrar.

-MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
adnan menderes zamanından beri türkiye'de dinci, ılımlı islam, amerikan kıç yalayıcısı iktidarların söz sahibi olduğunu bilmeyen cahal lakırdısıdır.

şimdi gelelim asıl mevzuya : osmanlı imparatorluğu içinde çok iyi yetişmiş, tecrübe sahibi bir sürü devlet adamı, okumuş, avrupa da eğitim almış teknotratlar vardı ama, şimdi tutup da elli altmış yaşlarında olan ve sarayda bir mevki sahibi olan adamların hiçbiri 38 yaşında ordudan ayrılmış bir askerin: "ben yeni bir ülke kurmaya karar verdim, gelin beraber çalışalım" teklifini kabul edemezdi. o yüzden atatürk ülkeyi kurarken bu elit ve eğitimli kitleyi yanına alamadı. cumhuriyetin ilk yıllarında devlet memurlarının ankara garında sotaya yatıp, istanbul'dan gelen trenden inen takım elbiseli insanlara devlet kadrolarında iş teklif ettikleri, hatta adam yanındakiyle fransızca falan konuşuyorsa direkt dışişlerine alındığı anlatılır. ankara'da sene seksenler falan, kuğulu parkta yeğenimi oynatırken yanımda oturan 94 yaşındaki amca bana hikayesini anlatmıştı. cumhuriyet ilk kurulduğunda okuma yazma bilenler hemen memur oluyor, ilkokul okuyanlar müdür olarak işe başlıyordu. ben de ilkokul mezunu olduğum için müdür olarak işe alındım ve müdür olarak da emekli oldum" demişti.

hah işte olayın asıl can alıcı noktası da bu. atatürk sonraları zeki gençleri yurtdışına gönderdi ama bu çocuklar geri geldiklerinde onların amirleri ya anca okuma yazma bilen, ya da ilkokul mezunu olan kimselerdi. bu insanlar, yurtdışından gelenleri kendileri ve mevkileri için bir tehdit olarak algıladıklarından, eğitimli gençlerin asla gerçek anlamda birşeyler başarıp sivrilmesini ve yükselmesini istemediler. cumhuriyetin kuruluş yıllarındaki idealist düşünce, yerini koltuğunu kaybetmemek için her türlü bizans oyununa hazır memur zihniyetine bırakmıştı. ve kısa sürede bu yurtdışından gelen gençlerin çoğunu canından bezdirerek, tekrar yurtdışına kaçmaya zorladılar.

özetle : cumhuriyet ikinci, hatta üçüncü sınıf memurlar ve teknotratlara emanet edildi ve bu adamlar da zaten ellili yıllarda yerlerini adnan menderesin gerici kadrolarına bıraktılar. sonrası malum.
Yanlıştır. Ülkeyi soyundurarak sex bilimine katkıda bulunmuşlardır.
Kemalistlerin müslüman olmadığını sanan aptalların mıçmığı.

Bilim deyince akıllarına sadece "vibratör" gelir zaten bu yobazların. Adam vibratör isteğini dolaylı yoldan dile getirmiş la. bi de kalkar laf etmeye çalışırlar iki gram beyincikleriyle. Bugün çok eğleniyorum.*
bunu diyen de amerikalı bilimadamlarının hurma çift yenilirse içindeki şeker potasyuma dönüşür zarar verir, tek yenilirse glikoza dönüşür enerji verir diye araştırma sonucu iddia edip bu yolla hadisler doğru çıktı diye sevinen dinciler ha. aynı adam darwin faşistin tekiydi, maymuna benziyordu ondan evrim teorisini ortaya attı diyor. aynı adam nuh'un çocuklardan biri babasına kötü söz söyledi zenci oldu şimdiki zenciler onun soyu diyor, bunu diyen adam kertenkele peygamberin yangınına üfledi ondan öldürülmesi sevaptır diyor.

yani kemalistler bilimsel devrimler yapmadılar tamam da, senin halin daha içler acısı be gülüm! özlemi içinde olduğun devletler cehaletten yıkılıyorlar sen diyorsun o devletler gibi olalım. olun yani olmayın da demiyorum da bilimi kullanmayın en azından. bilim size uzak bir kelime, günah o günah, haram cehennem ateş falan anladın sen.
insanlık adına herhangi bir şey yapmamış olmaları ile örtüşür durumdur. bunların kendilerinden başka kime faydası olmuş ki.
sanki siz çok yaptınızda. zamanında sizin dört halifeniz sırf insanlar uyanmasın diye bağdat kütüphanesini yaktırdı be. fırat nehri mürekkep aktı günlerce. ne çabuk unuttunuz kirli geçmişinizi.
türkan saylan, siz dincilerin uğursuzluk, allah'ın verdiği ceza, dinsizlik alameti saydığı cüzzam'ın metafiziksel bir olay değil, bildiğin sebebi olan bir hastalık olduğunu söyleyip türkiye'de azalması için çok uğraşmış ve başarmıştır. buna karşılık dinciler boş durmamış, domateste allah yazısını bulup hidayete ermiştir. ödül dincilerin elbet.