bugün

hayatı islama düşmanlıkla geçmiş kemalistin cenazesidir. kemalist yaşar, allah ın emirlerine karşı m. kemal in inklaplarına tabi olur ama gel gör ki islama göre cenazesi kılınır. başörtü ve etek aynı anda adeta vücut at, kafa insan yaratıkları gibi mitolojik kadınlar, kısa şort ve abdestsiz erkekler, dinsiz derneklerin çelenkleri, yalandan fatiha okur gibi yapanlarla dolu ain. inşaallah kemalizmden tevbe edip ölmüştür mefta.
tabutları zırh gibi kaldırıp omuza alınması oldukça zor cenazelerdir. benim anlamadığım sadece bunların tabutları ağır olması.
cenaze duaları yerine saygı duruşu çiçek böcek koyma alkış yapma kabir başında kadeh kaldırma gibi ritüellrdir. bunlardan caık olmaz fazla aksiyon beklemeyin..
yükümlülük sorumluluk isteyen ölen kişi hakkında tüm bildiklerini natürel dosdoğru şahitlik gerektiren durumdur. bikaç tanıdığım ağır kemo var cenazelerine asla gitmem şahitlik ederken iyi bir müslüman olduğuna nasıl yemin edebilirim. bana ters prosedürler.
Alkışlamazsanız mk aktrollü diye lince uğrayacağınız cenazedir.
Bir taraf alkışlar, öbür taraf "kelle" dediği şehit cenazesinin bayrağa sarılı tabutuna elini koyup nutuk çeker. Hangisini seçmeli, bilemedim şimdi.

Not: Şehitler baş tacı. Lafım kesinlikle onlara değildir.
Sakallı takkeli cübbeli şarlatan bulunmaz.
ölünce atta'ya giderler.
ışıklar içinde veda edilendir ve erken(!) gitmiştir hep.
ve ölüm yakışmamıştır hiç!
görsel
Hırsız şerefsiz takiyeci orospu çocuğu bulunmaz topluluk içinde.
Cumburlop olurlar.
iki yüzlü orospu çocuklarının olmadığı, hırsız sevenin bulunmadığı, şeref denilen kavramdan 1 gram bile olsa nasibini almamış, onur-haysiyet denilen kavramların anlamını bilmeyen, kimin götünü yalasam da 3-5 kuruş şerefsizce para kazansam diye düşünen, nerede hile hurda var ise hepsini eksiksiz bilen ve kusursuzca yerine getiren, insanlık denilen kavramdan da nasibini almamış ya da almak istemeyen insan müsveddelerinin bulunmadığı ortamdır.
şeytan var diye para ile taş alıp, taşa taş atanların laf söylediği eylem. fıkra bu kadar.
Tarikatci cenazesi gibi seyhlerinden sefaat beklemeyenlerin cenazesidir.
kesinlikle 17 kişiden fazla insanın gideceği cenazedir...
Gerçekten iyi bilinirler.
Ne kadar istemese de cenazesi eninde sonunda camiden kalkar. Başında 3 kez hakkını helal ediyor musunuz diye de sorar imam.
Milletin evladım okusun diye gönderdiği yurtlarda emanet 45 yavrucaklara tecavüz edip üstüne " birkereden birşey olmaz" diyerek oy potansiyeli taşıyan cemaatlere yalaakalanmak için göz yuman bakanların ve o bakanları oraya getiren kişinin seçmeninin olmayacağı cenazedir.
Badelenmeden gittikleri için laf atanlara sıratta tur bindirmeleri garantidir.
beton gibi ağır omuzlaması zor cenazedir. 2 sefer denk geldim hemen başkasına devrettim.
Halbu ki sizin dinde cenaze omuzlamak diye birşey yoktu sanırım. Cenaze arabası sizin yerinize taşıyordu ama bilemedim.
Sen taşıma...
yanlışlıkla 2 sefer omuzladım betona dönmüş yerinden kalkmıyor 8 kişi zor omuzladık. sonradan duydum ki kemoymuş haa tamam o zaman dedim..
sekiz melek tahtı taşımış demek...